Sizi Arayalım

BTL Emtone

Kadınların en çok mücadele ettiği konulardan biri olan selülit, yeni bir teknoloji olan Emtone yöntemi sayesinde hızlı ve etkili şekilde giderilebilir. Yağ çeperlerinin küçülmesi ve vücuttaki kolajen miktarının artması gibi katkıları bulunan bu yöntem ile kötü görünüme elveda diyerek arzu edilen görünüme kavuşmak mümkündür.

Tüm dünyada Emtone yöntemi ile alınan etkili sonuçlar, eski tedavi yöntemlerinin tamamen tarihe karışmasına neden olmuştur. Bilindiği üzere deri altında bulunan yağ dokusunun bozulması ve genişlemesi ile cilt yüzeyinde çukurlu bir görünüm oluşur ve bu görünüm selülit olarak adlandırılır. Beslenmeye, hareketsiz yaşam tarzına, genetik faktörlere ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle kalça bölgesinde meydana gelen bu portakal kabuğu görünümü uyluk, karın ya da kol bölgelerinde de ortaya çıkabilir.

Selülit tedavisinde kullanılan geleneksel yöntemler, oluşan portakal kabuğu görünümüne küçük de olsa müdahale edebilmekle birlikte kalıcı etki sunmaz. Oysa günümüzün yaygın teknolojileri olan emtone ve emsculpt yöntemleri sayesinde, geleneksel yöntemlere oranla çok daha etkili sonuçlar elde edilir. Peki son yılların popüler uygulamalarından olan ve her geçen gün yaygınlaşan Emtone nedir?

Selülit Tedavisinde Kullanılan Emtone Nedir?

Selülitin evreleri ilerledikçe kendiliğinden geçme ihtimali de ortadan kalkar. Özellikle 3. ve 4. evrelerde profesyonel destek almak, düzenli bir tedaviye başvurmak gerekir. Geleneksel tedavi yöntemleri derinin altında bulunan yağ tabakasındaki dokuyu azaltır fakat selülitlerin tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaz. Oysa Emtone selülit cihazı, selülite neden olan tüm etkenlerle etkili bir şekilde mücadele ederek selülit oluşumu engeller. FDA onaylı bir teknoloji olan Emtone sayesinde yalnızca selülit ortadan kaldırılmakla kalmaz, aynı zamanda ciltte sıkılaşma sağlanır.

Eski selülit tedavisi yöntemlerinde her zaman birden fazla tekniğin bir arada kullanılması söz konusu olmuştur. Yeni teknoloji Emtone ise tek başına selülitle mücadelede etkilidir. İkili bir sistem olan Emtone, Monopolar Radyofrekans ile şok dalga enerjisini aynı anda kullanır. Bu ikili sistem eş zamanlı olarak selülitli bölgeye gönderilir. Burada Monopolar Radyofrekans dalgaları bölgedeki kolajen liflerinin onarılarak yenilenmesini sağlar. Gevşeyen elastin liflerin toparlanarak sıkılaşması ise şok dalga enerjisi ile sağlanır. Böylelikle deri altında bulunan su ve yağ kütleleri küçülür. Kan dolaşımını hızlandıran Emtone yöntemi ile küçülerek parçalanan tüm yağlar metabolik olarak vücuttan atılmış olur.

 

Emtone Kimler için Uygundur?

Günümüzün mucize teknolojilerinden biri olarak kabul edilen Emtone hemen hemen herkes için uygundur. Karın, kalça, basen ya da kol bölgesinde selülit şikayeti bulunan bu oluşan kötü görünümden rahatsızlık duyan herkes Emtone yöntemi için potansiyel adaydır. Emtone bıçak altına yatmayı gerektirmeyen invaziv bir yöntem olduğundan, bıçak altına yatmaktan çekinen herkes selülitlerinden kurtulmak için bu yönteme başvurabilir. Ayrıca yöntem yalnızca selülitlerden kurtulmak amacıyla değil, yalnızca cildi sıkılaştırmak için bile uygulanabilir. Öyle ki bazı hastalar fazla kilolarla mücadele etmedikleri ve selülit problemi yaşamadıkları halde Emtone yöntemine başvurmaktadır.

Emtone her ne kadar selülit tedavilerinde etkili bir yöntem olsa da, bazı hastalara uygulanması önerilmez. Örneğin kanser tedavisi gören hastalar ya da uygulama bölgesinde platini bulunan kişiler bu yöntem için uygun değildir. Aynı şekilde hamileler de Emtone yönteminden faydalanamaz.

Emtone yönteminin sonuçlarını ilk seanstan itibaren görmek mümkündür. Kesin sonuçlar ise yaklaşık 1 ay sonunda görülmeye başlar. Geçici olmayan ve kalıcı çözüm sunan Emtone yöntemi derin dokunun da iyileşmesini sağlayarak cilt kalitesinin düzelmesine yardımcı olur. Siz de radyofrekansı ve şok dalgası kullanan Emtone yöntemi ile selülitlerinizden kurtulmak isterseniz, bizimle iletişime geçerek Emtone fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emtone Ne Gibi Etkiler Yaratıyor?

