Sizi Arayalım

BTL Emsculpt NEO

Günümüz sağlık teknolojileri, geleneksel yöntemlerle aşılamayan pek çok sorunu çözmek konusunda önemli performans gösterir ve Emsculpt yöntemi de bu teknolojilerden biridir.

Vücudundaki yağları doğal yollarla yakamayan ya da kasa çeviremeyen insanların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri olan Emsculpt yöntemi, estetik olarak arzu edilen görünüme kavuşmanın en önemli anahtarlarından biri olarak değerlendirilir. Ağrısız ve acısız şekilde, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde vücudunuzu forma sokmanız ve fazla yağlarınızdan kurtularak özgüveninizi geri kazanmanız mümkündür.

Alanında uzman ekipler tarafından klinik ortamda uygulanan Emsculpt herhangi bir risk barındırmaz. Bu nedenle hem kendi imkanlarıyla fazla yağlarından kurtulamayan hem de bunun için vakit ayıramayan insanlar için son derece idealdir. Peki Emsculpt nedir ve bu yöntem hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Emsculpt Nedir?

Son yıllarda geliştirilmiş önemli uygulamalardan biri olan Emsculpt, bir yandan yağ yakarken bir yandan kas yapmanızı sağlayan son derece etkili bir yöntemdir. Hem kadınların hem de erkeklerin fit bir görünüme kavuşması amacıyla uygulanan bu yöntem, yalnızca yağ yakmaya odaklanan pek çok farklı uygulamanın yerini almış, yağ yakarken kas yapmayı mümkün hale getirmiştir. Bölgesel incelme sağlayan Emsculpt yöntemi, bunu yağ hücrelerini parçalayarak gerçekleştirir. Emsculpt yalnızca bölgesel incelme sağlamaz, aynı zamanda biçimli bir karna ve kalkık bir popoya sahip olmanıza da yardımcı olur.

Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanan Emsculpt, uygulamanın yapılacağı bölgeye yerleştirilen başlıklar sayesinde 20.000 kez çalışarak bölgedeki kasları güçlendirir. Öncelikli olarak göbek bölgesinde uygulanan yöntem bacak ya da basen gibi bölgeler için de uygundur. FDA onaylı olduğu için güvenilir bir yöntemdir. Elektromanyetik enerji kullanan bu sistemin dünya üzerinde herhangi bir benzeri bulunmamaktadır. Ameliyatsız bir yöntem olması Emsculpt’un popülaritesinin artmasına neden olmuştur. Eğer siz de Emsculpt yöntemi ile fazla yağlarınızdan kurtularak kaslı görünüme sahip olmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir, Emsculpt fiyat ve randevu detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Emsculpt Yöntemi Kimler için Uygundur?

Emsculpt bugün yalnızca yağ yakmaya odaklanmış olan sistemlerden ayrılmış ve kas odaklı bir yaklaşım olarak ortaya çıkmıştır. Çünkü yalnızca vücutta biriken yağları yok etmek, iyi bir görünüme sahip olmak için yeterli değildir. Dolayısıyla kas miktarının da artırılması ve fit görünüm kazandırılması hedeflenmiştir. Ek olarak bu sistem ısıtma ve soğutma prensibiyle çalışmadığı için vücutta herhangi bir problem oluşması söz konusu değildir.

Emsculpt uygulaması, bu işleme engel bir sağlık sorunu bulunmayan tüm erkeklere ve kadınlara yapılabilir. Uygulama için uzman hekimle oldukça kısa süren bir görüşme yaparak beklentilerinizi ifade etmeniz yeterlidir. Sonrasında tedavi planı çıkarılarak süreç sizin için başlatılmış olur.

Eğer ideal kiloya sahipseniz, yani fazla kilolnuz bulunmuyorsa bile Emsculpt yöntemi ile karın kası yapmanız ya da daha kalkık bir popoya sahip olmanız mümkündür. Emsculpt ideal kilosunun çok üstünde olan erkeklerde ya da kadınlarda başka yöntemler ile kombine edilerek de kullanılabilir. Sonuç olarak fazla yağlarından kurtulmak isteyen, erkeklerde six pack ve kadınlarda two pack görünümü kazanmak isteyen herkes Emsculpt için başvuruda bulunabilir. Odaklı elektromanyetik dalga kullanan bu yöntem ile siz de arzu ettiğiniz vücuda ekstra çaba göstermeden, hızlı ve kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

Emsculpt Nasıl Uygulanır?

