Sizi Arayalım

Genital Gençleştirme

İçindekiler

Kadınlarda yaşın ilerlemesi, normal doğum ya da aşırı kilo gibi nedenlere bağlı olarak vajina kaslarında gevşeme meydana gelebilir ve böyle durumlarda lazerle vajina gençleştirme uygulamasına başvurulabilir. Zaman içerisinde vajinanın fonksiyonlarını yitirmeye başlaması kadınlar için özgüven kaybına neden olabileceğinden, lazerle yapılan vajina gençleştirme işlemi sonrası hissedilen yetersizlik duygusu ve estetik kaygılar da ortadan kalkar. Günümüzün en sık tercih edilen vajina operasyonlarından olan vajina gençleştirme bugün yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vajina gençleştirme uygulamaları günümüz teknolojileri sayesinde lazer cihazları gerçekleştirilmekte ve herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Peki vajina gençleştirme nedir ve gençleştirme işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Ne Dediler?
testimonial icon
Songül
20/01/2022

23 Nisan günü Doktor Yücel bey tarafından ameliyat oldum o kadar memnum kaldımki doktor bey Asistanı Buse hanım tüm sağlık personeli ve çalışanlar çok Güler yüzlü ilgili ve yardımcılardı operasyondan sonra ağrılarım çok az denilecek kadar az oldu sizi gözü kapalı tercih ettiğim için çok memnunum iyiki size geldim yaptığınız işten ve sonuçlarından dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

Devamını Oku
testimonial icon
du....
01/03/2017

Çok ilgililer kendimi gençleşmiş hissediyorum sayenizde ilginiz için çok teşekkürler ellerinize sağlık

testimonial icon
Birgul Kazak
13/12/2022

Merhabalar ben burun ameliyatı oldum çok memnunum şimdi de oğlum burun ameliyatı oldu o da çok memnun ayrıca gıdı liposuction gıdı lipoliz ve botoks yaptırdım malum biz hanımlar hep güzel ve bakımlı olmak istiyoruz bu yüzden doğru adres Dr. Yücel Sarıaltın kendisine çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam her zaman bir numarasınız

Devamını Oku
testimonial icon
Shirin Naaz
04/01/2020

Tüm anne makyajımı op dr Yücel Sarıaltin ile yaptım.. sonuçlarım harika. Asistan cahlaa ve tüm ekip sayesinde..

testimonial icon
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

testimonial icon
ayten eran
10/01/2022

Yucel beyi tek kelime ile anlatmak gerekirse mükemmel. hem harika bir cerrah hem de inanılmaz hastasını düşünen anlayan bir doktor. Başka bir doktora kendimi emanet ettiğimi düşünemiyorum. Yücel beyin yardımcılarınin da hepsi islerini çok cok iyi yapiyorlar. Bayram bey, Tuba hanım ve özellikle Yağmur hanım. Yağmur hanim bilgisi,deneyimi, yardımseverligi ve güler yüzü ile size her konuda inanılmaz destek oluyor. Mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir ekip başka söze gerek yok aslında.

Devamını Oku

Vajina Gençleştirme Nedir?

Son yılların popüler medikal estetik uygulamalarından olan lazerle vajina daraltma vajinoplasti uygulamasından farklı bir uygulamadır. Bu uygulamada cilt altında bulunan kolajen dokusunun uyarılması ve bağ yapıların kuvvetlendirilmesi adına lazerle kontrollü ısı hasarı yaratılır. Bu da vajinanın gençleşmesi sürecini başlatır. Lazerle vajina gençleştirme uygulamasının vajinanın genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan hava kaçırma ve hissizlik gibi sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır.

Vajinoplasti ile yapılan vajina daraltma uygulamasında vajinanın arka kısmında bulunan 5-6 cm’ lik duvar kısmı sıkılaştırılır. Fakat lazerle vajinal gençleştirme işleminde vajinanın tamamının sıkılaştırılması söz konusudur. Vajinal gençleştirme nasıl ki hızlı ve kolay bir şekilde uygulanıyorsa, kadınların vajinal sorunlar nedeniyle kaybettiği özgüven de aynı hızda ve aynı kolaylıkla geri kazanılmış olur. Ayrıca vajinoplasti ile mukayese edildiğinde iyileşme süreci kısa olduğundan ve uygulama sonrası hemen günlük yaşama dönmek mümkün olduğundan, çevre baskısı ya da sorular nedeniyle oluşabilecek kaygılar da ortadan kaldırılmış olur.

