Sizi Arayalım

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi ile Fazla Kilolarınızdan Kalan İzlerle Vedalaşın!
İçindekiler

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı ve hızlı şekilde tüketilen yiyeceklerin (fastfood vb.) hayatımıza girmesiyle pek çok kişide obezite sorunu baş göstermiştir. Kilo alımı çok hızlı şekilde ilerleyen veya kilo vermede başarısız olan kişilerin bariatrik cerrahi yöntemleri ile kilolarından kurtulmak istemesi gayet doğaldır ancak kilo verilmesinin ardından vücutta istenmeyen bir görünüm oluşabilir. Bu görünümden kurtulmak isteyenler de başka bir cerrahi işlem ile daha güzel bir vücuda kavuşmanın yollarını ararlar. Postbariatrik cerrahi, obezite sorunuyla karşılaşıp bariatrik cerrahi ameliyatından sonra aşırı kilo kaybına bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde görülen sarkıklıkların ve bozulmaların düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemleri kapsamaktadır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 6 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 - 2 Gün
Hassasiyet Süreci :
4 - 7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
7 - 10 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo veren hastanın vücut fonksiyonları düzene girer ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlar. Hedeflediği kiloya düşmeye başlayan kişiyi bu süreçte endişelendirecek durum ise vücudunun deforme olmasıdır. Yağ kaybına bağlı olarak derinin elastikiyetini kaybetmesi vücudun farklı yerlerindeki pek çok derinin sarkmasına neden olur. Post bariatrik cerrahi, vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan ileri derece kilolu grubunda yer alan kişilerin mide kesme, küçültme ve kısaltma cerrahisi (bariatrik) sonrası bedenlerinde oluşan sarkma, fazlalık ve bozulmaları düzeltmek için uygulanan vücut şekillendirme operasyonudur. Bariatrik cerrahi sürecinde genel cerrahlar işlem yaparken, post bariatrik cerrahi estetik cerrahlar tarafından uygulanır. Post bariatrik cerrahinin bir diğer adı da body lifting (vücut germe) olarak bilinmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bariatrik cerrahi operasyonu geçiren her kişi vücudunda sarkma olup olmayacağı endişesini taşır. Kişilerin verdiği kiloya ve vücut yapısına göre sarkma ve deforme oranı değişebilir. Eğer vücutta meydana gelen bu değişiklikler kişiyi rahatsız ediyorsa cerrahıyla görüşerek post bariatrik cerrahi ameliyatı olmayı talep edebilir. Bu ameliyatın gerçekleşmesi için hem bariatrik işlemi yapan cerrahın hem de estetik cerrahın koordineli şekilde hareket etmesi gerekir. Post bariatrik cerrahi ameliyatı öncesi kişinin hedeflenen kiloya düşmüş olması ve bu kiloyu en az üç aydır koruyor olması tercih edilir. Bariatrik cerrahi sonrası hasta genellikle bir-bir buçuk sene içinde hedeflediği kiloya ulaşır. Bu aşamadan sonra cerrahların ortak kararıyla hastanın vücut toparlama işlemleri başlatılır.

Ne Dediler?
testimonial icon
si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
testimonial icon
du....
01/03/2017

Çok ilgililer kendimi gençleşmiş hissediyorum sayenizde ilginiz için çok teşekkürler ellerinize sağlık

testimonial icon
Silia Lilia
01/12/2022

Doktorum Dr Yücel'e muhteşem çalışması için teşekkür ederim❤️ Fransa'dan gelen hem hastanede hem de klinikte en ince ayrıntılara dikkat eden gerçekten üst düzey bir ekip beni karşılayan sevimli guzdi ile çok güzel bir şekilde refakat ettim. çok iyi ve her şeyi açıkladı ve özellikle beni rahatlattı Nihai sonuç olmasa da sonucumdan çok memnunum. Seni seviyorum doktorum silya

Devamını Oku
testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Az***
04/08/2019

Herkese merhaba 35 yaşındayım ve hosteslik yapıyorum. Yaklaşık 1 sene önce görünüşümü değiştirmek istediğimi fark ettim. Meme büyütme ve liposuction ameliyatı olmaya karar verdim çünkü çok fazla fast food tüketiyordum. Operasyon sonucu en doğal duran doktorları araştırdım ve Yücel Sarıaltın ile tanıştım. Kendisi çok başarılı bir doktor bu ameliyatı düşünen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zayıflama sonrasında vücudun farklı yerlerinde meydana gelen sarkma ve bozulmalar kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Bu bakımdan post bariatrik cerrahi operasyonunda aynı anda birden fazla işlemi yaparak deformeleri düzeltmek mümkündür. Body lifting; çeşitli deformasyonlara uğramış olan vücutta; göğüslerin dikleştirilmesi, sarkık göbeğin toparlanması, karın germe, gıdı toparlanması, deri fazlalıklarının alınması, kalça ve uyluğun gerilmesi gibi operasyonlarını içermektedir. Bunların hangilerinin uygulanacağı ve kaçının aynı anda yapılabileceği hastanın muayene durumuna ve doktorun kararına göre belirlenir. Ameliyat, yapılacak işlemlerin çokluğuna göre 4 ila 6 saat arasında sürer. Ameliyat sırasında genel anestezi uygulanır. Duruma göre bir ya da iki gün sonra hasta taburcu edilir. İstenilen tüm germe işlemleri ameliyat esnasında bitirilemiyorsa, hastanın iyileşmesinin ardından belirlenen uygun bir zamanda diğer body lifting işlemleri uygulanır.

