Sizi Arayalım

BTL Exilis Ultra 360

Yaşlanma, sağlıksız ya da yetersiz beslenme, yanlış kozmetik ürünleri kullanma, çevresel etkenler ve daha pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar BTL Exilis saten yüz germe yöntemi ile giderilebilir.

Radyofrekans, fokuslu ultrason, hybrid enerji ve akustik dalga teknolojileri gibi pek çok tekniğin beraber kullanılması ile gerçekleştirilen BTL Exilis uygulaması ya da saten yüz germe yöntemi, pek çok farklı faktörün yüz üzerinde bıraktığı etkilerin silinmesi konusunda son derece etkilidir.

Vücudun nem dengesinin bozulmasına bağlı olarak yüzde meydana gelen kan dolaşımının bozulması, sarkma, canlılık kaybı, derin kırışıklıklar, cilt sıkılığının kaybedilmesi ve yüz hatlarının silinmesi gibi durumların tamamı Exilis Elite yöntemiyle giderilebilir. Peki yüze genç bir görünüm kazandırmak konusunda son derece başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan Exilis nedir ve ne gibi faydalar sağlar?

BTL Exilis Nedir?

Medikal estetik bir cihaz olan BTL Exilis Elite cildin ameliyatsız şekilde gerilmesine ve yüzdeki yaşlı görüntünün ortadan kaldırılmasına imkan tanır. Cerrahi müdahale olmadığından kesi açılması, dikiş atılması ya da operasyon sonrası iz kalması söz konusu değildir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması olan Exilis Elite saten dermiste bulunan ve pasif duruma geçmiş olan derin dokuların çalışmasını sağlar. Bu da cildin yeniden yenilenmesi anlamına gelir. Exilis uygulamasına saten yüz germe denmesinin nedeni, uygulama sonrasında cildin saten gibi pürüzsüz bir görünüme sahip olmasıdır.

Cilt kalitesi artırmak adına kolajen yenilenmesi sağlayan bu Exilis yönteminde kullanılan cihazlar şunlardır: BTL Exilis Elite, BTL Exilis Ultra 360 ve BTL Protege Elite. Bu cihazlar ile birlikte ciltteki canlanma sürecinin başlatılması mümkün olur ve ciltteki canlılık uygulamadan hemen sonra hissedebilir. Eğer siz de BTL Exilis Ultra ile yüzünüzdeki yorgun ve yaşlı görüntüden kurtulmak, arzu ettiğiniz genç görünüme sahip olmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

 

Exilis Ultra 360 Nasıl Uygulanır?

BTL Exilis fokuslu ultrason gibi 65 derecelik ısı veren işlemlerden farklıdır ve bu yüzden yağ azalması gibi bir durum söz konusu değildir. BTL Exilis ile uygulanan sıcaklık ortalama 42 ila 44 derece arasındadır. Sinir hasarı riski bulunduğundan daha yüksek sıcaklıklara çıkılmaz. Sıcaklıkların yüksek olmaması ve yüze kontrollü şekilde verilmesi nedeniyle göz kapağı da dahil olmak üzere yüzün her bölgesine uygulama yapılabilir. FDA onaylı bir sistem olan Exilis ile göz çevresinde bulunan kırışıklıklar dahi giderilebilir. Radyofrekans ve ultrason dalgaları ile yapılan bu Exilis atış sayısı ile değil, zaman odaklı olarak çalışır. Bu yüzden asimetri oluşmaz ve bu özellik Exilis yöntemi güvenilir bir uygulama hale getirir.

BTL Exilis yönteminin temelinde kolajen üretiminin aktive edilmesi yatar. Dolayısıyla uygulama aralığı da buna göre belirlenir. Test edilmiş ve onaylanmış bir yöntem olan Exilis Elite toplamda 4 seans olarak uygulanır ve seanslar haftada bir gerçekleşir. Kolajen aktivasyonu ikinci seansın sonunda yüzde 154 seviyelerine ulaştığından ve daha fazla üretim sağlanamayacağından BTL Exilis 4 seanstan fazla uygulanmaz. İlk gerçek etkiler ise 3. seanstan sonra görülebilir. Bazı kişilerin hem cilt tipine hem de beklentilerine bağlı olarak Exilis uygulamasının ikinci seansta sonlandırılması mümkündür. Türkiye’de Exilis Elite BTL yaptıranlar tarafından sürekli olarak paylaşılan olumlu yorumlar, bu uygulamanın ülkemizde popüler hale gelmesine yardımcı olmuştur.

Exilis Ultra 360 Yöntemi Nerelere Uygulanabilir?