İlgili İçerikler
Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?
Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur sorusunun yanıtları da son zamanlarda...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!
Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Siz de ameliyatsız vajina gençleştirme uygulaması ile yaşadığınız problemlerden kurtulmak ve özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak isterseniz, randevu oluşturmak ve bilgi almak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hangi İşlemleri Kapsar?

Lazerle vajina gençleştirme uygulamasında ameliyat, anestezi ya da dikiş gibi işlemlerin hiçbiri bulunmaz. Hastalar işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon tamamlandıktan hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkündür. Vajina gençleştirme uygulaması kapsamında vajina daraltma, vajinal gevşekliğin giderilmesi, vulvanın deri rengini açma, cinsel ilişki sırasında duyulan ağrıların ortadan kaldırılması, menopozda döneminde yaşanan vajinal kuruluk, idrar kaçırma ve sık geçirilen vajinal enfeksiyonların tedavisi mümkündür.

Menopoz döneminde östrojen eksikliğine bağlı olarak gelişen vajina kuruluğu gibi durumlarda uygulanan lazerli vajina gençleştirme uygulaması bir yandan nemlendirme sağlarken bir yandan da elastikiyeti artırır. Ayrıca kırışık ve buruşuk görüntü de büyük ölçüde ortadan kaldırılabilir. Tüm bunlara ek olarak cinsel isteksizliğin ve haz alma sorunlarının giderilmesi, orgazm olamama problemlerinin ortadan kaldırılması da mümkündür. Ayrıca kasık bölgesinin iyileştirilmesi için uygulanan Venüs tepesi olarak da bilinen bölgeye mons pubis estetiği de uygulanabilir. Bu gibi sorunların vajina gençleştirme ile ortadan kaldırılması, cinsel sebeplerle ikili ilişkilerde yaşanan problemlerin ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur. Bu sayede mutlu bireyler, mutlu ilişkiler yaratılır.

Vajina Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılan vajina daraltma operasyonlarında vajinal mukozanın altında bulunan bağ doku harekete geçirilir ve kolajen üretimi desteklenir. Sonuç olarak vajina duvarlarının sıkı bir hale gelmesi ve vajinal kayganlığın artması sağlanır. Nitekim vajina gençleştirme ile elastikiyet kaybının önüne geçilmekte, vajinal kuruluk ortadan kaldırılmakta ve cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrı, tahriş ya da kaşıntı gibi problemlerin tamamı giderilmektedir. Yine vajina dudaklarında oluşan sarkık görünüme de labioplasti ile son vermek mümkündür. Yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilen vajina gençleştirme uygulamasında hasta konforu ve hasta memnuniyeti üst seviyededir.

Lazerle vajina gençleştirme uygulaması genellikle 15 ila 20 dakika süren 3 seansta gerçekleştirilir. Her seans arasında 4 ila 6 hafta bırakılır. Hastane yatışı ve anestezi gerekmez, ağrı ya da acı hissedilmez. Hastalar vajina gençleştirme sonrası sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatına dönebilir.

Vajina arka duvarının kesilmesi ile gerçekleştirilen cerrahi vajina daraltma operasyonlarında hastaların hastanede yatması gerekir. Ayrıca kesi ve dikiş mevcuttur. İyileşme süreci de son derece uzundur ve günlük yaşama dönmek için uzunca bir süre beklemek gerekir. Fakat lazerle vajina gençleştirme son derece kısa süren bir işlemdir ve günlük yaşama dönmek için yalnızca uygulamanın bitmesini beklemek yeterlidir.

Kimler Vajina Gençleştirme Uygulamasından Faydalanabilir?

Zorlu geçen ya da birden fazla kez gerçekleşen doğumların sonrasında vajinada genişleme görülmesi normaldir. Fakat vajina genişlemesi her zaman doğuma bağlı olarak değil, zaman zaman aşırı kilo alıp vermeye ya da genetik problemlere bağlı olarak da gelişebilir. Eğer vajinadaki genişleme doğum nedeniyle değilse, lazerle vajina gençleştirme uygulaması için herhangi bir engel yok demektir. Fakat eğer doğum sırasında vajinada kesi yapılmış ise, bu durumda yaraların iyileşmesini beklemek gerekir. Nitekim doğum sonrası vajina gençleştirme uygulaması için doğumdan sonra 6 ay beklenmesi önerilir. 

