Sizi Arayalım

Genital Gençleştirme

İçindekiler

Kadınlarda yaşın ilerlemesi, normal doğum ya da aşırı kilo gibi nedenlere bağlı olarak vajina kaslarında gevşeme meydana gelebilir ve böyle durumlarda lazerle vajina gençleştirme uygulamasına başvurulabilir. Zaman içerisinde vajinanın fonksiyonlarını yitirmeye başlaması kadınlar için özgüven kaybına neden olabileceğinden, lazerle yapılan vajina gençleştirme işlemi sonrası hissedilen yetersizlik duygusu ve estetik kaygılar da ortadan kalkar. Günümüzün en sık tercih edilen vajina operasyonlarından olan vajina gençleştirme bugün yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vajina gençleştirme uygulamaları günümüz teknolojileri sayesinde lazer cihazları gerçekleştirilmekte ve herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Peki vajina gençleştirme nedir ve gençleştirme işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Ne Dediler?
testimonial icon
Zin*** B***
05/07/2016

Yücel hoca ve Estetik international şikayet ettiğim tüm yüz kusurlarımı örümcek ağı estetiği ile giderdi, yardımcısı yağmur hanımında ilgisi ile güzel bir deneyim yaşadım kendilerine çok müteşekkirim.

testimonial icon
Nouf Ali
10/01/2020

Sadece rinoplasti ameliyatı için doktor yücel'e teşekkür etmek istiyorum, sonuçlar için iyi ve mutluydu ve son sonuçları bekliyordum.

testimonial icon
Melisa
07/12/2022

Bizi her zaman güler yüzüyle karşılayan Buse hanım’a ve işinin en iyisini yaparak harikalar yaratan Yücel bey’e çok teşekkür ederim Uzun yıllardır gittiğim tek adres, herkese tavsiye ederim

testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
testimonial icon
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku

Vajina Gençleştirme Nedir?

Son yılların popüler medikal estetik uygulamalarından olan lazerle vajina daraltma vajinoplasti uygulamasından farklı bir uygulamadır. Bu uygulamada cilt altında bulunan kolajen dokusunun uyarılması ve bağ yapıların kuvvetlendirilmesi adına lazerle kontrollü ısı hasarı yaratılır. Bu da vajinanın gençleşmesi sürecini başlatır. Lazerle vajina gençleştirme uygulamasının vajinanın genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan hava kaçırma ve hissizlik gibi sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır.

Vajinoplasti ile yapılan vajina daraltma uygulamasında vajinanın arka kısmında bulunan 5-6 cm’ lik duvar kısmı sıkılaştırılır. Fakat lazerle vajinal gençleştirme işleminde vajinanın tamamının sıkılaştırılması söz konusudur. Vajinal gençleştirme nasıl ki hızlı ve kolay bir şekilde uygulanıyorsa, kadınların vajinal sorunlar nedeniyle kaybettiği özgüven de aynı hızda ve aynı kolaylıkla geri kazanılmış olur. Ayrıca vajinoplasti ile mukayese edildiğinde iyileşme süreci kısa olduğundan ve uygulama sonrası hemen günlük yaşama dönmek mümkün olduğundan, çevre baskısı ya da sorular nedeniyle oluşabilecek kaygılar da ortadan kaldırılmış olur.

İlgili İçerikler
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Siz de ameliyatsız vajina gençleştirme uygulaması ile yaşadığınız problemlerden kurtulmak ve özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak isterseniz, randevu oluşturmak ve bilgi almak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hangi İşlemleri Kapsar?

Lazerle vajina gençleştirme uygulamasında ameliyat, anestezi ya da dikiş gibi işlemlerin hiçbiri bulunmaz. Hastalar işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon tamamlandıktan hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkündür. Vajina gençleştirme uygulaması kapsamında vajina daraltma, vajinal gevşekliğin giderilmesi, vulvanın deri rengini açma, cinsel ilişki sırasında duyulan ağrıların ortadan kaldırılması, menopozda döneminde yaşanan vajinal kuruluk, idrar kaçırma ve sık geçirilen vajinal enfeksiyonların tedavisi mümkündür.

Menopoz döneminde östrojen eksikliğine bağlı olarak gelişen vajina kuruluğu gibi durumlarda uygulanan lazerli vajina gençleştirme uygulaması bir yandan nemlendirme sağlarken bir yandan da elastikiyeti artırır. Ayrıca kırışık ve buruşuk görüntü de büyük ölçüde ortadan kaldırılabilir. Tüm bunlara ek olarak cinsel isteksizliğin ve haz alma sorunlarının giderilmesi, orgazm olamama problemlerinin ortadan kaldırılması da mümkündür. Bu gibi sorunların vajina gençleştirme ile ortadan kaldırılması, cinsel sebeplerle ikili ilişkilerde yaşanan problemlerin ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur. Bu sayede mutlu bireyler, mutlu ilişkiler yaratılır.

Vajina Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılan vajina daraltma operasyonlarında vajinal mukozanın altında bulunan bağ doku harekete geçirilir ve kolajen üretimi desteklenir. Sonuç olarak vajina duvarlarının sıkı bir hale gelmesi ve vajinal kayganlığın artması sağlanır. Nitekim vajina gençleştirme ile elastikiyet kaybının önüne geçilmekte, vajinal kuruluk ortadan kaldırılmakta ve cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrı, tahriş ya da kaşıntı gibi problemlerin tamamı giderilmektedir. Yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilen vajina gençleştirme uygulamasında hasta konforu ve hasta memnuniyeti üst seviyededir.

