Annelik Estetiği Nedir?

Dünyanın en güzel hissi olan annelik için kadınlarımız oldukça zorlu süreçten geçmektedir. Gebelik dediğimiz dönem ve sonrası özellikle ruhsal ve bedensel olarak çok büyük değişime neden olmaktadır. 

Kadınların özellikle bu dönemde vücudunda deformasyonlar olabilmektedir. Bu süreç sonunda bedeninde isenmeyen görüntülerden kurtulmak isteyen kadınlarımızın sıklıkla başvurduğu yöntem annelik estetiği dediğimiz vücudunun durumuna göre belirlenen estetik operasyonlar kombinasyonudur.

Sizi Arayalım

  Annelik Estetiği Neleri Kapsar?

  Annelik estetiği kişiye özel bir operasyondur. Annelik süreci özellikle hamilelik sürecinde yaşadığı vücudundaki bozulmalrın giderilmesini amaçlar. Bu yüzden kişiye özel olarak uygulanan bir estetiktir. Genel olarak hamilelik sürecinden kaynaklı karın bölgesindeki çatlaklar ve yağlanmanın giderilmesi, meme sarkıklığının giderilmesi, vücutta biriken kalıcı yağların alınması ve normal doğum esnasında genital bölge deformasyonlarının giderilmesini kapsamaktadır. Bu işlemlerin tamamı yapılabileceği gibi sadece bir ve bir kaçı da uygulanabilmektedir.

  Annelik Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Annelik süreci hem ruhsal hem de fiziksel bir çok değişimin yaşandığı bir süreçtir. Bu süreç içerisinde kişi kendi bedeninin yeni halinden memnun olmayabilir yada daha iyi bir görünüme kavuşmak isteyebilir.

  • Özellikle karın bölgesinde gevşeme, bölgesel yağlanma, çatlak oluşumu sorunu yaşayanlar,
  • Göğüslerde sarkma, göğsün büyümesi yada küçülmesi gibi şikayetleri olanlar,
  • Fit bir görünüme kavuşmak isteyenler için uygun olan cerrahi bir operasyondur.

  Annelik estetiği için kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız ile görüşme sağlarlar.

  Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

  Annelik estetiği kişiye özel olarak birden çok operasyonun yapılması şeklinde gerçekleştirilir. Burada önemli olan kişinin bu süreçte en çok form kaybı yaşadığı bölgelere yada durumundan rahatsız olduğu bölgelere göre planlanır.

  Karın bölgesi için mini yada tam karın germe operasyonu uygulanır. Göğüs bölgesi için meme dikleştirme, meme küçültme yada büyütme uygulanabilir. Bel bölgesinde oluşan yağlanmaya liposuction uygulanabilir. Normal doğum sonrası genital bölgedeki form kaybı için vajina estetiği uygulanabilir. Gerekiyorsa kalça dolgunlaştırma için de yağ enjeksiyonu yapılabilir. 

  Operasyon Süreci Nasıldır?

  Operasyon öncesinde kişilerin son 3 hafta sigara kullanmaması, aspirin gibi ilaçları kullanmaması gerekir. Bunların haricinde de özellikle yeşil çay, kiraz sapı gibi zayıflama ürünleri kullanılmaması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka doktorumuza kullandığınız ürünleri detaylıca bildirin. 

  Annelik estetiği operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yapılacak işlemlere göre değişim gösterecektir. Karın germe ve meme operasyonları yapılması halinde ortalama 5-6 saat sürmektedir. 

  Annelik Estetiği Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Annelik estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hastalara operasyon tamamlanınca emboli için önlem olarak çorap giydirilir. 
  • Ameliyat bölgesine dren yerleştirilerek sonda takılır.
  • Karın korsesi giydirilmektedir.
  • Ayağa kalkması 3-4 saat sonra gerçekleştirilir. Ancak bir kaç gün öne eğik şekilde yürümesi gerekir. 
  • Operastyondan 1 gün sonra sonda çıkarılarak taburcu edilir. Drenler ise bir kaç gün sonra çıkarılır.
  • Drenlerin alınmasından sonra duş alınabilir.
  • 3 Hafta kadar korse ve sütyen giymeleri gerekir.
  • 6 hafta sonra spor yapmaya başlanabilir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Evet genellikle kalıcı sonuçlar sunar. Fakat tekrar gebellik yaşandığında deformasyonlar olacağından yeni bir operasyon gerekebilmektedir. 

  Annelik estetiği hamile kalmaya engel bir operasyon değildir.

  Annelik estetiği ameliyatında her cerrahi işlemde olan enfeksiyon kapma ve kana riski bulunmaktadır. Fakat bu durumlar çok nadir olarak görülmektedir.

  Evet, operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

  Annelik estetiğinde yapılacak operasyonlar sizin isteğinize göre doktorumuzun tavsiyesi ile gerçekleştirilmektedir.Burada öncelik sizin memnun olmadığınız bölgelerin düzeltilmesidir.

  Ameliyattan sonra iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. 

  Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 10 gün sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

  Ameliyattan 4-5 gün sonra duş alabilirsiniz.

  Operasyondan 6 hafta sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

  Hayır, ameliyat bölgelerinde belirgin bir iz kalmamaktadır.

  Evet. Operasyon sonrası hafif şişlik ve morluk meydana gelebilir. Bunun için endişelenmeyin. Bu şişlik ve morluklar kendiliğinden geçecektir.

  TOP