Emsculpt diğer estetik uygulamalar gibi bir ön hazırlık gerektirmez. Tek yapmanız gereken uzanmak ve yağlarınızı yakmanın, kaslarınızı güçlendirmenin tadını çıkarmaktır. Ufak bir gıdıklanma dışında herhangi bir şey hissedilmez. Ağrı ya da acı söz konusu değildir. Yaklaşık 30 dakika süren seans boyunca, bazen yavaş bazen de hızlı kasılmalarla kaslarınız çalıştırılır. Gönderilen elektromanyetik dalgalar kasların çalışmasını sağlarken belirli bir algoritmayı takip eder. Bu 30 dakikalık seans boyunca kaslarınızın çalışması yaklaşık 20 bin mekik çekmeye eşdeğerdir. Uygulama bitiminde Emsculpt öncesi sonrası arasındaki fark çok net şekilde görülebilir.

btl emsculpt neo

Uygulama sonrasında hastanede kalmanız gerekmez. Seansınız tamamlandıktan sonra hastaneden ayrılabilir, işinize ya da sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ayrıca şunu da hatırlamakta fayda vardır: Uygulamanın, alanında deneyimli bir hekim tarafından klinik ortamda yapılması, oluşabilecek muhtemel risklerin önlenmesi adına büyük önem taşır. Siz de vücut şekillendirme için kendinizi uzman hekimlere teslim etmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Emsculpt Ne Şekilde Etki Eder?

Kanıtlanmış bir teknoloji olan Emsculpt Neo uygulama bölgesindeki kasların kasılmasını sağlayarak, egzersizle elde edilemeyecek sonuçlar yaratır. Karın kası oluşturmak konusunda son derece etkili olan bu yöntem aynı zamanda kas liflerindeki yoğunluğun artmasına da katkı sağlar. Sonuç olarak kaslarınız forma girmiş olur ve yağ hücreleri parçalandığı için elde edilen sonuçlar optimum düzeydedir.

Emsculpt cihazı sisteminde radyofrekans enerjisi bulunur ve bu enerji üst düzey yağ yakımı gerçekleştirir. Ayrıca radyofrekans enerjisinin yağ yakma özelliğinin yanı sıra cildi sıkılaştırmak ve cilt elastikiyetini artırmak gibi olumlu etkileri de bulunur. Çok daha fit vücuda sahip olmanızı sağlayan Emsculpt yöntemi ile vücutta bulunan yağ dokusu yüzde 30 oranında azalırken kas kütlesi de yüzde 25 oranında artar. Ayrıca karın bölgesinde yaklaşık 5.9 santim incelme sağlanırken hamile kadınlarda karşılaşılan karın kası ayrılmasını da yüzde 19 oranında iyileştirir.

Peki yağ yakarken kas yapmanızı sağlayan ilk ve tek yöntem olan Emsculpt yönteminde sonuçlar ne zaman görülmeye başlar?

Emsculpt Yöntemi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Emsculpt yönteminde seans sayısı ya da seansların aralarındaki zaman kişiden kişiye farklı gösterir. Fakat genel olarak 4 ila 6 seans idealdir. Seanslar haftada iki kez olacak şekilde gerçekleştirilir. Fakat kişinin taleplerine göre haftada 1 seans da yapılabilmektedir. Yani yaklaşık 1 aylık süre sonunda Emsculpt tedavisini tamamlamanız mümkündür. Emsculpt ile yağ yakma işleminin kalıcılığı konusunda tartışmalar olmakla birlikte, kazanmış olduğu etkiyi sürdürebilmek için Emsculpt yöntemini düzenli olarak uygulamaya devam edebilirsiniz. Uzmanlar kalıcı etki için her ay gerçekleştirilen 1 seans, 3 ayda bir gerçekleştirilen 2 seans ya da 6 ayda bir gerçekleştirilen 4 seans gibi çeşitli paketler sunmaktadır. Yani siz kendi beklentilerinize ve zaman durumunuza göre kaç seans isterseniz, o kadar seans alabilirsiniz.

Ülkemizde bugüne kadar toplamda 300 bin kişi Emsculpt tedavisinde yararlanmış ve yüzde 95 memnuniyet elde edilmiştir. Seanslar tamamlandıktan hemen sonra bölgenin sıkılaştığını ve kasların belirgin hale geldiğini görmek mümkündür. Tedavinin kesin sonuçları ise yaklaşık 3 ay sonra ortaya çıkmaya başlar. Emsculpt yöntemi kas yapar ve aynı zamanda yağ yakar fakat etkilerin kalıcılığının devamı için ara seanslar yaptırmakta fayda bulunur.

