Sizi Arayalım

Dudak Kaldırma Estetiği

İçindekiler

Dolgun ve parlak dudaklar yüzün en göz alıcı bölgelerinden biridir. Dudakların ince ve sönük durması birçok kadını rahatsız eden bir durumdur. Ayrıca burun-dudak arası mesafenin uzun olması da kadınlara daha sert ve maskülen bir hava katar. Bu sorunu yok edebilmek için ince üst dudaklara sahip kadınlar estetik operasyonla dudak kaldırma yani lip lift işlemini tercih ederler. Lip lift sayesinde burun-dudak arası mesafe kısaltılır ve üst dudak, dışa ve yukarıya doğru döndürülerek daha dolgun bir görüntü sağlanır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
1 - 3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Dudakların “vermilion” denilen kırmızı kısmı ince gözüktüğünde, üst dudağın kısa ve dudak-burun mesafesinin uzamış olduğu görülür. Bu sorunu gidermek için yapılan dolgu işlemleri geçici bir çözüm olacaktır. Dudak kaldırma ameliyatı, üst dudak ile burun tabanı arasındaki deri mesafesinin kısaltılmasıyla gerçekleştirilir. Böylece dudağın vermilion kısmı arttırılır, dişleriniz daha belirgin hale gelir. Dudak-burun arasındaki mesafe her insanda farklılık göstereceği için dudak kaldırma işlemi doktor tarafından kişilerin yüz hatlarına ve yüzünün büyüklüğüne uygun şekilde gerçekleştirilir.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dudak kaldırma ameliyatı öncesi doktor tarafından yüz hatları ve dudak bölgesinde işlem yapılacak kısımlar belirlenir. Tam burun tabanından istenilen orantıyı sağlayacak şekilde deri altı yağ dokusu çıkartılır. Dudak kaldırma ameliyatı için en çok kullanılan yöntemlerden biri Bullhorn (boğa boynuzu) adı verilen tekniktir. Bu yöntemde, burun ortası ve burun deliklerinin altı boyunca bir kesi yapılır ve ona paralel ikinci bir kesiyle aradaki deri çıkartılır. Kesiler boğa boynuzunu andırdığı için yöntem bu isimle bilinir. Ardından kas sıkılaştırılır ve dikiş atılarak dudak kaldırma işlemi tamamlanır.

Lip lift ameliyatı lokal anestezi altında uygulanır ve yarım saat içinde tamamlanan bir işlemdir. Hasta aynı gün içinde evine gidebilir ve eriyen dikişler sayesinde dikiş aldırmasına gerek kalmaz.

Ne Dediler?
testimonial icon
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

testimonial icon
rmonyk1
04/01/2020

Onu gerçekten tavsiye ederim! Şimdiye kadar en iyi doktor! Ve en iyi personel.Ben yeniden şekillendirilmiş vücut, BBL, liposuction, karın tuck ve vajinal gençleştirme yaptım.Sonuçtan çok memnun kaldım. Tüm personel çok cana yakın ve yardımsever.

Devamını Oku

Dudak Kaldırma Ameliyatı Kimler Uygundur?

Genç yaşta yüzün henüz oturmamasından dolayı dudak kaldırma ameliyatı genellikle tercih edilmezken, orta ve daha ileri yaşlardaki kişilerde lip lift ameliyatı daha sık talep görür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudaklarda incelme, sarkma ve uzama gibi etkiler görülebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla dolgu yerine daha kalıcı bir çözüm olan dudak kaldırma ameliyatı yapılır. Bu ameliyat özellikle orta ve ileri yaş grubu için uygundur. Ayrıca dudak-burun arası uzunluktan memnun olmayan ve ince dudaklara sahip her kişi dudak kaldırma işlemini tercih edebilir.

Dudak kaldırma estetiğinde ödemeniz gereken tutar, en düşük 2500 € seviyesindedir. Operasyonun kapsamına, kullanılacak yönteme göre fiyat değişir. Muayene ve gerekli tetkiklerin tamamlanması neticesinde kesin fiyatı öğrenebilirsiniz.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Dudak kaldırma ameliyatı sonrasında ameliyat tekniğine bağlı olarak burun tabanında ufak bir iz kalabilir. Ancak bu iz zamanla oldukça silikleşir ve bir yılın sonunda gözle fark edilemeyecek kadar yok olur. Ancak iyi bir cerrah tercih edilmemişse ve bu işlem için tecrübesiz kişilere başvurulduysa hem dikiş izi hem de istenmeyen sonuçlar kalıcı olabilir. Bu yüzden cerrah seçiminde titiz davranmak gerekir.

İlgili İçerikler
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Tam Yüz Gençleştirme
Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Dudak kaldırma ameliyatı basit ve ağrısız bir işlemdir. Kısa sürede gerçekleştirilen operasyon sonrası kişi aynı gün evine gidebilir. Bu süreçte dudak bölgesine buz kompresi yapılması şişliklerin çabuk inmesini sağlar. İlk zamanlarda yüz üstü yatılmaması ve sigara kullanılmaması iyileşme açısından tavsiye edilir.

İyileşme süreci beş ila yedi gün arasında gerçekleşir. Birkaç hafta içinde istenilen görüntü oluşur ve dikiş izi yaklaşık bir sene içinde silikleşir. Dikişlerin daha hızlı iyileşmesi için güneş ışınlarına direkt maruz kalmamak ve iz azaltıcı kremler sürmek faydalı olacaktır.

Son Düzenleme : 18.05.2024