Emtone uygulamasının temel amacı selülitleri gidermek ve selülit oluşumunu önlemektir. Uygulamanın sağladığı etkiler şu şekilde sıralanabilir: Yağ odacıklarının küçülmesi, metabolik problemlerin ortadan kaldırılması, kan dolaşımının düzenlenmesi, kolajen liflerinin ve ciltteki elastikiyet kaybının onarılması. Tüm bunlara ek olarak bölgesel zayıflama ve cilt sıkılaştırma işlemi de yine Emtone yöntemi ile görülebilecek etkilerdir. Bu yöntem sayesinde göbekte, bacakların iç kısmında ya da kalça bölgesinde ortaya çıkan sarkmalar da büyük ölçüde toparlanmış olur. Peki tedavinin sonuçları ne zaman görülür?

btl emtone

Emtone odaklı basınç enerjisi kullanan bir tedavi yöntemidir. Bu enerji sayesinde selülit oluşumuna neden olan metabolik atıklar vücuttan atılmış olur. Tedavinin hemen sonrasında ortaya çıkan sonuçları hem gözle görmek hem de hissetmek mümkündür. Tedavinin kaç seans sürdüğünü merak edenler için şöyle bir açıklama yapılabilir: Seans sayısı hastaların vücudundaki selülitin evresine bağlı olarak değişiyor olsa da ortalama olarak 4-6 seans sürer ve her seans yaklaşık 20 dakikadır. Tedavi sırasında hastaların ağrı ya da acı hissetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Siz de Emtone öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Emtone Yönteminin Avantajları

Selülit probleminden kurtulmanın en etkili yollarından biri olan Emtone öncesi sonrası ile pek çok avantajı beraberinde getirir. Yalnızca portakal kabuğu görünümünü değil, selülit oluşumundaki faktörleri de ortadan kaldıran bu yöntemin en temel avantajı ise ameliyatsız bir uygulama olmasıdır. Bu yüzden sosyal hayatınıza ya da iş hayatınıza anlık olarak geri dönebilir ve hayatınıza sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. Güvenilir bir uygulama olan Emtone cilt üzerinde herhangi bir hassasiyet yaratmaz. Bu yüzden mevsimlerden bağımsız olarak, arzu ettiğiniz her zaman uygulanabilir.

Yağ hücrelerinin dışarı atılması konusundaki bu etkili yöntemin en önemli avantajlarından biri uygulamanın herhangi bir risk barındırmıyor olmasıdır. Alanında uzman ve deneyimli ekiplerce uygulanan Emtone yöntemi tamamen olumlu kullanıcı geri dönüşlerine sahiptir. Nitekim selülitlerinden kurtulan hastaların yapmış olduğu olumlu Emtone yorumları bu yönteme karşı olan ilgiyi ve güveni arttırmıştır.

Emtone Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emtone haftada bir ya da iki kez uygulanabilen bir yöntemdir. Seans sayısı, tedavi edilecek bölgedeki selülitlerin durumuna ve hastanın beklentilerine göre farklılık gösterir. Yatış pozisyonunda gerçekleştirilen bu işlem sırasında mekanik enerji ve termal enerji bir arada kullanılır. İşlem sırasında hasta çok yoğun titreşimler hissedebilir. Aynı zamanda hissedilen şey bir sıcak taş masajını andırır ve rahatsızlık vermez. Aksine hastaların rahatlamasını sağlar. İşlemin hemen sonrasında sonuçlar görülebilecek olmakla birlikte, birkaç ay içerisinde ciddi etkiler gözle görülür olmaya başlar.

Tüm cilt tipleri için uygun olan ve FDA onaylı bir sistem olan Emtone son derece güvenilirdir. Bugüne kadar Emtone hakkında yapılan çalışmalarda herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Bu yüzden hastalar gönül rahatlığı ile Emtone yöntemine başvurarak arzu ettikleri görünüme kavuşmak için tedavi sürecini başlatabilir.

Kısaca Emtone Nedir?

Emtone yöntemi ile ilgili fikir edinmek isteyen hastalar, şu kısa bilgiler ile tedavinin genel süreci hakkında bilgi sahibi olabilir:

  • Tedavi selülitlerin durumuna göre 1 ila 6 seans arasında tamamlanabilir.
  • Operasyon süresi yaklaşık olarak 45 dakikadır.
  • Sonuçların kalıcılığı kişiye ve selülitlerine evresine göre değişkenlik gösterir. Hastaların hastanede yatması gerekmez ve operasyon bittikten sonra hemen işe dönebilir.
  • Uygulama bölgesinde 1 gün boyunca hassasiyet hissedilebilir. Lokal ya da genel anestezi gerekmez.
  • Her mevsimde uygulanabilen bir yöntemdir.

Sonuç olarak Emtone her geçen gün daha fazla kadının başvurduğu bir yöntemdir ve gelecek dönemde selülit sorununun kalıcı çözümü olabilir. Uygulamanın başarıya ulaşması için tüm sürecin klinik ortamda, alanında deneyimli hekimlerce gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde muhtemel risk faktörleri de tamamen ortadan kaldırılmış olur. Eğer siz de Emtone yöntemi ile selülitlerinizden kurtulmaya karar verdiyseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023