Sizi Arayalım

Karın Germe Estetiği

Karın Germe Ameliyatı ile İz Kalmadan İdeal Görünüme Kavuşun!
İçindekiler

Tıbbi literatürde abdominoplasti olarak geçmekte olan karın germe operasyonu, aşırı yağ ve cildi azaltmak, karın kaslarını sıkılaştırmak için yapılan bir medikal cerrahi işlemler arasında yer almaktadır. Karın germe ameliyatı sonucunda kişiler daha düz bir karın profiline sahip olurlar.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir ve genellikle diyet, egzersiz yöntemlerini denemiş fakat beklediği sonucu alamamış kişiler için en ideal seçeneği sunmaktadır. Hem erkekler hem de kadınlara uygulanabilen karın germe ameliyatı ciddi oranda başarılı sonuçlar sunar ve ameliyat sonrasında kişiler karınlarında uzun süre boyunca etkili olacak bir değişikliğe sahip olurlar.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gece
Hassasiyet Süreci :
1 - 5 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 - 7 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kimler Karın Germe Operasyonu için Uygundur?

 • Diyet ve egzersizlere rağmen karın bölgesindeki yağlarda azalma görülmeyen kişiler
 • Kendi vücut kütleleri ile orantılı olarak alt karınlarında aşırı yağ ve sarkma görülen kişiler
 • Hamilelik (genellikle çoklu gebelik) sonucu karın bölgesinde sarkma ve gevşek karın kaslarına sahip olanlar için, annelik estetiği de denen mommy makeover işlemi kapsamında olan kişiler
 • Yaşlanma sonucu aşırı yağlanma ve sarkmaya sahip olan kişiler

Aşırı kilo vermeyi planlamayan kişiler işlemi gerçekleştirecek cerraha planladıkları diyet veya egzersizler hakkında bilgi vermelidirler.

Ameliyattan sonra nasıl bir karın görüntüsüne sahip olacağınız, ameliyat öncesi beklentileriniz tarafından belirlenir. Karın bölgesindeki yağları azaltmak ve karın görünümü iyileştirmek için egzersiz ve uygun diyetler gibi ek yöntemleri de uygulayan hastalar, ameliyatlarının sonuçlarından, karın görünümünü düzeltmek için yalnızca operasyonun gerçekleştirildiği kişilere oranla daha iyi sonuç alırlar.

Neden Karın Germe Ameliyatını Gerçekleştirmelisiniz?

Karın germe ameliyatı ideal olarak 18 yaş üstü kişiler üzeri gerçekçi beklentilere sahip olan kişiler üzerinde gerçekleştirilmektedir. İdeal bir adayın genel sağlığında herhangi bir problemin olmaması ve tercihen sigara içmeyen bir kişi olması gerekir. Sigara kullanıyor olması durumunda kişi ameliyattan önce ve sonra sigara içmekten kaçınmalıdır. Hamile kalmayı planlayan kişilerin ameliyatı ertelemesi ve doğumdan belli bir süre sonra gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Karın germe ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir, ancak bazı durumlarda lokal anestezi altında gerçekleştirilmesi de gerekebilmektedir. Bu durum oldukça nadir bir şekilde görülmektedir. Genellikle mini karın germe ameliyatında lokal anestezi uygulanması önerilir. Genel veya lokal anestezi uygulanması sebebiyle karın germe ameliyatı sırasında kişinin herhangi bir ağrı veya acı hissetmesi mümkün değildir.

Hastanın durumuna göre gerektiği takdirde, alt sırtınızın yan taraflarında dolaşan bölgede kesikleri gerektiren “genişletilmiş karın germe ameliyatı” uygulanabilir. Operasyon sırasında kesi aracılığıyla karın duvarından ayrılarak karın kaslarını görülebilir hale gelir. Cerrah, kasları sıkıp yeniden konumlandırabilir ve böylece mide kütlesini azaltabilir. Karın bölgesindeki deri gerilir ve bölgede fazla olan cilt ile yağ alınır, deri uygun pozisyonuna getirilir ve yerine dikilir. Operasyon sırasında derinin yeniden konumlandırılması, bazı çatlakların görünümünü azaltabilir, ancak bu, karın gerdirme ameliyatının başlıca amacından ziyade, karın germe ameliyatıyla sahip olunabilme ihtimali olan faydalar arasında yer almaktadır.