Exilis yüzün tamamına uygulanabileceği gibi boyun ya da dekolte bölgesine de uygulanabilir. Yüksek memnuniyet yarattığı BTL Exilis Elite yorumlar ve değerlendirmeleri üzerinden de anlaşılan bu yöntem aynı zamanda bir lifting etkisi de yaratır. Uygulama bölgesinin geniş olması Exilis sonucu ortaya çıkan etkilerin de fazla olmasını sağlamıştır. Nitekim şu sonuçlar, Exilis yönteminin en büyük kazanımları olarak nitelenebilir:

 • Yüz hatları ortaya çıkar, yüzün V şekli belirgin hale gelir,
 • Jawline dolgularına gerek kalmadan doğal bir jawline efekti yakalanmış olur,
 • Gıdı toparlanırken dekolte bölgesi gençleştirilir,
 • Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar giderilir,
 • Yüze çok daha canlı, genç ve ışıltılı bir ifade kazandırılır,
 • Kolajen üretiminin artıyor olmasından dolayı nem dengesi yeniden sağlanmış olur.

btl exilis ultra 360

Genç bir görünüm amacıyla Exilis yaptıranlar bu sonuçların tamamına sorunsuz şekilde sahip olabilir. Elbette bu işlemlerin klinik ortamda, uzman hekimler tarafından yapılması gerektiğini de unutmamak gerekir! Sahip olduğu geniş ekipman desteği, alanında uzman kadroları ile Yücel Sarıaltın, BTL Exilis uygulaması için tercih edebileceğiniz en güvenilir noktalardan biri durumunda. Siz de hemen şimdi Yücel Sarıaltın kliniğinden randevu alabilir, Exilis yönteminin mucize sonuçlarını kendi gözlerinizle görebilirsiniz!

Exilis Ultra 360 Yönteminin Sağladığı Faydalar?

Exilis yönteminin maksimum bir güvenlik seviyesi bulunur. Çünkü BTL Exilis cihazının vücut başlığının hemen üzerinde bir özel termometre bulunur, bu da cilt üzerindeki ısıyı düzenli olarak ölçer. Nitekim cilt üzerinde ısı nedeniyle oluşabilecek sorunlar önlenmiş olur. BTL Exilis Pro yönteminin cilt üzerindeki faydalarını ve avantajlarını ise şu şekilde listelemek mümkündür:

 • Anestezi gerektirmeye bir uygulamadır, bu yüzden operasyondan hemen sonra günlük hayata dönülebilir,
 • Operasyon sırasında ağrı ya da acı hissedilmez,
 • Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır,
 • Ameliyatsız bir yöntem olduğundan kesi yapılmaz, bu yüzden uygulama sonrasında iz kalmaz,
 • Yüz ifadesinin doğallığında herhangi bir değişim ya da mimik kaybı olmaz,
 • Operasyon sonrasında morluk, kızarma ya da şişlik olmaz,
 • Göz çevresi gibi en hassas bölgelerde bile uygulanabilen bir yöntemdir,
 • Yüz üzerinde uygulanan diğer estetik operasyonlar ile mukayese edildiğinde çok daha düşük maliyetlidir.

Tüm bunlara ek olarak Exilis deri sarkmalarının toparlanmasında da son derece etkilidir. Ayrıca göz kapağı çevresindeki kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Kolajen üretimini desteklemesi, cilt üzerindeki olumlu etkileri ile Exilis yüz germe konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Siz de BTL Exilis Elite cihaz fiyatı ve seans ücretleri hakkında bilgi almak için şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Exilis Ultra 360 Yönteminin Yan Etkileri ve Zararları

Yüzün genç görünümü üzerinde önemli etkileri bulunan Exilis zararları ile öne çıkan bir uygulama değildir. Exilis yönteminin insan sağlığı üzerinden herhangi bir olumsuz etkisi bulunmadığı FDA tarafından onaylanmıştır. Bu durum tüm yaş grupları için geçerlidir. Exilis yönteminin olumlu sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir fakat olumsuz etkiler ile karşılaşılamayacağının garantisi hem FDA hem de uzman hekimler tarafından verilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Exilis yağ dokuyu azaltan bir işlem değildir ve sinir hasarı yaratmaz. Tüm bu gelişmeler Exilis yönteminin güvenilirliği konusunda şüpheye yer bırakmamıştır. Exilis cilt altındaki dokuların yenilenmesine etki eder. Exilis yaptıranlar özellikle farklı hizmetleri bir arada veren kliniklerde eş zamanlı farklı uygulamalar da yaptırabilir. Elbette tüm bu uygulamaların alanında uzman, deneyimli ve işin profesyonel hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Siz de Exilis saten yüz germe ya da bölgesel zayıflama gibi konularda kliniğimize ulaşabilir, kafanıza takılan sorularla ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023