Vajina gençleştirme sırasında vücuda herhangi bir kimyasal verilmez. İşlem sadece lazer cihazları aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu yüzden emziren annelerin vajina gençleştirme için bu yöntemi tercih etmesinin önünde herhangi bir engel yoktur. Yine de diğer tüm genital estetik uygulamalarında olduğu gibi kadınların vajina gençleştirme için uygun olup olmadığına muayene sonrası hekim tarafından karar verilmelidir.

Vajina Gençleştirme Uygulamasının Avantajları

Yeni nesil lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen vajinal gençleştirmede en büyük avantaj ameliyat gerekmemesidir. İşlem lokal ya da genel anesteziye gerek olmadan, kesi ve dikiş gerekmeksizin gerçekleştirilir. Ayrıca hasta aynı gün, uygulamadan hemen sonra hayatına dönebilir ve bu da iş hayatından çok fazla fırsat yaratamayan insanlar için oldukça avantajlıdır. Vajina gençleştirme uygulamasının öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

 • Anestezi olmasa bile uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez,
 • Seanslar 15 ila 20 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanır,
 • Herhangi bir komplikasyon ya da yan etki oluşması söz konusu değildir,
 • Hasta memnuniyeti yüksektir.

Siz de “vajina gençleştirme nasıl yapılır?” sorusuna daha kapsamlı bir yanıt almak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer hala kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, i̇nternet üzerinde bulunan ve pek çok platformda karşılaşabileceğiniz vajina gençleştirme yaptıran yorumları ile uygulamanın güvenilirliği konusundaki şüphelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vajina gençleştirme sonrası başarılı sonuç alınabilmesi için hastaların bilmesi ve uyması gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktalar şunlardır:

 • Yaklaşık 10 gün süreyle cinsel ilişkiye ara verilmelidir,
 • Günlük yaşam herhangi bir kısıtlama olmadan devam edebilir,
 • Operasyon sonrası duş almaya engel bir durum yoktur,
 • Uygulama sonrası bir süre vajina içerisinde hafif yanma ve açık renkli akıntı normal kabul edilir,
 • Lazerle vajina gençleştirme uygulaması farklı vajina ameliyatları ya da uygulamaları ile aynı seansta yapılabilir,
 • Uygulamanın kalıcı olabilmesi için 2 ila 3 yılda bir tekrarlanması önerilir,
 • Kolajen bağ dokusu güçlendirildiği için idrar kaçırma sorununun önüne geçilmiş olur.

Tüm kadınlarda doğumlara bağlı olarak gelişen vajinal genişleme lazerli vajina gençleştirme işlemi ile giderilebilir. Bugüne kadar yapılan hemen hemen tüm işlemlerde sonuçlar olumlu yönde olmuştur. Vajinal gençleştirme ile yalnızca vajina genişlemesinin değil, vajinal kuruluğun da önüne geçilmiş olur. Fonksiyonel olarak iyileşme sağlandığından hem ikili ilişkilerin yoluna girmesi sağlanır hem de kadınların özgüvenleri artırılmış olur.

Vajina Gençleştirme Fiyatları

Tüm kadınlar vajina gençleştirme öncesi sonrası etkileri belirgin bir şekilde görebilir. Bazı kadınlarda yalnızca birkaç seans yeterli olurken, bazıları içinse seans sayısı artırılabilir. Vajina gençleştirme uygulamalarında ücretlendirme seans sayısına ve yapılacak işlemlerin miktarına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden uygulama öncesinde bir doktor muayenesi gerekir. Muayene sonrasında tedavi süreci planlanır ve seans sayısına göre bir fiyat verilir. Ayrıca annelik estetiği olarak da bilinen mommy makeover kapsamında farklı işlemlerle birlikte vajina gençleştirme uygulanacaksa fiyat değişikliği oalbilir. Genital gençleştirme için minimum fiyat tutarı 5000 €’dur. Hastanın fizyolojik yapısına, ameliyat süresinde kullanılan yöntemlere göre fiyatta farklılık olabilir. Muayene süreciniz tamamlandıktan sonra fiyat konusunda kesin bir bilgi edinebilirsiniz. Nitekim siz de hem gençleştirme nasıl yapılır detaylı şekilde öğrenmek hem de vajina gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024