Karın germe estetiğinin minimum fiyatı 9000 €’dur. Fiyatlar, hastanın durumuna ve karın yapısına bağlı olarak değişir. Aynı zamanda operasyonun yürütümü sürecinden kaynaklı olarak da fiyatlar farklılaşır.

Karın Germe Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahınızla görüşürken, abdominoplasti (karın germe) ameliyatı germe ameliyatına dair hedeflerinizi belirlemeniz oldukça önemli olmaktadır. Ameliyata dair ne gibi fiziksel ve psikolojik beklentilerinizin olduğunu açıkça belirtmeniz gerekir.Gerekli muayeneler sonrasında cerrah tarafından kişi için en uygun karın germe ameliyatı tipi önerilecektir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, ameliyatınızın sonuçları ve hem sağlığınız hem de uzun vadedeki etkileriyle ilgili düşünmeniz önemlidir. Karın gerdirme ameliyatı, bireye bağlı olmasına rağmen, önemli bir iyileşme süreci gerektiren büyük bir operasyon olduğu için ameliyat sonrası gerekli olan bakım konusunda net olmanız gerekecektir.

Karın germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken unsurlar başlıca şu şekilde sıralanabilir;

 • Ameliyata dair beklentiler
 • Herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı ve varsa mevcut tıbbi tedaviler
 • Herhangi bir alerjinin olup olmadığı
 • Varsa mevcut kullanılmakta olan ilaçlar, vitaminler, bitkisel takviyeler, alkol, tütün kullanımının ameliyata etkileri
 • Daha önce geçirilen ameliyatlar
 • Vücut kemik yapısına dair kalıtsal özellikler dikkate alınmalıdır.
Ne Dediler?
testimonial icon
si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
testimonial icon
Nouf Ali
10/01/2020

Sadece rinoplasti ameliyatı için doktor yücel'e teşekkür etmek istiyorum, sonuçlar için iyi ve mutluydu ve son sonuçları bekliyordum.

testimonial icon
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
testimonial icon
Silia Lilia
01/12/2022

Doktorum Dr Yücel'e muhteşem çalışması için teşekkür ederim❤️ Fransa'dan gelen hem hastanede hem de klinikte en ince ayrıntılara dikkat eden gerçekten üst düzey bir ekip beni karşılayan sevimli guzdi ile çok güzel bir şekilde refakat ettim. çok iyi ve her şeyi açıkladı ve özellikle beni rahatlattı Nihai sonuç olmasa da sonucumdan çok memnunum. Seni seviyorum doktorum silya

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
FATMA DOGAN
22/06/2020

Yucel beye 2 seneden uzun zamandır çeşitli estetik operasyon ve işlemlerimi yaptırıyorum. (Full Body Liposuction, Aquafilling, botox, yüz dolguları...vs.)her seferinde harika sonuçlar aldım ve çevremden de bu olumlu değişikliklerle ilgili sayısız iltifatlar duydum. Kendisini ve ekibini gözü kapalı tavsiye ederim.Yücel beyin ilgisi, nezaketi, profesyonelliği, diğer estetik doktorlarının çok ilerisinde.Hastanın isteğini 'gerçekten' dinlemesi ve başka kaygılardan yada kendi tercihlerinden ziyade, hastanın sonuçtan mutlu olması için elinden gelenin bile fazlasını yapması onu farklı kılıyor.Aklınızda estetik bir işlem/operasyon varsa Yücel Sarıaltın'a danışmadan kesinlikle karar vermeyin derim.