Bugüne dek Emsculpt yaptıranlar yorumları bu yöntemin popüler hale gelmesine katkı sağlamıştır. Hatta Emsculpt uygulamasına başvuranlar arasında çok sayıda ünlü isim bulunuyor. Siz de yöntem hakkında detaylı bilgi almak veya randevu oluşturmak isterseniz, şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Emsculpt Yönteminin Avantajları

Emsculpt yönteminin en temel avantajı ameliyatsız olarak gerçekleştirilen, cerrahi olmayan bir yöntem olmasıdır. Bu da bıçak altına yatmaktan korkan hastaların arzu ettikleri vücuda kolayca sahip olmalarını mümkün kılar. Bir diğer önemli avantaj ise hastanede yatış gerektirmiyor olmasıdır. Hastalar yaklaşık 30 dakika süren seans sonrasında hastaneden ayrılarak günlük yaşantılarına dönebilir. Operasyon sonrasında herhangi bir acı, şişlik, morarma, kızarma ya da hassasiyet hissedilmesi söz konusu değildir. Emsculpt aynı zamanda kişilere göre planlanabilir ya da kişilerin programına göre birkaç hafta ya da birkaç gün arayla uygulanabilir. Ayrıca iş hayatından dolayı zayıflamak veya kas yapmak için fırsat bulamayan kişiler için de son derece idealdir.

Bugüne dek Emsculpt yaptıranlar arasında genel memnuniyet söz konusu. Bunun nedenleri arasında ise şunlar gösteriliyor: Emsculpt squat etkisi yaratır, yağ yakar ve poponun dikleştirilmesini sağlar; kollardaki veya iç bacaklardaki sarkmalara veda etmenize yardımcı olur. Siz de Emsculpt seans ücreti hakkında bilgi almak için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Emsculpt Yönteminin Yan Etkileri Var mı?

Tıpkı Emsculpt yönteminin olumlu etkileri gibi Emsculpt zararları da merak konusudur. Fakat bugüne kadar yapılan uygulamalarda hem kısa vadeli hem de uzun vadeli olarak bu yöntemin herhangi bir yan etkisi ile karşılaşılmamıştır. Bu da yöntemin son derece güvenilir olduğunu söylemek için yeterlidir. Klinik olarak test edilmiş ve herhangi bir risk faktörü bulunmadığı kanıtlanmış olan Emsculpt yöntemi ülkemizde az sayıda klinikte uygulanmakla birlikte her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Steril klinik ortamı, alanında uzman ve deneyimli ekibi ile Yücel Sarıaltın, Emsculpt uygulaması için tercih edebileceğiniz en güvenilir noktalardan biridir.

Emsculpt Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emsculpt yağ yakar ve kas yapmanızı sağlar. Üstelik bunu yalnızca 30 dakika içerisinde gerçekleştirir. Bu noktaya kadar listelenen bilgiler Emsculpt uygulaması hakkında fikir sahibi olmak için yeterlidir. Fakat daha fazlasını bilmek isteyenler için şöyle bir liste yapılabilir:

  • Daha belirgin karın ya d kol kaslarına sahip olmak isteyen erkekler Emsculpt yönteminden faydalanabilir.
  • Bir yandan rutin spor programınıza devam ederken bir yandan da Emsculpt uygulamasına başvurabilirsiniz. Emsculpt ile elde edeceğiniz sonuçlar egzersiz programlarına oranla çok daha etkili olur.
  • Zayıf kişilerde kas kütlesinin yüzde 25 oranında artırılması mümkündür.
  • Tedavi süreci, yoğun kasılmalar hissetmenize rağmen son derece konforludur.
  • FDA onaylı olduğundan güvenilirdir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Tedaviden sonra normal yaşantıya dönmek mümkündür fakat tedavinin kalıcılık süresini uzatmak için fazla kilo almaktan kaçınmak gerekir.
  • Emsculpt kilo verme yöntemi değildir, yalnızca yağlarınızı yakmanıza ve kas kütlenizi artırmanıza yardımcı olur.

Tüm dünyada kendisini kısa süre içerisinde kanıtlamış bir yöntem olarak popülaritesini geniş kitlelere ulaştıran Emsculpt yöntemi, her geçen gün daha fazla kadın ve erkeğin arzu ettiği fit vücuda sahip olmasına yardımcı olur. İş hayatı nedeniyle fırsat bulup uzun egzersiz programları uygulayamayan ya da sağlıksız beslenmek zorunda kalan tüm kadın ve erkekler Emsculpt yönteminin kısa seansları ile bu yağ yakma sorununu hızlı ve etkili şekilde giderebilir. Bu da fazla yağ dokusu ve zayıf kas kütlesi nedeniyle yaşanan özgüven sorunlarının ve sosyal problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Emsculpt yönteminin risk faktörlerinin minimize edilmesi adına mutlaka klinik ortamda, steril koşullarda ve uzman hekimlerce uygulanması gerekir. Siz de Emsculpt yöntemi ile kas kütlesini artırarak fazla yağlarınızdan kurtulmak ve bunu kısa sürede gerçekleştirmek isterseniz, bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023