Sizi Arayalım

Meme Büyütme

Günümüzde en sık yapılan operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatı; küçük göğüslerinden şikayet eden ya da göğüslerinde şekilsel bozukluklar olanlar için kalıcı çözüm sağlar. Meme büyütme işlemleri şekilsel bozukluklardan kaynaklı estetik kaygılar ya da sağlık sorunları nedeniyle yapılabilir.
İçindekiler

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Mevcut meme boyutunun normalin altında olması durumunda, meme boyutunu büyütmek için yapılan cerrahi işleme meme büyütme ameliyatı denir. En iyi meme büyütme adayları, A cup meme ölçüsüne sahip olanlardır. Maalesef ki genel bir yanılgı olarak bazı kişilerce göğüslerinin boyutu ve meme boyutu arasındaki fark karıştırılmaktadır. Göğüs büyüklüğü, göğüs kafesinin çapını ifade etmektedir.

Bugün pek çok insan doğal yollarla göğüs büyütmenin çaresini aramaktadır. Göğüs büyütme yöntemleri uygulamak ya da göğüs büyütme egzersizleri yapmak çözüm olarak görülse de göğüs büyütmek doğal yollarla yapılabilecek bir işlem değildir ve sadece meme büyütme estetiği kapsamında daha büyük göğüslere sahip olmak mümkündür. Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasından spor yapmak göğüsleri toparlama konusunda faydalı olsa da meme büyütme konusunda etkili bir yöntem değildir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
3 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
3 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Meme estetiği, meme büyütme ameliyatı ile sağlandığı gibi, ameliyatsız meme büyütme yöntemleri de mevcuttur. Aquafilling meme büyütme de denilen bu yöntemle, dolgu ile meme büyütme işlemi gerçekleştirilir. Aquafilling göğüs büyütme ile herhangi bir cerrahi işleme gerek duymadan göğüs büyütme işlemi gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı için bıçak altına yatmadan önce, “meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?” konusu hastanın kafasını en çok meşgul eden sorulardan biridir. Meme büyütme nasıl olur, ameliyattan önce ve ameliyattan sonra yapılması gerekenler nelerdir? Soruları hakkında hastanın kafasındaki sorular giderilir.

Meme büyütme operasyonu, yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişen bir işlemdir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılır. Meme büyütme ameliyatı, meme dokusunun ya da göğüs kaslarının altına  silikon jel veya tuzlu su dolu meme protezleri yerleştirilerek yapılır. Meme büyütme ameliyatında meme başı, memenin alt kısmı ya da koltuk altı bölgesinde 4-5 cm’lik bir kesi açılarak işlem yapılır.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi

Meme büyütme operasyonunu olmaya karar verdikten sonra, meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenleri bilmek oldukça önemlidir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da riskler vardır. Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde sigara kullanımına ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilmelidir. Meme kanseri riskine karşı, meme ameliyatı öncesi gerekli testler yaptırılmalıdır. Ayrıca meme büyütme ameliyatı olacak kişide herhangi bir enfeksiyon riski bulunmaması gerekir.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde, kullanılacak olan materyal ve göğüs büyütücü silikon şekline karar verilir. Meme büyütme ameliyatı için hastalar kendilerine uygun olan damla model ya da yuvarlak modele karar verirler.  Çok küçük göğüslere sahip hastalarda meme boyutunun aşırı büyük seçilmesi dikiş açılması gibi sorunlara neden alabileceği için boyut seçimi ona göre yapılmalıdır.

meme büyütme estetiği

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta bir gün hastanede yatırılır, ertesi gün taburcu edilir. Ameliyattan sonraki ilk süreçte hasta anestezinin etkisiyle ağrı hissetmez. Büyütme operasyonu sonrasında hasta çok az ağrı hissedebilir. Ameliyattan sonra meme ve kesi yerinin üzeri bandajla sarılır. Ertesi gün bu bandaj daha ince kullanılarak spor sütyeni kullanması tavsiye edilir.