Devamını Oku

Karın Germe Öncesinde Yapılması Gereken Hazırlıklar

 • Gerekli ilaçları alın veya ameliyat için risk teşkil edebilecek ilaçları almayı bırakın
 • Gerekli laboratuvar testlerini yaptırın
 • Ameliyattan önce sigara içmekten kaçının
 • Kanamayı arttırabildikleri için aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyeleri kullanmaktan kaçının.

Ameliyat öncesinde kesitlerin nerede gerçekleştirileceği, operasyona en iyi şekilde nasıl hazırlanacağınız, operasyon sonrası bakımda yardıma ihtiyacınızın olup olmayacağı gibi durumları bilmeniz gerekmektedir.

Karın Germe Konusunda Dikkate Alınması Gereken Unsurlar Nelerdir?

Karın germe ameliyatı sonrasında kişi uzun vadede, orantılı bir şekilde görülen daha sert, daha düz bir karına sahip olur. Yaşam tarzınıza, hareketli olmaya, yeterli beslenmeye dikkat edildiği takdirde, karın germe ameliyatı uzun yıllar boyunca sahip olunmak istenen karın görüntüsünü sunacaktır. Ameliyatınızın tam sonuçlarını görmek için sabırlı olmanız ve 6 aya kadar beklemeniz gerektiğini unutmayın. Karın germe ciddi bir işlemdir ve bölgenin iyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır.

Ameliyat sonrasında hastanın durumuna göre hastanede bir veya iki gece kalması gerekebilmektedir. Ameliyat sonrasında hafif ağrı, şişlik ve morarmaların görülmesi oldukça normaldir. Operasyon sonrasında karın gazlı bezle sarılabilir. Gazlı bez genellikle ameliyattan 1-2 hafta sonra çıkarılır veya değiştirilir, dikişler iki hafta boyunca aşamalar halinde çıkarılır. Gazlı bez bu aşamada hafif bir destek bandajıyla değiştirilebilir. Ameliyat sırasında liposuction uygulaması da gerçekleştirildiği takdirde, yaklaşık 6 haftalık bir bölge sarılabilmektedir.

İlgili İçerikler
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?

Kollar vücudun diğer tüm bölgeleri gibi yer çekimi, kilo verme, yaşlanma...

Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey
Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey

Boyun sarkması, çoğunlukla aşırı hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda veya...

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Karın Germe (Tummy Tuck) Estetiği Nedir ve Kimler İçin Uygundur?
Karın Germe (Tummy Tuck) Estetiği Nedir ve Kimler İçin Uygundur?

Karın germe estetiği (tummy tuck), diyet ve egzersizlere rağmen inatçı yağ dokuları...

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Operasyon öncesinde işlemi gerçekleştirecek cerrahı tarafından, hangi cerrahi tipinin sizin için en uygun olduğu konusunda bilgi verilecektir. Mini karın germe ameliyatı genellikle, kalça kemiğinden kalça bölgesinin hemen üstüne konumlandırılmış kalça kemiğine doğru uzanan bir yanal kesi aracılığıyla gerçekleşir. Bunun sonucunda iç çamaşırları ve mayo ve bikinilerle kapanabilecek konumda yara izleri meydana gelir. Böylelikle kişi gündelik yaşantıda bu izler konusunda herhangi bir problem yaşamaz.

Karın bölgesinde aşırı yağlanma görülmediği takdirde cerrah tarafından daha küçük bir kesi gerçekleştirilebilir ve kişiye mini karın germe ameliyatı uygulanabilir.

Ameliyat Sonrasında Hamile Kalmam Mümkün Mü?

Karın germe ameliyatının kişinin hamile kalmasına dair herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Hamilelik ve doğum sonrasında kişinin karın bölgesinde tekrar yağlanmalar görülebilir. Kişi dilediği takdirde tekrar karın germe ameliyatına başvurabilir.

Karın Germe Ameliyatının Liposuction ile Birlikte Gerçekleştirilmesi Mümkün Mü?

