Sizi Arayalım

Etnik Rinoplasti

İçindekiler

Etnik burun estetiği, insanlara ait oldukları ırka yönelik yapılan doğal özelliklere sahip rinoplasti modelidir. Afrika, Orta Doğu, Latin Amerika, Asya kültürlerine mensup hastaların sahip olduğu etnik kökenler, doğal görünüm için yapılması gereken burun estetiğini etkilemektedir. Burada ise devreye etnik burun rinoplasti ameliyatı girmektedir.

Farklı fizyolojik özelliklere göre yapılan rinoplasti ile burnun genetik özellikleri korunarak, hastanın etnik kökene olan uyumu korunmaktadır.

Diğer burun ameliyatlarından farkı ise burnun doğal görünüm ya da genetiğin korunması göz önüne alınarak estetik görünüme kavuşturulmasıdır. Bununla birlikte etnik kökenlere uygun, doğal olmayan burun estetikleri aşırıya kaçan ameliyatlar olarak nitelendirilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
2 - 4 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
3 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
3 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Burun Estetiği Çeşitleri

Her etnik grubun kendine has bir anatomik yapısı vardır. Bundan dolayı her hastanın genetik mirasını korumak için değişik teknikler kullanılmalıdır. Afrikalı, Orta Doğulu, Hintli, Koreli, Latin, Asyalı gibi her bireyin birbirinden farklı görünümü ve burun yapıları bulunmaktadır. Etnik köken çeşitliliğine göre estetik çeşitlerini sıralamak mümkündür. Örneğin, Asyalılar düz burun profiline sahiptir. Geniş burun şekli, ucuna ve geniş burun deliklerine sahiptirler. Bu yüzden bazı burun yapılarında deliklerinin daraltılmasını gerektirebilir. Afro Amerikan kökenli bireylerin burun tipleri aynı gibi gözükse de deri ve kemik yapıları birbirinden farklılık gösterir. Bazı bireylere sadece burun ucu estetiği yeterli görülebilir.

Etnik burun estetiği doktorlarının tek tip burnu herkese önermemeleri çok önemlidir. Hastanın burun kaldırma veya daha küçük burun delikleri gibi talepleri göz önüne alınmalıdır. Bu faktörlerle birlikte, hastanın etnik kökeni dikkate alınarak değişiklikler yapılmalıdır.

Etnik burun estetiği operasyonlarında amaç, hastanın etnik kökeni ne olursa olsun, yüzün diğer özellikleriyle uyumlu doğal bir burun sunmaktır. Burun, sahip olan etnik ya da vücut özelliklerine göre değiştiği gibi ameliyat işlemi de değişir. Farklılıklar hastaları korkutabilir. Ancak doğru doktorla hata riski en aza inebilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku
testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Leyla Ciftci
22/12/2021

dr yapabilirim Yücel Sarıaltın'ı şiddetle tavsiye ederim!!! Çok cana yakın, özenli ve çok profesyonel. Fazlasıyla mutluyum, sonunda her zaman olmasını istediğim gibi ve bunun için çok minnettarım !!! Asistanı Yağmur Hanım ilk görüşmeden itibaren bana çok iyi bir his verdi ve bu profesyonel destek Türkiye'de kaldığım süre boyunca ve sonrasında da devam etti! Kaldığım kadar benim için çok önemli olan şey Hastane birinci sınıftı!!! Ayrıca tüm ekibine çok teşekkür etmek istiyorum. TEŞEKKÜRLER

Devamını Oku
testimonial icon
Al***
04/08/2019

Uzun zamandır nefes sıkıntım vardı. Bu sürede birçok doktoru araştırdım ve Dr. Yücel'i tercih ettim. Ona çok güveniyordum çünkü çok güzel teknikleri vardı. Tekniklerinden biri 3D simülasyon. 3D simülasyon ile ameliyattan sonra burnunuzun nasıl görüneceğine karar verebiliyorsunuz. Bu yöntem kendisini tercih etme sebeplerimden biriydi. Ameliyatın üstünden 7 ay geçti ve görüntümden çok memnunum.

Devamını Oku
testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
de...a
22/10/2013

Çok iyi niyetli ve çok ilgilenen bir doktor. Ben hem burun ameliyatı oldum hemde silikon yaptırdım. Sonuçlardan çok memnunum. iyiki ona ameliyat olmuşum.

Etnik Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Etnik rinoplasti ameliyat teknikleri ile yapılan cerrahi işlemdir. Burnun yapısı düzeltilerek hastanın istediği şekle kavuşması için çeşitli cerrahi teknikler kullanılmaktadır.

Klasik burun estetik ameliyatı kapsamında sadece burun küçültme, kıkırdak ve kemik çıkartmak için cerrahi işlem yapılmaz. Asyalılar ya da Afrikalılarda ise etnik kökenlerin sahip oldukları özelliklerden dolayı burun büyütme ve kıkırdak ekleme ameliyatı yapılmaktadır.

