Sizi Arayalım

Mons Pubis Estetiği

İçindekiler

Günümüz sağlık teknolojilerinin her geçen gün gelişiyor olması, pubis estetiği ve benzeri yeni nesil estetik operasyonların sayısının artmasına neden olmuştur. Hem kadınlar hem de erkekler bu yeni teknolojiler sayesinde şikayetçi oldukları sorunlardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilir. Yaygın olarak yüz, göğüs ya da bel bölgesinde gerçekleştirilen estetik operasyonlar bugün genital bölge için de yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle bu tarz operasyonların artık sık yapılıyor olması ve yaptıranların sosyal platformlarda deneyimleri paylaşıyor olması her geçen gün daha fazla bireyi bu operasyonları yaptırmak için teşvik eder. Bu da pubis estetiği yapan cerrahların ve kliniklerin sayısının artmasına neden olur.

Kadınlar kasığın altında, genital bölgede bulunan ve venüs tepesi olarak adlandırılan çıkıntıdan rahatsızlık duyabilir. İşte bu rahatsızlığın yeni nesil bir estetik operasyon olan pubis estetiği ile ortadan kaldırılması mümkündür. Peki venüs tepesi neresi, venüs tepesi nedir ve pubis estetiği nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
40 - 60 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
2 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 - 5 Gün
Anestezi :
Genel veya Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Pubis Estetiği Nedir?

Pubis estetiği, hem cerrahi hem de cerrahi olmayan prosedürlerin bir arada uygulandığı, kasık bölgesinin görünümünün iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Venüs tepesi olarak da adlandırılan mons pubis bölgesi kasığın alt bölgesindeki yüksek alana denir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel organların hemen üzerinde bulunan bu bölge kasık höyüğü olarak da adlandırılır. Aşırı kilo almak, doğum yapmak ya da travmaya bağlı durumlar venüs tepesi bölgesinin genişlemesine neden olabilir. Venüs tepesinin genişlemesi ile pubis estetiği için zemin oluşturabilecek problemler şunlardır:

 • Estetik kaygılar,
 • İşlevsel problemler,
 • Kıyafetlerin vücuttaki duruşunun bozulması ve rahatsızlık vermesi,
 • Sarkma durumunda idrara çıkma problemleri.

İşte bu problemlerin tamamının pubis estetiği sayesinde giderilmesi mümkündür. Pubis estetiği ile bölgedeki fazla yağlar liposuction, lipoliz ya da cerrahi yöntemlerle alınarak bölgede görünümün düzeltilmesi sağlanır. Pubis estetiği sonrası genital bölgede oluşan kötü görüntünün ortadan kalkması, hem erkekler hem de kadınlar için kaybedilen özgüvenin geri kazanılmasına yardımcı olacaktır. Peki mons pubis estetiği nasıl yapılır ve pubis estetiği yaptıranlar iyileşme sürecinde neler yaşar?

Ne Dediler?
testimonial icon
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku
testimonial icon
Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

testimonial icon
Hayriye Tunca
15/01/2022

Yücel bey gördüğüm en pozitif ve başarılı cerrah. Ameliyat korkum yüzünden senelerce ötelediğim burun deviasyon ameliyatını Yücel beyin güler yüzü ve motivasyonu sayesinde sonunda olabildim. Yücel bey ve ekibi kadar hastasını düşünen bir klinik görmedim. Ayrıca atasehirde bulunan kliniği muhtemelen dünyada bir ilk- Her köşesi tek tek düşünülüp dekore edilmiş muazzam güzellikte bir yer. Sizi tanıdığım için çoook şanslıyım. Sevgiler

Devamını Oku
testimonial icon
Hazal Güler
02/12/2023

İyiki sizi tercih etmişim hiç pişman değilim size ameliyat olmakla ve özellikle İrem Hanma çok teşekkür ederim ilgilendigi için çok teşekkür ederim nice ameliyatlarda görüşmek üzere

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Kasık bölgesinde bulunan venüs tepesindeki görüntü diyet ve egzersiz programları ile giderilemeyebilir. Hatta bazı durumlarda venüs tepesi ağrısı bile oluşabilir. İşte böyle durumlarda venüs tepesi estetiği ya da venüs tepesi ameliyatı olarak da adlandırılan pubis estetiği bir gereklilik haline gelir. Mons pubis estetiği olarak da nitelenen bu estetik operasyon genel anestezi altında yapılabileceği gibi lokal anestezi altında da yapılabilir. Anestezi türü doku miktarına göre belirlenir. Eğer çıkarılacak doku miktarı çok fazla değilse lokal anestezi yeterli olacaktır. Fakat doku miktarının fazla olması ya da pubis estetiği ile başka bir estetik operasyonun birleşmesi durumunda genel anestezi gerekir.