Lazerle vajina gençleştirme uygulaması genellikle 15 ila 20 dakika süren 3 seansta gerçekleştirilir. Her seans arasında 4 ila 6 hafta bırakılır. Hastane yatışı ve anestezi gerekmez, ağrı ya da acı hissedilmez. Hastalar vajina gençleştirme sonrası sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatına dönebilir.

Vajina arka duvarının kesilmesi ile gerçekleştirilen cerrahi vajina daraltma operasyonlarında hastaların hastanede yatması gerekir. Ayrıca kesi ve dikiş mevcuttur. İyileşme süreci de son derece uzundur ve günlük yaşama dönmek için uzunca bir süre beklemek gerekir. Fakat lazerle vajina gençleştirme son derece kısa süren bir işlemdir ve günlük yaşama dönmek için yalnızca uygulamanın bitmesini beklemek yeterlidir.

Kimler Vajina Gençleştirme Uygulamasından Faydalanabilir?

Zorlu geçen ya da birden fazla kez gerçekleşen doğumların sonrasında vajinada genişleme görülmesi normaldir. Fakat vajina genişlemesi her zaman doğuma bağlı olarak değil, zaman zaman aşırı kilo alıp vermeye ya da genetik problemlere bağlı olarak da gelişebilir. Eğer vajinadaki genişleme doğum nedeniyle değilse, lazerle vajina gençleştirme uygulaması için herhangi bir engel yok demektir. Fakat eğer doğum sırasında vajinada kesi yapılmış ise, bu durumda yaraların iyileşmesini beklemek gerekir. Nitekim doğum sonrası vajina gençleştirme uygulaması için doğumdan sonra 6 ay beklenmesi önerilir.

Vajina gençleştirme sırasında vücuda herhangi bir kimyasal verilmez. İşlem sadece lazer cihazları aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu yüzden emziren annelerin vajina gençleştirme için bu yöntemi tercih etmesinin önünde herhangi bir engel yoktur. Yine de kadınların vajina gençleştirme için uygun olup olmadığına muayene sonrası hekim tarafından karar verilmelidir.

Vajina Gençleştirme Uygulamasının Avantajları

Yeni nesil lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen vajinal gençleştirmede en büyük avantaj ameliyat gerekmemesidir. İşlem lokal ya da genel anesteziye gerek olmadan, kesi ve dikiş gerekmeksizin gerçekleştirilir. Ayrıca hasta aynı gün, uygulamadan hemen sonra hayatına dönebilir ve bu da iş hayatından çok fazla fırsat yaratamayan insanlar için oldukça avantajlıdır. Vajina gençleştirme uygulamasının öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

 • Anestezi olmasa bile uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez,
 • Seanslar 15 ila 20 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanır,
 • Herhangi bir komplikasyon ya da yan etki oluşması söz konusu değildir,
 • Hasta memnuniyeti yüksektir.

Siz de “vajina gençleştirme nasıl yapılır?” sorusuna daha kapsamlı bir yanıt almak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer hala kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, i̇nternet üzerinde bulunan ve pek çok platformda karşılaşabileceğiniz vajina gençleştirme yaptıran yorumları ile uygulamanın güvenilirliği konusundaki şüphelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajina Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vajina gençleştirme sonrası başarılı sonuç alınabilmesi için hastaların bilmesi ve uyması gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktalar şunlardır:

 • Yaklaşık 10 gün süreyle cinsel ilişkiye ara verilmelidir,
 • Günlük yaşam herhangi bir kısıtlama olmadan devam edebilir,
 • Operasyon sonrası duş almaya engel bir durum yoktur,
 • Uygulama sonrası bir süre vajina içerisinde hafif yanma ve açık renkli akıntı normal kabul edilir,
 • Lazerle vajina gençleştirme uygulaması farklı vajina ameliyatları ya da uygulamaları ile aynı seansta yapılabilir,
 • Uygulamanın kalıcı olabilmesi için 2 ila 3 yılda bir tekrarlanması önerilir,
 • Kolajen bağ dokusu güçlendirildiği için idrar kaçırma sorununun önüne geçilmiş olur.

Tüm kadınlarda doğumlara bağlı olarak gelişen vajinal genişleme lazerli vajina gençleştirme işlemi ile giderilebilir. Bugüne kadar yapılan hemen hemen tüm işlemlerde sonuçlar olumlu yönde olmuştur. Vajinal gençleştirme ile yalnızca vajina genişlemesinin değil, vajinal kuruluğun da önüne geçilmiş olur. Fonksiyonel olarak iyileşme sağlandığından hem ikili ilişkilerin yoluna girmesi sağlanır hem de kadınların özgüvenleri artırılmış olur.

Vajina Gençleştirme Fiyatları

Tüm kadınlar vajina gençleştirme öncesi sonrası etkileri belirgin bir şekilde görebilir. Bazı kadınlarda yalnızca birkaç seans yeterli olurken, bazıları içinse seans sayısı artırılabilir. Vajina gençleştirme uygulamalarında ücretlendirme seans sayısına ve yapılacak işlemlerin miktarına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden uygulama öncesinde bir doktor muayenesi gerekir. Muayene sonrasında tedavi süreci planlanır ve seans sayısına göre bir fiyat verilir. Nitekim siz de hem gençleştirme nasıl yapılır detaylı şekilde öğrenmek hem de vajina gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 04.05.2023