Sizi Arayalım

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Operasyonu ile Özgüveninizi Yeniden Kazanın
İçindekiler

Meme dikleştirme ile hacim kaybı ve sarkma sorunları başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Deri gerginliğinin azalması sonucunda ortaya çıkabilen bu durum, memeden fazla derinin alınmasıyla giderilebilmektedir. Sarkma durumunun giderilmesini talep eden fakat aynı zamanda hacim kaybına sahip olan kişilere ilk olarak meme protezinin uygulanması gerekebilmektedir. Bu durumda kişiden kişiye değişiklik görülebilmekle birlikte, protezinin uygulanıp uygulanmayacağına uzman tarafından muayene sonrasında karar verilebilmektedir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
1 - 3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Operasyon Sonrasında İyileşme Süreci

Anestezi altında ve oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilen bu ameliyat sonrasında iyileşmenin de oldukça kısa sürede gerçekleştiği bilinmektedir. Ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra hasta gündelik yaşantısına geri dönmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki özellikle ameliyat sonrasındaki ilk hafta hastanın fiziksel güç gerektiren işlerden kaçınması gerekmektedir. Kişi fiziksel olarak kendisini yoracak bir işte çalışıyor ise ameliyattan yaklaşık üç ay sonra iş hayatına dönmesi gerekmektedir. Bu durum ile ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken tüm unsurlar hakkında kişi ameliyatı gerçekleştiren uzman tarafından detaylı bilgi edinebilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatının kalıcı sonuçlar sunduğu fakat hamilelik, emzirme, sıkça aşırı kilo alıp verme durumlarında sarkmanın yeniden ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle hamilelik planlayan kişilere, doğumu gerçekleştirdikten sonra meme dikleştirme ameliyatına başvurmaları tavsiye edilmektedir.

Operasyonda Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Meme dikleştirme yöntemleri belirlenirken dikkate alınan ilk unsur memedeki sarkmanın hangi düzeyde olduğudur. Bu durum belirlendikten sonra hastaya en uygun tedavi şekli uzman tarafından belirlenir. Kullanılacak olan yöntem hakkında ameliyat öncesinde uzman tarafından hastaya detaylı bilgi verilir. Hafif sarkmaya sahip olan kişilerde meme etrafında yer almakta olan fazlalık çıkarılır. Bu durumda memede hafif izlerin meydana gelmesi olasıdır.

Meme dikleştirmenin üç yöntem ile gerçekleştirilmesi mümkündür. Yöntemlerden ilki, basık meme şekline meme başından fazlalığı almak şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. İkinci yöntemde ise fazlalığın alınmasının ardından memenin altı ile meme oluğunda ters T harfine benzer şekilde bir dikiş gerçekleştirilir. Son olarak tercih edilebilecek yöntem ise fazlalık çıkarıldıktan sonra meme başının dikiş ile dikleştirilmesi sağlanır.

Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

Çeşitli nedenlerle memede meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen meme dikleştirme ameliyatı oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında meme başına kesi uygulanır. Kesi ile meme dik pozisyona getirildikten sonra ameliyat tamamlanır ve dikiş uygulanır. Gerektiği takdirde memede bulunan fazla deri kesilme yoluyla çıkarılır. Ameliyat sonucunda ise meme dokusuna toparlanmış bir şekil kazandırılır. Uygulanacak cerrahi girişimde, sarkmanın derecesine göre farklılıkların görülmesi olasıdır. Bu farklılıklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

Hafif derecede sarkmalar: Meme büyüklüğü uygun olduğu takdirde meme başının çevresinde yer almakta olan fazlalığın çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Fazlalık halka şeklinde olmaktadır. Bu nedenle operasyon sonucunda memede halka şeklinde iz kalması olasıdır. Meme başının gerekli ölçüde yukarı kaldırılmasıyla işlem tamamlanır. Memenin ameliyat için yeterince büyük olmadığı durumlarda ilk olarak protez işlemiyle memenin büyütülmesi sağlanır.

Ne Dediler?
erdem berber
01/02/2023

Burun operasyonum yapildi.Yücel hoca ve operasyon öncesi sonrasi yardim ve destegi icin Tubanur Demirli hanima tesekkurlerimle.Cok ilgilililer ve cok memnun kaldik

Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

colombe Willeijns
29/01/2022

İki ay önce karın germe ve bbl oldum. Sonuçlarımdan dolayı çok mutluyum. Teşekkürler doktor. hayatımı değiştiriyorsun

H S
10/12/2021

Türkiye'de ilk kez mutlak başarı ile. Tüm ameliyatlarında harika sonuçlar, güvenilir geri bildirimler ve ameliyat için ihtiyacınız olacak her şeyi içeren paketlerle Dr Yücel Instagram'da karşılaştı. Dr Yücel ve ekibi en başından beri beni güvenle karşıladılar. Beni derhal havaalanından almaktan, beni otele, kliniğe, hastaneye götürmeye kadar. Tüm sorularım asistan tarafından hemen cevaplandı ve kendimi çok güvende hissettim. Hiç şüphe yok ki, Dr Yücel ihtiyaçlarınıza öncelik veriyor, o harika, 360 lipo & bbl sonuçlarımdan çok memnunum. Her şey yolunda gitti, teşekkürler Dr Yücel & ekibi

Devamını Oku
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku
sa...t
02/07/2015

Ben boyle ilgili ve hosgorulu doktor gormedim bunun yani sira keske hep doktorlar boyle olsa ben burun ameliyati oldum elhamdülillah cok memnun kaldim hakettigi hastaneye girmis onun adinada cok sevindim valla

Devamını Oku

Orta derecede sarkmalar: Meme başında yer almakta olan halka şeklindeki fazlalığın çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Ardından meme dokusunun memenin alt tarafından olacak şekilde toparlanması sağlanır. Kesilen yerler kapatılarak işlem tamamlanır. İşlemin ardından hafif derecede olacak şekilde iz kalır.

İleri derecede sarkmalar: İlk olarak meme başındaki fazlalık çıkarılır. Meme dokusu toparlanır ve kesilen yerler dikiş aracılığıyla kapatılır. İleri derece sarkmalarda, meme üzerinde iz kalma ihtimalinin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Operasyonun Riskleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatında memedeki sarkmanın ciddiyeti dikkate alınarak ameliyat gerçekleştirilir. Her operasyonda olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatında da birtakım risklerin mevcut olduğu unutulmamalıdır. Fakat bu riskler, oldukça nadir bir şekilde ortaya çıkmaktadır veya kişilerin yaşantısını neredeyse hiç etkilememektedirler. Ameliyatın alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, risklerin görülme ihtimalini azaltmaktadır. Aynı zamanda ameliyatın steril koşullar sunan tam donanımlı bir hastanede gerçekleşiyor olması da risklerin azaltılmasında etkili olacaktır.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?

Yaşlanma insan vücudundaki diğer organlarda olduğu gibi, ciltte de zamanla morfolojik...

Tüm ameliyatlarda görülebilme riski olan kanama ve enfeksiyon, nadiren meme dikleştirme ameliyatı sonucunda da görülebilmektedir. Bu risklerin yanı sıra; memede sertlik olması, yaraların iyileşme süresinin beklenenden uzun olması, memelerin asimetrik yapıya sahip olması gibi olumsuz durumlar da nadiren ortaya çıkabilmektedir. Ameliyat öncesinde hasta, doktor tarafından riskler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirilecektir.

Son Düzenleme : 06.03.2023