Pubis estetiği için en sık başvurulan yöntem liposuction olarak karşımıza çıkar. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda lipoliz yöntemine ya da cerrahiye de başvurulabilir.

Liposuction Yöntemi ile Pubis Estetiği

Liposuction pubis estetiği için en sık başvurulan yöntemdir. Liposuction yöntemine karar verilebilmesi için öncelikle estetik cerrah tarafından bir muayene gerçekleştirilmesi gerekir. Bölgenin çok geniş olması ya da yağ dokusunun çok fazla olması durumunda farklı pubis estetiği yöntemlerine başvurulabilir. Pubis estetiği için uygulanan liposuction yönteminde izlenen adımlar şu şekildedir:

 • Göbek deliğinin hemen altında bulunan kasık bölgesinin üst kısmına yatay bir kesi yapılır,
 • Altta yatan kaslar kaldırılarak kasık bölgesinin daha sıkı ve daha belirgin olması sağlanır,
 • Bölgede oluşan fazla deri çıkarılır ve kasık derisi yukarı doğru, yeni konumuna çekilir,
 • Estetik dikiş kullanılarak kesi kapatılır.

Fazla yağ ve derinin uzaklaştırılması ile birlikte bölge çok daha estetik bir görünüme kavuşur. Liposuction yöntemi ile yapılan genital estetik mons pubis uygulamalarında başarı oranı son derece yüksektir.

İlgili İçerikler
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Karın Germe Ameliyatında Sizi Neler Bekliyor?
Karın Germe Ameliyatında Sizi Neler Bekliyor?

İlerleyen yaş, doğum yapma ve kilo alıp verme gibi birçok faktör karın derisinde...

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?
Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene hattının daha belirgin ve daha keskin hale getirilmesini sağlayan jawline dolgusu çene hattındaki...

Lipoliz ve Cerrahi Yöntemlerle Pubis Estetiği

Liposuction yönteminin işe yaramadığı durumlarda lipoliz yöntemine ya da cerrahi girişimlere başvurulabilir. Cerrahi olmayan ve ağrısız bir işlem olan lipoliz yönteminde pubis üzerinden gerçekleştirilen cilt altı enjeksiyonları ile fazla cilt altı yağının eritilmesi amaçlanır.

Cerrahi yöntem ile gerçekleştirilen pubis estetiği uygulamasında ise bölgenin düzleştirilmesi için fazla cilt katmanının çıkarılması söz konusudur. Tıpkı minimal karın germe operasyonları gibi pubis estetiği sırasında da venüs tepesi ya da pubis tümseğinin cerrahi olarak küçültülmesi hedeflenir. Cerrahi işleme yalnızca pubis bölgesinde aşırı fazlalık bulunması ve sarkma gibi durumlarda başvurulur.

Pubis Estetiği Öncesi Hazırlık Süreci

Pubis estetiği son yıllardaki en yaygın genital bölge estetik operasyonlardan biri olarak dikkat çeker. Özellikle estetik kaygılarla yapılan pubis estetiği nadir olarak işlevsel sorunlar nedeniyle gerçekleştirilir. Çünkü mons pubis bölgesinde bulunan tümseğin fazla olması kadınların kıyafet seçimlerinden sosyal yaşamlarına kadar pek çok şeyi etkileyebilir. Nitekim monsplasty öncesi ve sonrası süreçlerinde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlar şu şekilde listelenebilir:

 • İlk olarak mons bölgesindeki sarkmalar pubis yağlarının derecesi belirlenir,
 • Eğer çıkarılacak olan doku miktarı çok fazla değilse bölge lokal anestezi ya da sedasyon ile uyuşturulur,
 • Hasta operasyon için en uygun pozisyona getirilir, bu tür operasyonlar genellikle ayakta yapılmaktadır,
 • Uygulamaya başlamadan önce çıkarılacak olan doku miktarı ve cerrahi işlem açı belirlenir,
 • Alt katmandan başlayarak üst deriye çıkacak şekilde bir kesi işlemi yapılır ve ardından operasyon başlar.

Operasyonun başarı ile sonuçlanabilmesi için işlemin alanında uzman ve deneyimli estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Alanında uzman ve deneyimli estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmeyen mons pubis küçültme operasyonları başarısız olabilir.