Karın germe ameliyatı liposuction ile birlikte uygulanabilmektedir. Fakat operasyon öncesinde karın bölgesinin uygunluğu operasyonu gerçekleştirecek uzman tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir. Herhangi bir risk olmadığı takdirde karın germe ameliyatı sırasında liposuction uygulaması gerçekleştirilebilir ve böylece kişi beklentilerine en uygun sonucu elde edebilir.

Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Gündelik Yaşantıma Geri Dönebilirim?

Kişi ameliyattan en az 2-3 hafta sonrasına kadar hiçbir şekilde güç gerektiren fiziksel egzersizleri uygulamamalıdır. Hafif ve normal aktivitelerin gerçekleştirilmesi genellikle 6 hafta içinde mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra kişi, uzun süreli ağrı, şişlik, anormal semptomlar veya yan etkiler yaşadığı takdirde mutlaka, ameliyatı gerçekleştiren cerraha danışmalıdır.

Başlangıçta, yaklaşık 10 gün boyunca kişinin istirahat etmesi gerekmektedir, bu süreçte sık sık kısa yürüyüşler yapmanız önerilir. Ameliyat sonrasında, karın yeterince iyileşene kadar karında bükülme, kaldırma veya gerginleşmeye sebebiyet verecek hareketlerin gerçekleştirilmemesi gerekmektedir. Dinlenirken ve uyurken, dizlerinizin altına bir yastık koymalısınız. Karın bölgesinde hafif derecede uyuşukluk hissedebilirsiniz, ancak bu uyuşukluk birkaç haftadan fazla sürmeyecektir dolayısıyla kişinin endişelenmesini gerektirecek herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ameliyat sonrasında üç hafta kişinin gündelik yaşantıdan ve rutinden uzak tutması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında evde bakıma ihtiyacınız olabilir, bu nedenle iyileşme sürecinde güvenilir bir yardım aldığınızdan emin olun.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Yara izleri ilk başta belirgin bir şekilde meydana gelir ve bir yıl civarında görülmeyecek kadar azalır. Meydana gelen izler iç çamaşırı ve mayo, bikini ile gizlenebilecek konumda yer alırlar. Böylelikle kişi kötü bir estetik görünüme sahip olmaz ve operasyon dışarıdan belli olmaz.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında da birtakım riskler bulunmaktadır. Bu riskler genellikle anestezi kaynaklı olarak görülebilmektedir. Fakat günümüzde sağlık hizmetlerinde oldukça gelişmiş teknolojilerin kullanılmasıyla birlikte bu riskler neredeyse hiç görülmemektedir. Aynı zamanda bu risklerin görülmemesi için muayene sırasında da hasta bilgilendirilir ve gerekli önlemler alınır.

Karın Germe Ameliyatı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Karın germe sonrasında meydana gelen şişlik ne zaman iner?

Operasyon sonrasında karın bölgesinde şişlik meydana gelebilmektedir. Bu şişlik için kişinin herhangi bir ürün kullanması gerekmemektedir. Bu şişlik operasyondan bir hafta sonra kendiliğinden geçecektir.

Karın germe operasyonu kaç kez gerçekleştirilebilir?

Operasyon için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, operasyon tekrarlanabilen işlemler arasında yer almaktadır.

Karın bölgemde yağdan ziyade fazla sarkma var. Operasyonu yaptırabilir miyim?

Evet, karın germe ameliyatı sırasında sarkık deri çıkarılabilmektedir.

Ameliyat için herhangi bir yaş sınırlaması bulunuyor mu?

Ameliyat için kişinin en az 18 yaşında olması gerekir, bunun dışında herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Ameliyat için en ideal yaş hangisi?

Ameliyatın gerçekleştirilmesi için kişinin 18 yaş üzerinde olması gerekmektedir.

Diyet yaptıktan ne kadar süre sonra karın germe ameliyatı olabilirim?

Diyet yapan kişilere diyet yapmayı bıraktıktan 2 hafta sonra karın germe ameliyatının uygulanması gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı liposuction ile birlikte uygulanabilir mi?

