Sizi Arayalım

Genital Gençleştirme

İçindekiler

Kadınlarda yaşın ilerlemesi, normal doğum ya da aşırı kilo gibi nedenlere bağlı olarak vajina kaslarında gevşeme meydana gelebilir ve böyle durumlarda lazerle vajina gençleştirme uygulamasına başvurulabilir. Zaman içerisinde vajinanın fonksiyonlarını yitirmeye başlaması kadınlar için özgüven kaybına neden olabileceğinden, lazerle yapılan vajina gençleştirme işlemi sonrası hissedilen yetersizlik duygusu ve estetik kaygılar da ortadan kalkar. Günümüzün en sık tercih edilen vajina operasyonlarından olan vajina gençleştirme bugün yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vajina gençleştirme uygulamaları günümüz teknolojileri sayesinde lazer cihazları gerçekleştirilmekte ve herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Peki vajina gençleştirme nedir ve gençleştirme işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Ne Dediler?
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

Burcu Cakmak
05/05/2020

Kendinizi rahat hissedeceğiniz çok ilgili bir doktor ve ekip. Size bir hasta gibi çok iyi, ciddi ve saygılı davranıyorlar. Türkiye'de emin ellerde yardım almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edilir. Dr. Yücel Sarıaltın en iyisidir..

Devamını Oku
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku

Vajina Gençleştirme Nedir?

Son yılların popüler medikal estetik uygulamalarından olan lazerle vajina daraltma vajinoplasti uygulamasından farklı bir uygulamadır. Bu uygulamada cilt altında bulunan kolajen dokusunun uyarılması ve bağ yapıların kuvvetlendirilmesi adına lazerle kontrollü ısı hasarı yaratılır. Bu da vajinanın gençleşmesi sürecini başlatır. Lazerle vajina gençleştirme uygulamasının vajinanın genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan hava kaçırma ve hissizlik gibi sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır.

Vajinoplasti ile yapılan vajina daraltma uygulamasında vajinanın arka kısmında bulunan 5-6 cm’ lik duvar kısmı sıkılaştırılır. Fakat lazerle vajinal gençleştirme işleminde vajinanın tamamının sıkılaştırılması söz konusudur. Vajinal gençleştirme nasıl ki hızlı ve kolay bir şekilde uygulanıyorsa, kadınların vajinal sorunlar nedeniyle kaybettiği özgüven de aynı hızda ve aynı kolaylıkla geri kazanılmış olur. Ayrıca vajinoplasti ile mukayese edildiğinde iyileşme süreci kısa olduğundan ve uygulama sonrası hemen günlük yaşama dönmek mümkün olduğundan, çevre baskısı ya da sorular nedeniyle oluşabilecek kaygılar da ortadan kaldırılmış olur.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Kol Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Kollar vücudun diğer tüm bölgeleri gibi yer çekimi, kilo verme, yaşlanma...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Siz de ameliyatsız vajina gençleştirme uygulaması ile yaşadığınız problemlerden kurtulmak ve özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak isterseniz, randevu oluşturmak ve bilgi almak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hangi İşlemleri Kapsar?

Lazerle vajina gençleştirme uygulamasında ameliyat, anestezi ya da dikiş gibi işlemlerin hiçbiri bulunmaz. Hastalar işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon tamamlandıktan hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkündür. Vajina gençleştirme uygulaması kapsamında vajina daraltma, vajinal gevşekliğin giderilmesi, vulvanın deri rengini açma, cinsel ilişki sırasında duyulan ağrıların ortadan kaldırılması, menopozda döneminde yaşanan vajinal kuruluk, idrar kaçırma ve sık geçirilen vajinal enfeksiyonların tedavisi mümkündür.

Menopoz döneminde östrojen eksikliğine bağlı olarak gelişen vajina kuruluğu gibi durumlarda uygulanan lazerli vajina gençleştirme uygulaması bir yandan nemlendirme sağlarken bir yandan da elastikiyeti artırır. Ayrıca kırışık ve buruşuk görüntü de büyük ölçüde ortadan kaldırılabilir. Tüm bunlara ek olarak cinsel isteksizliğin ve haz alma sorunlarının giderilmesi, orgazm olamama problemlerinin ortadan kaldırılması da mümkündür. Bu gibi sorunların vajina gençleştirme ile ortadan kaldırılması, cinsel sebeplerle ikili ilişkilerde yaşanan problemlerin ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur. Bu sayede mutlu bireyler, mutlu ilişkiler yaratılır.

Vajina Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılan vajina daraltma operasyonlarında vajinal mukozanın altında bulunan bağ doku harekete geçirilir ve kolajen üretimi desteklenir. Sonuç olarak vajina duvarlarının sıkı bir hale gelmesi ve vajinal kayganlığın artması sağlanır. Nitekim vajina gençleştirme ile elastikiyet kaybının önüne geçilmekte, vajinal kuruluk ortadan kaldırılmakta ve cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrı, tahriş ya da kaşıntı gibi problemlerin tamamı giderilmektedir. Yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilen vajina gençleştirme uygulamasında hasta konforu ve hasta memnuniyeti üst seviyededir.

