Sizi Arayalım

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi ile Fazla Kilolarınızdan Kalan İzlerle Vedalaşın!
İçindekiler

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı ve hızlı şekilde tüketilen yiyeceklerin (fastfood vb.) hayatımıza girmesiyle pek çok kişide obezite sorunu baş göstermiştir. Kilo alımı çok hızlı şekilde ilerleyen veya kilo vermede başarısız olan kişilerin bariatrik cerrahi yöntemleri ile kilolarından kurtulmak istemesi gayet doğaldır ancak kilo verilmesinin ardından vücutta istenmeyen bir görünüm oluşabilir. Bu görünümden kurtulmak isteyenler de başka bir cerrahi işlem ile daha güzel bir vücuda kavuşmanın yollarını ararlar. Postbariatrik cerrahi, obezite sorunuyla karşılaşıp bariatrik cerrahi ameliyatından sonra aşırı kilo kaybına bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde görülen sarkıklıkların ve bozulmaların düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemleri kapsamaktadır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 6 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 - 2 Gün
Hassasiyet Süreci :
4 - 7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
7 - 10 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo veren hastanın vücut fonksiyonları düzene girer ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlar. Hedeflediği kiloya düşmeye başlayan kişiyi bu süreçte endişelendirecek durum ise vücudunun deforme olmasıdır. Yağ kaybına bağlı olarak derinin elastikiyetini kaybetmesi vücudun farklı yerlerindeki pek çok derinin sarkmasına neden olur. Post bariatrik cerrahi, vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan ileri derece kilolu grubunda yer alan kişilerin mide kesme, küçültme ve kısaltma cerrahisi (bariatrik) sonrası bedenlerinde oluşan sarkma, fazlalık ve bozulmaları düzeltmek için uygulanan vücut şekillendirme operasyonudur. Bariatrik cerrahi sürecinde genel cerrahlar işlem yaparken, post bariatrik cerrahi estetik cerrahlar tarafından uygulanır. Post bariatrik cerrahinin bir diğer adı da body lifting (vücut germe) olarak bilinmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bariatrik cerrahi operasyonu geçiren her kişi vücudunda sarkma olup olmayacağı endişesini taşır. Kişilerin verdiği kiloya ve vücut yapısına göre sarkma ve deforme oranı değişebilir. Eğer vücutta meydana gelen bu değişiklikler kişiyi rahatsız ediyorsa cerrahıyla görüşerek post bariatrik cerrahi ameliyatı olmayı talep edebilir. Bu ameliyatın gerçekleşmesi için hem bariatrik işlemi yapan cerrahın hem de estetik cerrahın koordineli şekilde hareket etmesi gerekir. Post bariatrik cerrahi ameliyatı öncesi kişinin hedeflenen kiloya düşmüş olması ve bu kiloyu en az üç aydır koruyor olması tercih edilir. Bariatrik cerrahi sonrası hasta genellikle bir-bir buçuk sene içinde hedeflediği kiloya ulaşır. Bu aşamadan sonra cerrahların ortak kararıyla hastanın vücut toparlama işlemleri başlatılır.

Ne Dediler?
sandra echeverry
05/01/2020

Merhabalar 18 Kasım'da Dr. YÜCEL SARIALTIN ​​bana büyütme ile burun estetiği ve mastopeksi yaptı.Memnunum.Doktor çok profesyonel ve çalışma arkadaşları gibi.Hepinize çok teşekkür ederim, sonuçlarımdan memnunum.

Devamını Oku
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku
ay...e
07/09/2012

burun ameliyatından dolayı çok teşekkür ederim .

g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
Songül
20/01/2022

23 Nisan günü Doktor Yücel bey tarafından ameliyat oldum o kadar memnum kaldımki doktor bey Asistanı Buse hanım tüm sağlık personeli ve çalışanlar çok Güler yüzlü ilgili ve yardımcılardı operasyondan sonra ağrılarım çok az denilecek kadar az oldu sizi gözü kapalı tercih ettiğim için çok memnunum iyiki size geldim yaptığınız işten ve sonuçlarından dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

Devamını Oku
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zayıflama sonrasında vücudun farklı yerlerinde meydana gelen sarkma ve bozulmalar kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Bu bakımdan post bariatrik cerrahi operasyonunda aynı anda birden fazla işlemi yaparak deformeleri düzeltmek mümkündür. Body lifting; çeşitli deformasyonlara uğramış olan vücutta; göğüslerin dikleştirilmesi, sarkık göbeğin toparlanması, karın germe, gıdı toparlanması, deri fazlalıklarının alınması, kalça ve uyluğun gerilmesi gibi operasyonlarını içermektedir. Bunların hangilerinin uygulanacağı ve kaçının aynı anda yapılabileceği hastanın muayene durumuna ve doktorun kararına göre belirlenir. Ameliyat, yapılacak işlemlerin çokluğuna göre 4 ila 6 saat arasında sürer. Ameliyat sırasında genel anestezi uygulanır. Duruma göre bir ya da iki gün sonra hasta taburcu edilir. İstenilen tüm germe işlemleri ameliyat esnasında bitirilemiyorsa, hastanın iyileşmesinin ardından belirlenen uygun bir zamanda diğer body lifting işlemleri uygulanır.

İlgili İçerikler
Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?

Yaşlanma insan vücudundaki diğer organlarda olduğu gibi, ciltte de zamanla morfolojik...

Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın çocuk sahibi olduktan veya aşırı kilo verdikten sonra...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Hastanın taburcu sürecinden itibaren yaklaşık iki hafta evinde istirahat etmesi gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrası yaşanacak ağrılar için doktorun yazacağı ağrı kesiciler kullanılabilir.
  • Operasyon sonrasındaki muayenelerde vücuttaki drenler çıkartılır ve gerekli bölgelere pansuman yapılır. Bu bölgelerin iltihap kapmamasına özen gösterilmelidir.
  • Post bariatrik cerrahi sonrası günlük aktivitelerinize 2 hafta sonra, işinize 4 hafta sonra ve ağır spor faaliyetlerine ise 2. ayın sonunda başlayabilirsiniz.
  • Operasyon olan bölgeye korse takılması iyileşmeyi hızlandıracaktır.
  • Operasyon sonrasında hastanın sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, sigaradan uzak durması beklenmektedir.
Son Düzenleme : 26.03.2023