Karın bölgesi uygun olduğu takdirde karın germe ameliyatı liposuction ile birlikte uygulanabilmektedir.

Ameliyat ile birlikte çatlakların yok edilebilmesi mümkün mü?

Bu operasyonun doğrudan yapılma sebebi çatlakların yok edilmesi olmamalıdır. Ameliyatla birlikte bölgeden çıkarılan deri sonrasında çatlaklar kişinin cilt yapısına göre belli bir oranda ya da tamamen kaybolabilir.

Karın bölgemde selülit var. Karın germe ameliyatı yaptırabilir miyim?

Evet, karın bölgesinde selülit sahibi olan kişiler karın germe ameliyatına başvurabilirler.

Liposuction operasyonu gerçekleştirdim, karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Mümkün mü?

Daha önce liposuction operasyonu geçirmiş olmak karın germe ameliyatı için herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

Göbeğimde fıtık var. Karın germe ameliyatı ile tedavi edilebilir mi?

Karın germe ameliyatı aracılığıyla göbekte fıtık rahatsızlığı tedavi edilebilmektedir.

Karın germe ameliyatı herkes için uygun mu?

Evet, ameliyat öncesinde anestezi veya ameliyat için herhangi bir engel olup olmadığı tespit edilir.

Operasyonda herhangi bir risk bulunuyor mu?

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu için karın germe operasyonunda da birtakım riskler bulunmaktadır. Bu riskler genellikle anestezi nedeniyle meydana gelmektedir.

Operasyon sonrasında kilo almam herhangi bir probleme neden olur mu?

Gerdirilen bölgede yağlanmanın meydana gelmesi dışında herhangi bir problem görülmemektedir.

Karın germe ameliyatından ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Ameliyattan 2 ay sonra kişinin spor yapması için herhangi bir engel bulunmayacaktır. Fakat özellikle ameliyat sonrası ilk ay kişinin fiziksel güç gerektiren aktivitelerden uzak durması gerekmektedir.

Ameliyattan önce herhangi bir şey tüketebilir miyim?

Ameliyattan yaklaşık 10 saat öncesine kadar kişinin katı veya sıvı herhangi bir besin tüketmemesi gerekmektedir.

Emzirme dönemindeyim, karın germe ameliyatı yaptırabilir miyim?

Emzirme döneminde karın germe ameliyatının gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Ameliyat sırasında sonda takımı gerçekleşecek mi?

Evet, ameliyat sırasında takılan sonda hastanın ayağa kalkmasıyla çekilmektedir.

İzlerin iç çamaşırıyla gizlenebilmesi mümkün mü?

Ameliyat sonucu meydana gelme ihtimali olan hafif izler iç çamaşırı bölgesinin içerisinde yer alır ve böylelikle gizlenir.

Ameliyat sonrasında ağrılarım olacak mı?

Ameliyat sırasında uygulanan anestezinin etkisinin geçmesiyle kişinin hafif ağrılara sahip olması olasıdır. Bu hafif ağrılar için gerektiği takdirde doktor tarafından verilen ağrı kesiciler kullanılabilmektedir.

Ameliyat sonrasında antibiyotik kullanmam gerekecek mi?

İşlemi gerçekleştirecek uzman tarafından bölgenin enfeksiyon kapmasını önlemek için antibiyotik kullanımı önerilebilmektedir.

Karın germe ameliyatının sonucu kalıcı mı? Kalıcı değilse tekrar karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Karın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar sunmaktadır fakat aşırı kilo alma gibi durumlarda gerektiği takdirde ameliyat tekrarlanabilir.

Ameliyat sonrasında korse takmam gerekecek mi?

Evet, bu süre doktor tarafından belirtilecektir.

Ameliyatı geçirdikten sonra hamile kalmamda herhangi bir sakınca olacak mı?

Hayır, herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Karın germe ameliyatı sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissedecek miyim?

Hayır, ameliyat anestezi altında gerçekleştirildiği için kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir.

Son Düzenleme : 18.05.2024