Lazerle vajina gençleştirme uygulaması genellikle 15 ila 20 dakika süren 3 seansta gerçekleştirilir. Her seans arasında 4 ila 6 hafta bırakılır. Hastane yatışı ve anestezi gerekmez, ağrı ya da acı hissedilmez. Hastalar vajina gençleştirme sonrası sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatına dönebilir.

Vajina arka duvarının kesilmesi ile gerçekleştirilen cerrahi vajina daraltma operasyonlarında hastaların hastanede yatması gerekir. Ayrıca kesi ve dikiş mevcuttur. İyileşme süreci de son derece uzundur ve günlük yaşama dönmek için uzunca bir süre beklemek gerekir. Fakat lazerle vajina gençleştirme son derece kısa süren bir işlemdir ve günlük yaşama dönmek için yalnızca uygulamanın bitmesini beklemek yeterlidir.

Kimler Vajina Gençleştirme Uygulamasından Faydalanabilir?

Zorlu geçen ya da birden fazla kez gerçekleşen doğumların sonrasında vajinada genişleme görülmesi normaldir. Fakat vajina genişlemesi her zaman doğuma bağlı olarak değil, zaman zaman aşırı kilo alıp vermeye ya da genetik problemlere bağlı olarak da gelişebilir. Eğer vajinadaki genişleme doğum nedeniyle değilse, lazerle vajina gençleştirme uygulaması için herhangi bir engel yok demektir. Fakat eğer doğum sırasında vajinada kesi yapılmış ise, bu durumda yaraların iyileşmesini beklemek gerekir. Nitekim doğum sonrası vajina gençleştirme uygulaması için doğumdan sonra 6 ay beklenmesi önerilir.

Vajina gençleştirme sırasında vücuda herhangi bir kimyasal verilmez. İşlem sadece lazer cihazları aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu yüzden emziren annelerin vajina gençleştirme için bu yöntemi tercih etmesinin önünde herhangi bir engel yoktur. Yine de kadınların vajina gençleştirme için uygun olup olmadığına muayene sonrası hekim tarafından karar verilmelidir.

Vajina Gençleştirme Uygulamasının Avantajları

Yeni nesil lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen vajinal gençleştirmede en büyük avantaj ameliyat gerekmemesidir. İşlem lokal ya da genel anesteziye gerek olmadan, kesi ve dikiş gerekmeksizin gerçekleştirilir. Ayrıca hasta aynı gün, uygulamadan hemen sonra hayatına dönebilir ve bu da iş hayatından çok fazla fırsat yaratamayan insanlar için oldukça avantajlıdır. Vajina gençleştirme uygulamasının öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

 • Anestezi olmasa bile uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez,
 • Seanslar 15 ila 20 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanır,
 • Herhangi bir komplikasyon ya da yan etki oluşması söz konusu değildir,
 • Hasta memnuniyeti yüksektir.

Siz de “vajina gençleştirme nasıl yapılır?” sorusuna daha kapsamlı bir yanıt almak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer hala kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, i̇nternet üzerinde bulunan ve pek çok platformda karşılaşabileceğiniz vajina gençleştirme yaptıran yorumları ile uygulamanın güvenilirliği konusundaki şüphelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vajina gençleştirme sonrası başarılı sonuç alınabilmesi için hastaların bilmesi ve uyması gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktalar şunlardır:

 • Yaklaşık 10 gün süreyle cinsel ilişkiye ara verilmelidir,
 • Günlük yaşam herhangi bir kısıtlama olmadan devam edebilir,
 • Operasyon sonrası duş almaya engel bir durum yoktur,
 • Uygulama sonrası bir süre vajina içerisinde hafif yanma ve açık renkli akıntı normal kabul edilir,
 • Lazerle vajina gençleştirme uygulaması farklı vajina ameliyatları ya da uygulamaları ile aynı seansta yapılabilir,
 • Uygulamanın kalıcı olabilmesi için 2 ila 3 yılda bir tekrarlanması önerilir,
 • Kolajen bağ dokusu güçlendirildiği için idrar kaçırma sorununun önüne geçilmiş olur.

Tüm kadınlarda doğumlara bağlı olarak gelişen vajinal genişleme lazerli vajina gençleştirme işlemi ile giderilebilir. Bugüne kadar yapılan hemen hemen tüm işlemlerde sonuçlar olumlu yönde olmuştur. Vajinal gençleştirme ile yalnızca vajina genişlemesinin değil, vajinal kuruluğun da önüne geçilmiş olur. Fonksiyonel olarak iyileşme sağlandığından hem ikili ilişkilerin yoluna girmesi sağlanır hem de kadınların özgüvenleri artırılmış olur.

Vajina Gençleştirme Fiyatları

Tüm kadınlar vajina gençleştirme öncesi sonrası etkileri belirgin bir şekilde görebilir. Bazı kadınlarda yalnızca birkaç seans yeterli olurken, bazıları içinse seans sayısı artırılabilir. Vajina gençleştirme uygulamalarında ücretlendirme seans sayısına ve yapılacak işlemlerin miktarına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden uygulama öncesinde bir doktor muayenesi gerekir. Muayene sonrasında tedavi süreci planlanır ve seans sayısına göre bir fiyat verilir. Nitekim siz de hem gençleştirme nasıl yapılır detaylı şekilde öğrenmek hem de vajina gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 04.05.2023