Sizi Arayalım

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi ile Fazla Kilolarınızdan Kalan İzlerle Vedalaşın!
İçindekiler

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı ve hızlı şekilde tüketilen yiyeceklerin (fastfood vb.) hayatımıza girmesiyle pek çok kişide obezite sorunu baş göstermiştir. Kilo alımı çok hızlı şekilde ilerleyen veya kilo vermede başarısız olan kişilerin bariatrik cerrahi yöntemleri ile kilolarından kurtulmak istemesi gayet doğaldır ancak kilo verilmesinin ardından vücutta istenmeyen bir görünüm oluşabilir. Bu görünümden kurtulmak isteyenler de başka bir cerrahi işlem ile daha güzel bir vücuda kavuşmanın yollarını ararlar. Postbariatrik cerrahi, obezite sorunuyla karşılaşıp bariatrik cerrahi ameliyatından sonra aşırı kilo kaybına bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde görülen sarkıklıkların ve bozulmaların düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemleri kapsamaktadır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 6 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 - 2 Gün
Hassasiyet Süreci :
4 - 7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
7 - 10 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo veren hastanın vücut fonksiyonları düzene girer ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlar. Hedeflediği kiloya düşmeye başlayan kişiyi bu süreçte endişelendirecek durum ise vücudunun deforme olmasıdır. Yağ kaybına bağlı olarak derinin elastikiyetini kaybetmesi vücudun farklı yerlerindeki pek çok derinin sarkmasına neden olur. Post bariatrik cerrahi, vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan ileri derece kilolu grubunda yer alan kişilerin mide kesme, küçültme ve kısaltma cerrahisi (bariatrik) sonrası bedenlerinde oluşan sarkma, fazlalık ve bozulmaları düzeltmek için uygulanan vücut şekillendirme operasyonudur. Bariatrik cerrahi sürecinde genel cerrahlar işlem yaparken, post bariatrik cerrahi estetik cerrahlar tarafından uygulanır. Post bariatrik cerrahinin bir diğer adı da body lifting (vücut germe) olarak bilinmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bariatrik cerrahi operasyonu geçiren her kişi vücudunda sarkma olup olmayacağı endişesini taşır. Kişilerin verdiği kiloya ve vücut yapısına göre sarkma ve deforme oranı değişebilir. Eğer vücutta meydana gelen bu değişiklikler kişiyi rahatsız ediyorsa cerrahıyla görüşerek post bariatrik cerrahi ameliyatı olmayı talep edebilir. Bu ameliyatın gerçekleşmesi için hem bariatrik işlemi yapan cerrahın hem de estetik cerrahın koordineli şekilde hareket etmesi gerekir. Post bariatrik cerrahi ameliyatı öncesi kişinin hedeflenen kiloya düşmüş olması ve bu kiloyu en az üç aydır koruyor olması tercih edilir. Bariatrik cerrahi sonrası hasta genellikle bir-bir buçuk sene içinde hedeflediği kiloya ulaşır. Bu aşamadan sonra cerrahların ortak kararıyla hastanın vücut toparlama işlemleri başlatılır.

Ne Dediler?
testimonial icon
Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
testimonial icon
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
02/08/2019

Merhaba:) İki tane oğlum var, onlara hamileliklerimden sonra insülin direnci ile birlikte bir kilo alma serüvenim başladı. Meme operasyonuna ve karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın da tavsiyesi ile sevgili Yücel Hoca ile tanıştım. Sürecimi ve sonucunu sizinle paylaşıyorum.

Devamını Oku
testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
Jessica Petros
17/07/2020

Dr. Yücel çok güvenilir, hastalarına kesinlikle son derece güvenli ve rahat hissettiriyor! Personeli de çok harika ve en iyi hizmeti sunuyorlar. Rinoplasti ve bişektomi ameliyatımdan bu yana 6 ay geçti ve şimdiye kadar işinden çok memnunum. Burun estetiği ve/veya bişektomi isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zayıflama sonrasında vücudun farklı yerlerinde meydana gelen sarkma ve bozulmalar kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Bu bakımdan post bariatrik cerrahi operasyonunda aynı anda birden fazla işlemi yaparak deformeleri düzeltmek mümkündür. Body lifting; çeşitli deformasyonlara uğramış olan vücutta; göğüslerin dikleştirilmesi, sarkık göbeğin toparlanması, karın germe, gıdı toparlanması, deri fazlalıklarının alınması, kalça ve uyluğun gerilmesi gibi operasyonlarını içermektedir. Bunların hangilerinin uygulanacağı ve kaçının aynı anda yapılabileceği hastanın muayene durumuna ve doktorun kararına göre belirlenir. Ameliyat, yapılacak işlemlerin çokluğuna göre 4 ila 6 saat arasında sürer. Ameliyat sırasında genel anestezi uygulanır. Duruma göre bir ya da iki gün sonra hasta taburcu edilir. İstenilen tüm germe işlemleri ameliyat esnasında bitirilemiyorsa, hastanın iyileşmesinin ardından belirlenen uygun bir zamanda diğer body lifting işlemleri uygulanır.

İlgili İçerikler
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Ameliyatsız Meme Büyütme
Ameliyatsız Meme Büyütme

Dolgun ve dik göğüslere sahip olmak hemen her kadının hayalidir. Estetik açıdan çok küçük göğüslere...

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları
Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Hastanın taburcu sürecinden itibaren yaklaşık iki hafta evinde istirahat etmesi gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrası yaşanacak ağrılar için doktorun yazacağı ağrı kesiciler kullanılabilir.
  • Operasyon sonrasındaki muayenelerde vücuttaki drenler çıkartılır ve gerekli bölgelere pansuman yapılır. Bu bölgelerin iltihap kapmamasına özen gösterilmelidir.
  • Post bariatrik cerrahi sonrası günlük aktivitelerinize 2 hafta sonra, işinize 4 hafta sonra ve ağır spor faaliyetlerine ise 2. ayın sonunda başlayabilirsiniz.
  • Operasyon olan bölgeye korse takılması iyileşmeyi hızlandıracaktır.
  • Operasyon sonrasında hastanın sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, sigaradan uzak durması beklenmektedir.
Son Düzenleme : 05.10.2023