Meme büyütme ameliyatı olanlar 6-7 saat sonra sıvı tüketebilirler. Meme büyütme ameliyatından 1 hafta sonra dikişler kaybolmaya başlar. Meme büyütme yaptıranlar 3 haftalık süre sonunda günlük işlerini yapabilecek konuma gelip iş hayatına dönebilirler. Meme büyütme ameliyatı sonrası dört günlük süreç ortaya çıkan komplikasyonların en fazla olduğu dönemdir, bu süreçte evde istirahat etmek önemlidir.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileştirme Süreci

Meme büyütme ameliyatı iyileşme süresi hastanın bünyesine ve plastik cerrahi uzmanının tavsiyelerine uyup uymadığına bağlı olarak değişir. Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta bir gün hastanede yatırılarak ertesi gün taburcu edilir. Meme büyütme ameliyatı yapıldıktan sonra hasta ilk hafta meme etrafında yanma hissi yaşayabilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası üç haftalık süreçte dikiş izleri pembe renkte görünürken zamanla bu pembelikler solmaya başlar. Hastanın günlük hayatına dönme süresi 2-3 haftayı bulabilir. Bu zaman içerisinde ağır kaldırmaktan, darbelerden kaçınmak gerekir. Meme büyütme ameliyatı olduktan iki hafta sonra meme protezi yerleşmeye başlar. Meme ameliyatı sonrası asıl istenen görünüm altı ay sonra gerçekleşir. Meme büyütme işlemi mommy makeover sürecinde yapılan uygulamalardan biri olduğu durumlarda iyileşme süreci uzayabilir. 

Ne Dediler?
testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Tuba AVCI
13/01/2020

Merhaba , Yücel Bey kesinlikle tavsiye edeceğim bir Doktor , önce naifligi sonra başarısı ile memnun kalacağınız , eli hafif ve hızlı olması , yapılan işlem takibi ile taktirinizi kazanacaktır. Güler yüzlü personeli , başarılı ekibi ile gönül rahatlığıyla tedaviniz için seçeceğiniz bir adres

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku

Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri ve Komplikasyonları

Günümüzde plastik cerrahi son derece gelişmiş ve ameliyat riskleri en minimum seviyelere düşmüş olsa da meme büyütme ameliyatı da her cerrahi işlemde olduğu gibi bazı riskler barındırmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında oluşabilecek en kötü senaryolardan biri kapsül kontraktürü riskidir. Kapsül kontraktürü meme protezini kaplayan meme dokusunun kalınlaşması ya da büzüşmesi ve buna bağlı gelişen şekil bozukluklarıdır. Meme büyütme yöntemleri arasında yer alan meme implantının yırtılması gibi durumlarda da meme büyütme ameliyatı tekrarlanabilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında oluşabilecek bölgesel kanama ve ağrılar da ameliyatın komplikasyonları arasındadır. Meme büyütme ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için sonrasında enfeksiyon kapma riski vardır.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme de tıpkı liposuction işlemi gibi İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde yapılan bir operasyondur. Durum böyle olunca meme büyütme ameliyatı fiyatları da merak konusu haline gelmiştir. Meme büyütme ameliyatı fiyatları konusunda birkaç belirleyici etken vardır. Büyütme ameliyatlarında fiyatların belirlenmesinde en önemli olan faktör meme protezinin kalitesidir. Meme büyütme ameliyatı sırasında kullanılan, özellikle yurt dışından gelen, malzeme fiyatları 2022 yılında yükselmiştir. Meme büyütme fiyatları konusundaki farklılıklara sebep olan bir diğer unsur da meme büyütme ameliyatı yapılacak olan kliniktir.

Meme büyütme fiyatları, 5500 €’dan başlar. Hastanın mevcut durumu ve işlemin hangi yöntemlerle yapılacağı gibi detaylara göre fiyatlar farklılaşır. Fiyat konusunda kapsamlı bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik Asit Nedir?

