Sizi Arayalım

Dudak Kaldırma Estetiği

İçindekiler

Dolgun ve parlak dudaklar yüzün en göz alıcı bölgelerinden biridir. Dudakların ince ve sönük durması birçok kadını rahatsız eden bir durumdur. Ayrıca burun-dudak arası mesafenin uzun olması da kadınlara daha sert ve maskülen bir hava katar. Bu sorunu yok edebilmek için ince üst dudaklara sahip kadınlar estetik operasyonla dudak kaldırma yani lip lift işlemini tercih ederler. Lip lift sayesinde burun-dudak arası mesafe kısaltılır ve üst dudak, dışa ve yukarıya doğru döndürülerek daha dolgun bir görüntü sağlanır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
1 - 3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Dudakların “vermilion” denilen kırmızı kısmı ince gözüktüğünde, üst dudağın kısa ve dudak-burun mesafesinin uzamış olduğu görülür. Bu sorunu gidermek için yapılan dolgu işlemleri geçici bir çözüm olacaktır. Dudak kaldırma ameliyatı, üst dudak ile burun tabanı arasındaki deri mesafesinin kısaltılmasıyla gerçekleştirilir. Böylece dudağın vermilion kısmı arttırılır, dişleriniz daha belirgin hale gelir. Dudak-burun arasındaki mesafe her insanda farklılık göstereceği için dudak kaldırma işlemi doktor tarafından kişilerin yüz hatlarına ve yüzünün büyüklüğüne uygun şekilde gerçekleştirilir.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dudak kaldırma ameliyatı öncesi doktor tarafından yüz hatları ve dudak bölgesinde işlem yapılacak kısımlar belirlenir. Tam burun tabanından istenilen orantıyı sağlayacak şekilde deri altı yağ dokusu çıkartılır. Dudak kaldırma ameliyatı için en çok kullanılan yöntemlerden biri Bullhorn (boğa boynuzu) adı verilen tekniktir. Bu yöntemde, burun ortası ve burun deliklerinin altı boyunca bir kesi yapılır ve ona paralel ikinci bir kesiyle aradaki deri çıkartılır. Kesiler boğa boynuzunu andırdığı için yöntem bu isimle bilinir. Ardından kas sıkılaştırılır ve dikiş atılarak dudak kaldırma işlemi tamamlanır.

Lip lift ameliyatı lokal anestezi altında uygulanır ve yarım saat içinde tamamlanan bir işlemdir. Hasta aynı gün içinde evine gidebilir ve eriyen dikişler sayesinde dikiş aldırmasına gerek kalmaz.

Ne Dediler?
Isabella Gomez jaramillo
10/01/2020

Size deneyimlerimden bahsedeceğim. 9 yıl önce Kolombiya'da burun estetiği oldum ve memnun kalmadım burnum değişti ama istediğim sonuçları alamadım mutlu değildim ve yaklaşık 1 yıl önce yaptırmaya karar verdim. başka bir operasyon Avrupa'nın en iyi burun estetiği cerrahlarını aramaya başladım ve hiçbiri beni ikna edemedi bir gün doktor Yücel Sarıaltin'e Instagram'da baktım ve Instagram'da kendisine yazmaya karar verdiğim hastaların fotoğraflarını beğendim ve asistanı beni ikna etti ameliyatla ilgili tüm bilgileri bana verdi burun estetiğini kendim yapmak istedim sonunda doktor yücel sarıaltin ile bişetomi ve burun estetiği yaptım tavsiye ederim %100 burnum sonunda hep istediğim gibi oldu var çok mutluyum. doktorun tedavisi çok nazik sekreteri ve tüm doktor personeli bana çok iyi davrandı İspanya'ya mutlu gidiyorum

Devamını Oku
ay...e
07/09/2012

burun ameliyatından dolayı çok teşekkür ederim .

Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
su...u
03/10/2014

Ben böyle bir şeyi beklemiyordum.. Bu nasıl bir şahanelik.. Hocam ne yapmışsınız siz .. . Gülüşümü özgürleştirdiniz benim.. Size çok minnettarım.. Çok mutlu ettiniz beni.. Burnumda hiç bir acı,şişlik,nefes tıkanıklığı,kanama gibi sorunlar yok.. HARİKA.. İnşallah sorun olmuycak.. Fındık burun olmuşum ben .. Çok sağolun Bir doktorda çok nadir rastlanan bir karaktere sahipsiniz.Çok alçakgönüllüsünüz, hastalarınıza hiç beklenmeyen bir davranış sergiliyorsunuz.. Çok şefkatlisiniz çok.. Hastanın halinden anlıyorsunuz, güven veriyorsunuz.. Allah eşinize ve çocuğunuza bağışlasın sizi..

Devamını Oku
•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku
Shirin Naaz
04/01/2020

Tüm anne makyajımı op dr Yücel Sarıaltin ile yaptım.. sonuçlarım harika. Asistan cahlaa ve tüm ekip sayesinde..

Dudak Kaldırma Ameliyatı Kimler Uygundur?

Genç yaşta yüzün henüz oturmamasından dolayı dudak kaldırma ameliyatı genellikle tercih edilmezken, orta ve daha ileri yaşlardaki kişilerde lip lift ameliyatı daha sık talep görür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudaklarda incelme, sarkma ve uzama gibi etkiler görülebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla dolgu yerine daha kalıcı bir çözüm olan dudak kaldırma ameliyatı yapılır. Bu ameliyat özellikle orta ve ileri yaş grubu için uygundur. Ayrıca dudak-burun arası uzunluktan memnun olmayan ve ince dudaklara sahip her kişi dudak kaldırma işlemini tercih edebilir.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Dudak kaldırma ameliyatı sonrasında ameliyat tekniğine bağlı olarak burun tabanında ufak bir iz kalabilir. Ancak bu iz zamanla oldukça silikleşir ve bir yılın sonunda gözle fark edilemeyecek kadar yok olur. Ancak iyi bir cerrah tercih edilmemişse ve bu işlem için tecrübesiz kişilere başvurulduysa hem dikiş izi hem de istenmeyen sonuçlar kalıcı olabilir. Bu yüzden cerrah seçiminde titiz davranmak gerekir.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek İçin Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız cerrahi olmayan rinoplasti, yani burun dolgusu, güç geçtikçe...

Jinekomasti Kimlerde Görülür?

Yetişkin erkeklerde ve henüz ergenliğinin tamamlamış genç erkeklerdeki meme dokularının...

Dudak Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Dudak kaldırma ameliyatı basit ve ağrısız bir işlemdir. Kısa sürede gerçekleştirilen operasyon sonrası kişi aynı gün evine gidebilir. Bu süreçte dudak bölgesine buz kompresi yapılması şişliklerin çabuk inmesini sağlar. İlk zamanlarda yüz üstü yatılmaması ve sigara kullanılmaması iyileşme açısından tavsiye edilir.

İyileşme süreci beş ila yedi gün arasında gerçekleşir. Birkaç hafta içinde istenilen görüntü oluşur ve dikiş izi yaklaşık bir sene içinde silikleşir. Dikişlerin daha hızlı iyileşmesi için güneş ışınlarına direkt maruz kalmamak ve iz azaltıcı kremler sürmek faydalı olacaktır.

Son Düzenleme : 25.03.2023