4500 €’dan başlayan post bariatrik cerrahi fiyatları, operasyonun detaylarına göre değişir. Uygulamanın vücudun hangi bölgelerinde yapılacağı, fiyatın belirlenmesi noktasında etkilidir. Nasıl bir operasyon istediğinizi belirttikten sonra hekiminiz, durumunuzu değerlendirir. Bu sayede fiyatın ne kadar olacağı netleşir.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?
Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?

Birçok kadın meme uçlarının şekli ve görünüşü konusunda estetik kaygılar...

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)
El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle) son dönemlerde pek çok...

Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?
Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?

Saç ekimi uygulamaları sadece ülkemizde değil dünya genelinde en çok tercih...

Hangileri Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Uygulamarı Arasında Sayılabilir?

Bariatrik cerrahi ile birlikte sağlıklı bir şekilde zayıflamayı amaçlayan hastalar sonrasında vücuttaki sarmakmalara bağlı olarak birtakım yeni operasyonlar geçirmek durumunda kalabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Karın germe: Kilo vermeye bağlı olarak göbek bölgesinde sarkan fazlalığının toparlanmasına bağlı olarak gerçekleştirilen bir uygulmadır. 
  • Bacak germe: Kişinin bacaklarının kontürünü iyileştirerek vücut görünümünü yeniden şekillendirmesine ve kendine güvenini artırmasına yardımcı olabilir.
  • Kol germe: Kilo kaybı veya yaşlanma gibi faktörler nedeniyle üst kol bölgesindeki sarkık veya gevşemiş cilt ve yağ dokusunu düzeltmek için yapılan bir cerrahi prosedürdür.

Ayrıca yine popo kaldırma, boyun estetiği, gıdı toparlama, meme estetiği gibi uygulamalar da post bariatrik cerrahi ameliyatı uygulamaları arasında yer alabilir. Duruma bağlı olarak doktorun gerekli gördüğü zamanlarda liposuction işlemi de uygulanabilir. 

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Bu işlem karın germe, gıdı toparlanması, bacak germe vb. işlemleri kapsadığı için; hastanın taburcu sürecinden itibaren yaklaşık iki hafta evinde istirahat etmesi gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrası yaşanacak ağrılar için doktorun yazacağı ağrı kesiciler kullanılabilir.
  • Operasyon sonrasındaki muayenelerde vücuttaki drenler çıkartılır ve gerekli bölgelere pansuman yapılır. Bu bölgelerin iltihap kapmamasına özen gösterilmelidir.
  • Post bariatrik cerrahi sonrası günlük aktivitelerinize 2 hafta sonra, işinize 4 hafta sonra ve ağır spor faaliyetlerine ise 2. ayın sonunda başlayabilirsiniz.
  • Operasyon olan bölgeye korse takılması iyileşmeyi hızlandıracaktır.
  • Operasyon sonrasında hastanın sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, sigaradan uzak durması beklenmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Post bariatrik cerrahi ameliyatı olmayı düşünenlerin ameliyat öncesi ve sonrası neler yapacağını öğrenmek için merak ettiği bazı soruları şu şekilde cevaplandırmak mümkündür:

Post bariatrik cerrahi ameliyatı kapsamında meme estetiğinde yapılabilecek uygulamalar nelerdir?

Bu ameliyat kapsamında meme dikleştirme işlemi uygulanabilir. Böylelikle hastalar ameliyat sonrası daha dik ve sağlıklı bir göğüs görünümüne sahip olabilirler.

Meme büyütme estetiği post bariatrik cerrahi ameliyatı kapsamına girer mi?

Sağlıklı ve dik meme görüntüsünün yanında dolgun göğüs görünümüne sahip olmak isteyen hastalar için meme büyütme ameliyatı uygulamak da mümkündür. 

Post bariatrik cerrahi ameliyatı sırasında yapılan boyun germe işlemi acı verir mi?

Ameliyat sırasında yapılan tüm işlemler anestezi altında yapılacağı için, bu işlemler sırasında acı çekmek söz konusu değildir. Boyun germe estetiği de buna dahildir. 

Post bariatrik cerrahi ameliyatı uygulamaları arasın yüz germe işlemi de var mıdır?

Post bariatrik cerrahi ameliyatı uygulamaları, obezite sonrası oluşan sarkmalara ve hastanın isteğine bağlı olarak tüm bölgelere uygulanabilir. Bu nedenle yüz germe estetiğini de bu uygulamalar arasında kabul etmek mümkündür. 

Son Düzenleme : 18.05.2024