Hyluronik asit, vücudun doğal yapısında bulunan bir maddedir. Gözde, eklemlerde...

Meme Büyütme Ameliyatı Teknikleri

Meme büyütme ameliyatı işlemlerinde hastanın durumuna ya da isteğine göre üç farklı teknikten biri uygulanır. Meme büyütme ameliyatı sırasında göğüs alt kıvrımından girilerek yapılan işlem en çok kullanılan göğüs büyütme yöntemidir. Bu yöntemi takip eden diğer meme büyütme ameliyatı tekniği meme başından kesi yapılarak uygulanan işlemdir. Meme başından kesi yapılarak uygulanan meme büyütme ameliyatı en az iz bırakan yöntemdir. Fakat her iki tekniğin de uygulanamadığı durumlarda koltuk altı bölgesinden kesi atılarak yapılan meme büyütme ameliyatı tekniği kullanılır.

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatı sonrası oluşacak komplikasyonları en aza indirmek ve doğabilecek riskleri ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır:

  • Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra enfeksiyon riskini önlemek için özellikle ilk bir haftalık süreçte evde istirahat etmek önemlidir.
  • Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra iki hafta boyunca sadece sırtüstü yatmak gerekir. Yana dönüşlerde darbe almamaya özen gösterilmelidir.
  • Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra iki hafta boyunca araba sürmemek gerekmektedir.
  • Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra ağır kaldırmamak, ağır spor hareketlerinden ve darbelerden kaçınmak gerekir.
  • Meme büyütme ameliyatı sonrasında 2 ay boyunca deniz, havuz gibi yüzme faaliyetlerine ara verilmelidir.
  • Meme büyütme ameliyatı sonrasındaki 4 günlük süreçte soğuk kompres uygulamak her türlü şişlik, morluk ve kanama riskini düşürecektir.
  • Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra 2 hafta boyunca hekimin önerdiği spor sütyenlerini kullanmak gerekir.
  • Meme büyütme ameliyatı sonrası sigara içmek kanamaya sebep olabileceği için sigara kullanımını azaltmak hata mümkünse hiç içmemek gerekir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Meme büyütme ameliyatı için en uygun adaylar A cup göğüs ölçüsüne sahip bireyler olsa da herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan 18 yaşını doldurmuş her kadın meme büyütme ameliyatı olabilir. Ayrıca meme küçültme ameliyatı için de yine 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 

Küçük göğüslerinden şikayet eden, iki meme boyutu arasında fark olan, meme kanseri sonrası memesi alınan kadınlar meme büyütme ameliyatı için plastik cerrah ile görüşüp meme büyütme ameliyatı yaptırabilirler. Hamileler, bebek emziren anneler ya da yakın bir dönemde hamile kalmayı düşünenler için meme büyütme ameliyatı uygun değildir. Ayrıca kanser teşhisi konulan ve tedavi gören hastalar da meme büyütme ameliyatı için uygun adaylar değildir.

Meme İmplantı Nedir?

Meme büyütme ameliyatı işlemlerinde iki farklı uygulama vardır. Bunlardan biri meme büyütme ameliyatı olacak kişinin kendi yağ dokusunun alınarak meme dolgusu olarak kullanılmasıdır. Diğer meme büyütme ameliyatı uygulaması ise meme implantıdır.

Meme büyütme ameliyatı işlemlerinde dolgu olarak kullanılan meme implantları içi jel dolu silikonlar ve içi tuzlu su dolu silikonlar olarak ikiye ayrılır. Meme implantları günümüz teknolojisinde oldukça gelişmiş olup uzun yıllar kullanıma uygun hale getirilmiştir. Geçmiş dönemlerde yaşanan silikon patlaması gibi sorunlar, yeni nesil meme implantları ile ortadan kalkmıştır.