Ameliyat süreci ise ilk olarak gerekli muayeneler ile başlar. Bunun için doktor, etnik rinoplasti öncesi bir görüşme sırasında burnun yapısını inceler. Bu noktada sıkıntı yaratan sorunun net bir şekilde belirtilmesi çok önemlidir. Muayene sürecinde hastanın resimleri çekilir ve 3 boyutlu modelleme yapılır. Bu şekilde hekim, yapılması gereken işlemin ne olduğunu belirleyebilir. Öncesinde hastanın da modellemeyi görmesi etnik burun estetiği ameliyatının başarılı sonuçlanması için önemlidir.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular
Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Etnik burun estetiği ameliyatı:

  • Genel anestezi altında yapılan 2-4 saatlik bir işlemdir.
  • Bu ameliyatlar kapalı veya açık kesikler olabilir.
  • Doku, kıkırdak ve kemik düzeltmeleri tamamlanır.
  • Ameliyat sırasında kullanılan teknikler kişinin burnunun anatomisine bağlıdır.
  • Eksik ya da fazla doku cerrahi olarak burun derisi ile kıkırdak kemik iskeleti arasına ameliyat yapılarak düzeltilir.
  • Daha sonra çeşitli cerrahi prosedürler kullanılarak hem kemik hem de kıkırdak yeniden şekillendirilerek istenen şekil oluşturulur.

Tüm bu adımlar doğru ve sıralı bir şekilde izlendiği takdirde, başarılı bir operasyon tamamlanır.

Etnik Rinoplasti Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

“Etnik rinoplasti kimler yaptırabilir?” sorusunun çok geniş bir cevabı bulunmaktadır. Ancak burnun görünümünü değiştirmek ve iyileştirmek isteyen bireyler, belli şartları karşıladıkları takdirde etnik burun estetiği ameliyatı olabilir. Etnik rinoplastiyi, kapsamını ve yüz özelliklerinin dengesini iyileştirmek için gereken ayarlamaları anlamak çok önemlidir.

  • Çok küçük, basık burun yapısı,
  • Çene ve alın yapılarına uymayan burun dengesizlikleri,
  • Geniş burun delikleri,
  • Düşük, dengesiz veya fazla kalkık burun uçları olan hastalar bu işlem için uygun adaylardır.

Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi burun gelişimi henüz tamamlanmamış çocuklara ameliyat yapılamaz. Hastalarda burun ameliyatının gerçekleştirilmesi için en az 15 yaşında olması gerekir.

Yüz hatlarında etnik özellikleri dengelenir. Burnunuzu yeniden şekillendirebilir, yüzünüzün görünümünü iyileştirebilirsiniz. Yüz estetiği burun ameliyatı ile sağlanabilir. Burun estetiği ile nefes alma güçlükleri, kıkırdak şekil bozuklukları, burnun diğer yapısal bozuklukları da düzeltilebilir.

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Etnik burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri bilmek ameliyat sonrası süreci kolaylaştırmaktadır. Bunun için ameliyat öncesi gereken testler ve muayeneler yapılır. Ameliyata engel olabilecek sorunların tespiti bu şekilde sağlanabilir. Hastanın kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi gerekir. Muayene sırasında doktora bütün sorular sorulmalı, istekler anlatılmalıdır.

Etnik burun estetiği ameliyatı sonrasında şişlik ya da morarma yaşanması normaldir. Yaklaşık 2 hafta içerisinde hasta normal hayatına dönebilir. Buz uygulaması burunların ameliyat sonrasından itibaren yapılması gerekir. Aynı zamanda burun, darbelerden kesinlikle korunmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında ise hem burun hem burun delikleri oturmaya başlar. Bunların yanı sıra ameliyat sonrası sürece dair daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan detaylı şekilde alabilirsiniz.

Etnik Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Etnik rinoplasti yaptıranlar için iyileşme süreci, ameliyata göre değişiklik gösterebilir. Süreç takibi, ameliyattan sonra başlamaktadır. Ancak ilk defa etnik burun estetiği ameliyatı  olan hastalarla revizyon burun estetiği olan hastaların ameliyatları ve iyileşme süreçleri aynı olmaz.

Çoğu hastalar, etnik burun estetiği ameliyatından sonraki gün taburcu edilir. Taburcu edilmeden önce gerekli kontroller yapılır. Atel ya da tampon gibi faktörler için öncesinden hastaya bilgi verilir. Ayrıca sonrasında kullanılacak ilaçlar ve bakım süreci konusunda hasta bilgilendirilir. Etnik burun estetiği yöntemleri farklılık gösterir. Bu yüzden iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Ancak tam olarak iyileşmenin tamamlaması için en az 1 sene geçmesi gerekir. Süreç boyunca ödemlerin gitmesi uzun sürebilir.

Diğer yandan gözlük kullanımı, spora geri dönüş gibi konular ameliyata göre değişebileceği için doktordan bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte etnik burun estetiği yaptıranlar yorumları dikkate alınabilir.

Etnik Burun Estetiği Fiyatları 

Etnik burun estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir. Revizyon veya ilk ameliyata göre fiyatlar değişmektedir. Kıkırdak, kemik ve doku ekleme süreçleri fiyatları etkileyebilir.

Etnik rinoplasti fiyatları, muayene sonrası hastaya göre belirlenmesi daha doğrudur. Etnik burun estetiği fiyatı 2023 için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Etnik Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Etnik Burun Ne Anlama Gelir?

Etnik burun, bireylerin ait olduğu etnik kökenlere göre sahip oldukları burundur. Her ırkın genetik özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir.

Burun Estetiği Kaç Sene Kalıcıdır?

Estetik ameliyatları, cerrahi işlem içermektedir. Bu işlemler ömür boyu kalıcıdır.

Etnik Burun Ameliyatları Zor Ameliyat mı?

Etnik burun estetiği ameliyatları, profesyoneller tarafından yapıldığı sürece zor ameliyatlar değildir. Doktorlar tarafından burun ameliyatları, ciddi ameliyatlar arasına girmez.

Son Düzenleme : 19.04.2023