Pubis Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Pubis estetiği sonrasında hastalar kendilerine ne kadar iyi bakar ve cerrah tarafından verilen tavsiyelere ne kadar uyarsa iyileşme süreci de o kadar hızlı olur. İyileşme süreci ortalama olarak bir hafta sürer. Operasyon sürecinde hastaların yaklaşık 1 ay süreyle korse kullanması gerekir. Bu süreçte ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Hastalar 1 ay boyunca yaptığı tüm hareketlere dikkat etmelidir. Bu süreçte oluşan şişlikler normal karşılanır. Hastaların pubis estetiği sonrası dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Operasyon sonrası genital bölgenin hijyenine maksimum özen gösterilmelidir,
 • Pansumanların cerrah tarafından belirlenen sürelerde yapılması gerekir,
 • Ağır spor egzersizlerinden ve bölgenin gerilmesine neden olabilecek hareketlerden kaçınılması gerekir.

Hastaların operasyon sonrası olağan dışı bir gelişme fark etmeleri durumunda acil olarak doktora başvurmaları gerekir.

Pubis Estetiği Başka Estetik Operasyonlarla Kombine Edilir mi?

Bir genital bölge estetiği olan monsplasty gerekli görüldüğü durumlarda diğer genital estetik uygulamalar ile birleştirilebilir. Mons pubisin orada bulunan fazla yağ dokusunun çıkarılmasının yanı sıra vajina daraltma, labioplasti ve dış dudak enjeksiyonu gibi genital bölge estetik uygulamaları da yapılabilir. Ayrıca bazı kadınlarda pubis estetiği yanı sıra karın germe operasyonu ya da çeşitli germe operasyonları da yapılabilir. Pubisten yağ alınması ya da bölgedeki yağ dokusunun çıkarılması bölgenin çok daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cilt altı yağ alındığı için oluşan fazla deri de yine aynı işlem sırasında çıkarılabilir. Operasyon çıkarılacak olan yağ dokusuna ve miktarına bağlı olarak planlanır.

Pubis Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pubis estetiği hakkında yukarıda verilmiş olan bilgiler, bu operasyonu yaptıracak olan bireylere yeterli bilgi verir. Fakat pubis estetiği hakkında hızlı şekilde öğrenilmesi gereken her şeyi şu liste üzerinden de öğrenebilirsiniz:

 • Pubis estetiği operasyonunun uzman bir estetik cerrah tarafından yapılması gerekir,
 • Farklı prosedür seçeneklerinin masaya yatırılması, hasta ve cerrah istişaresi ile en etkili venüs tepesi küçültme yöntemine ortak olarak karar verilmesi gerekir,
 • Operasyon öncesinde hastaların tıbbi geçmişi, genel sağlık durumu ve beklentileri detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir,
 • Hem cerrahi işlemlerle hem de venüs tepesi liposuction yöntemiyle yapılacak işlemlerde hastaların iyileşme süreci ile ilgili olarak detaylı şekilde bilgilendirilmesi gerekir,
 • Operasyon sonrası elde edilen monsplasty sonuçları genellikle kalıcıdır fakat diğer genital estetik operasyonları gibi fazla kilo alma ya da hamilelik durumları sonuçların çok daha kısa süre kalıcı olmasına neden olabilir,
 • Cilt ve cilt altı uygulamaları ya da karın germe operasyonlarında olduğu gibi birtakım komplikasyonlar nadir olarak ortaya çıkabilir; kanama, enfeksiyon, yaraların geç iyileşmesi, anestezi reaksiyonları ya da his kaybı gibi komplikasyonlar bunlardan bazılarıdır.

Pubis estetiği sonrası ilişki yaklaşık 1 ay sonra başlayabilir fakat operasyonun yöntemine bağlı olarak bu süre daha fazla ya da daha az olabilir. Ayrıca pubis estetiği sonrası bireylerin kendilerine karşı olan özgüvenleri artacaktır.

Pubis Estetiği Fiyatları

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi pubis estetiği fiyatları konusunda da belirleyici olan çok sayıda faktör bulunur. Örneğin uygulama bölgesinin genişliği, çıkarılacak olan doku miktarı, pubis estetiği ile birlikte uygulanacak olan işlemler, kullanılan yöntem ve daha pek çok faktör venüs tepesi ameliyatı fiyatı üzerinde etkilidir. Kilo almış ya da hamilelik nedeniyle kilo alımı artmış bireylerin pubis estetiği öncesinde bir estetik cerrah tarafından muayene edilmesi gerekir. Her pubis estetiği operasyonu kişiye özel olarak planlanacağı için fiyatlar da kişiye özel olarak belirlenecektir.

Kendiniz için bir klinik seçerken güvenilir olduğundan emin olmanız, operasyonun başarılı şekilde sonuçlanması açısından da son derece önemlidir. Alanında uzman ve deneyimli olmayan cerrahlar tarafından klinik ortamda yapılmayan pubis estetiği operasyonları çok daha ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden seçtiğiniz cerrahın güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer siz de pubis estetiği ile ilgili olarak bilgi almak ya da fiyat bilgisine ulaşmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilir ve bir randevu oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme : 14.07.2023