Meme İmplantı Çeşitleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri arasında en çok kullanılan işlem olan meme implantları içeriğine ve yapısına göre çeşitlendirilebilir. Meme büyütme ameliyatı öncesinde hastanın isteği ve vücut yapısına uygunluğu doğrultusunda yuvarlak model meme implantı ya da damla model meme implantı kullanılabilir. Yuvarlak model meme implantı memenin üst tarafına da dolgunluk vererek dekolteye dikkat çeken bir görünüm sağlar. Damla model meme implantları ise daha doğal bir görünüm sağlamayı hedefler.

Meme implant çeşitleri yapısı dışında, meme ameliyatı sırasında kullanılan protezin içerdiği maddeye göre de farklılık gösterir. İçi jel dolgu olan silikonlar ve içi tuzlu su dolu olan silikonlar meme implantı olarak kullanılabilir.

Meme İmplantı Kimlere Uygulanır?

Meme büyütme ameliyatı hastanın vücudundan alınan yağ dokusuyla da yapılabilmekte fakat bu işlem uzun süreli olmamaktadır. Meme büyütme yöntemleri arasında dolgu ya da yağ enjeksiyonu gibi çözümler sunulsa da bu işlemler de bir süre sonra etkinliğini kaybeder. Meme büyütme ameliyatı konusunda uzun ömürlü sonuçlar isteyen hastalara meme implantı uygulanır. Meme implantı ile küçük göğüslerinden şikayet eden, kanser ya da kaza sonucu meme dokusunu kaybetmiş, meme asimetrisi sorunu yaşayan herkes meme büyütme ameliyatı olup, uzun süreli çözüm sağlayabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel Aktivite

Göğüs büyütme ameliyatı orta dereceli risk taşıyan bir ameliyat olsa da her ameliyat gibi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan biri de cinsel aktivitelerdir. Meme ameliyatı sonrası göğüs bölgesi hassaslaşacağı için 3 haftalık süreçte cinsel faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünen her kadının merak ettiği birçok soru vardır. Bunlardan en çok sorulanların cevaplarını şu şekilde vermek mümkündür.

Meme ameliyatının riski var mıdır?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi meme büyütme ameliyatı da bazı riskler taşır. Meme büyütme ameliyatı sonrası kapsül kontraktürü bunlar arasında en çok risk yaratanı olmakla birlikte; kanama, şişme, morarma ya da hafif ağrı gibi meme büyütme ameliyatı sonrası riskler yaşanabilir.

Meme büyütmede kullanılan implant çeşitleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sırasında kullanılan iki tür implant vardır. Bunlardan birisi içi jel dolu olan silikonlar, diğeri de içi tuzlu su dolu olan silikonlardır.

Meme büyütme ameliyatında yaş sınırlaması var mıdır?

Meme büyütme ameliyatı 18 yaş üzerinde meme gelişimini tamamlamış ve herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm bireylere uygulanabilir.

Meme büyütme ameliyatında riskler nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sonrası kanama, şişme, meme ucu hassasiyeti ya da meme ucu duyarsızlığı gibi riskler oluşabilir.

Ameliyat sonrasında göğüsler dikleşir mi?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında göğüsler dikleşmez, bunun için meme dikleştirme operasyonu olmak gerekir.

Sigara içmek, iyileşme sürecini etkiler mi?

Meme büyütme ameliyatı sürecinde sigara içmek iyileşmeyi geciktiren bir durumdur. Bu nedenle tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatı süreci de sigara içmemeyi gerektirir.

Emzirme sonrası meme silikonu ne zaman yapılabilir?

Emzirme süreci boyunca meme büyütme ameliyatı yaptırmak doğru değildir. Meme silikonu taktırmak için bu sürecin bitmesini beklemek gerekir. Fakat meme büyütme ameliyatı sonrasında emzirme ile ilgili herhangi bir sorun yoktur.

Meme silikonu sonrasında meme taramalarımı yaptırabilecek miyim?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme taramaları ile ilgili herhangi bir sorun olmaz, yine meme taraması normal şekilde yaptırılabilir. Fakat meme taramasından önce meme silikonu olduğunun bilgisinin verilmesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı olduktan sonraki ilk üç haftalık süreçte hasta normal faaliyetleni gerçekleştirip günlük hayatına dönebilir. Fakat tam anlamıyla meme protezinin yerleşmesi ve doğal bir görünüme sahip olması 6 ayı bulur.

Meme silikonu ile meme asimetrisi düzeltilebilir mi?

Meme silikonu ile meme asimetrisi, memedeki şekil bozuklukları giderilebilir. Özellikle meme büyütme ameliyatı ile iki göğüs arasındaki fark ortadan kaldırabilir.

Meme büyütme meme sarkmasına neden olur mu?

Meme büyütme ameliyatı meme sarkmasının esas nedeni değildir, meme sarkması meme yapısıyla ilgili bir durumdur. Fakat göğüs yapısının kaldırabileceğinden büyük bir meme silikonu ile meme onarımı yapmak sarkmaya neden olabilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası emzirme

Göğüs büyütme ameliyatı göğüs dokusunun altına yapılan bir işlem olduğu ve süt kanallarına etki etmediği için, meme büyütme ameliyatı sonrasında emzirme yapılabilir.

Meme büyütme sonrasında his kaybı olacak mı?

Meme ucu kesilerek yapılan meme büyütme işlemlerinde his kaybı komplikasyonu ortaya çıkabilir. Fakat meme altından ya da koltuk altından girilerek yapılan işlemlerde böyle bir durum yaşanmaz.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında iz kalacak mı?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında az da olsa iz kalabilir.

Meme silikonunu değiştirmek gerekir mi?

Meme büyütme ameliyatı işlemleri günümüzde oldukça gelişmiş olup, yerleştirilen silikonlar uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Meme silikonuna karşı alerji olur mu?

Meme silikonu herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz.

Meme silikonu küçülür mü?

Yeni nesil meme silikonlarında dışardan darbe almadıkça küçülme, yırtılma, patlama gibi sorunlar yaşanmaz.

Ameliyattan ne kadar süre sonra uçağa binilebilir?

Meme büyütme ameliyatı olduktan sonraki bir haftalık süreçte uçağa binilmemesi gerekir.

Kimlere meme büyütme ve silikon yapılamaz?

18 yaşın altındakilere, meme kanseri teşhisi konulan veya şüphesi olanlara, hamilelere, emziren annelere, enfeksiyon riski olanlara meme büyütme ameliyatı yapılamaz.

Silikon protez kanser yapar mı?

FDA tarafından yapılan araştırmalar sonucu silikon protezin kanser yapmadığı kanısına varılmıştır.

Meme büyütme ameliyatında iz kalır mı?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında az da olsa iz kalır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında spor ne zaman yapılır?

Meme büyütme yapıldıktan sonraki ilk iki haftalık süreçte ağır spor hareketleri yapılmamalıdır. Sadece tempolu yürüyüş yapılabilir. İki ay sonrasında yavaş yavaş spor yapmaya başlanabilir.

Silikon protezler patlar mı?

Dışarıdan herhangi sert bir darbe almadığı sürede silikonlar patlamaz.

Ameliyat ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı 2-4 saat aralığında sürer.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası sütyen kullanımı

Göğüs büyütme ameliyatından sonraki 2 haftalık süreçte spor sütyeni kullanılması önerilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası uyku

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında 2 hafta boyunca yüzüstü ve yan yatmamaya dikkat edilmelidir. Sadece sırtüstü yatılması gerekir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası duş

Göğüs büyütme ameliyatı yapıldıktan 2 gün sonra hastalar bandajları koruyarak duş alabilirler.

Göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra meme implantı çıkartılabilir mi?

Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra yapılan uygulamadan memnun kalınmadığı taktirde tekrar meme implantı çıkarma işlemi yapılabilir. 

 

Son Düzenleme : 13.06.2024