Sizi Arayalım

Etnik Rinoplasti

İçindekiler

Etnik burun estetiği, insanlara ait oldukları ırka yönelik yapılan doğal özelliklere sahip rinoplasti modelidir. Afrika, Orta Doğu, Latin Amerika, Asya kültürlerine mensup hastaların sahip olduğu etnik kökenler, doğal görünüm için yapılması gereken burun estetiğini etkilemektedir. Burada ise devreye etnik burun rinoplasti ameliyatı girmektedir.

Farklı fizyolojik özelliklere göre yapılan rinoplasti ile burnun genetik özellikleri korunarak, hastanın etnik kökene olan uyumu korunmaktadır.

Diğer burun ameliyatlarından farkı ise burnun doğal görünüm ya da genetiğin korunması göz önüne alınarak estetik görünüme kavuşturulmasıdır. Bununla birlikte etnik kökenlere uygun, doğal olmayan burun estetikleri aşırıya kaçan ameliyatlar olarak nitelendirilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
2 - 4 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
3 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
3 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Burun Estetiği Çeşitleri

Her etnik grubun kendine has bir anatomik yapısı vardır. Bundan dolayı her hastanın genetik mirasını korumak için değişik teknikler kullanılmalıdır. Afrikalı, Orta Doğulu, Hintli, Koreli, Latin, Asyalı gibi her bireyin birbirinden farklı görünümü ve burun yapıları bulunmaktadır. Etnik köken çeşitliliğine göre estetik çeşitlerini sıralamak mümkündür. Örneğin, Asyalılar düz burun profiline sahiptir. Geniş burun şekli, ucuna ve geniş burun deliklerine sahiptirler. Bu yüzden bazı burun yapılarında deliklerinin daraltılmasını gerektirebilir. Afro Amerikan kökenli bireylerin burun tipleri aynı gibi gözükse de deri ve kemik yapıları birbirinden farklılık gösterir. Bazı bireylere sadece burun ucu estetiği yeterli görülebilir.

Etnik burun estetiği doktorlarının tek tip burnu herkese önermemeleri çok önemlidir. Hastanın burun kaldırma veya daha küçük burun delikleri gibi talepleri göz önüne alınmalıdır. Bu faktörlerle birlikte, hastanın etnik kökeni dikkate alınarak değişiklikler yapılmalıdır.

Etnik burun estetiği operasyonlarında amaç, hastanın etnik kökeni ne olursa olsun, yüzün diğer özellikleriyle uyumlu doğal bir burun sunmaktır. Burun, sahip olan etnik ya da vücut özelliklerine göre değiştiği gibi ameliyat işlemi de değişir. Farklılıklar hastaları korkutabilir. Ancak doğru doktorla hata riski en aza inebilir.

Ne Dediler?
yaşnur taşdemir
06/02/2020

Yücel Bey ilgisi, kibarlığı, güler yüzü ve tecrübesiyle içinizi rahatlatıyor. İlk defa işlem yaptıracağım için çekincelerim vardı fakat kendisi ve ekibini görünce aklımda soru işareti kalmadı. Her şey için teşekkürler

Devamını Oku
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

de...a
22/10/2013

Çok iyi niyetli ve çok ilgilenen bir doktor. Ben hem burun ameliyatı oldum hemde silikon yaptırdım. Sonuçlardan çok memnunum. iyiki ona ameliyat olmuşum.

Birgul Kazak
13/12/2022

Merhabalar ben burun ameliyatı oldum çok memnunum şimdi de oğlum burun ameliyatı oldu o da çok memnun ayrıca gıdı liposuction gıdı lipoliz ve botoks yaptırdım malum biz hanımlar hep güzel ve bakımlı olmak istiyoruz bu yüzden doğru adres Dr. Yücel Sarıaltın kendisine çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam her zaman bir numarasınız

Devamını Oku
Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku
SAQQULL SHAWL SCARF
05/01/2023

Dudak operasyonu geçirdim. Tuba hanım ve Ceren hanımın muhteşem güler yüzü ve ilgisi beni oraya bağlayıcı etken diyebilirim. Aynı zamanda doktorumuz Yücel beyin naif kişiliği sıcakkanlılığı asilliği der başka bişe demeyeceğim :) çok memnunum iyiki Yücel bey

Devamını Oku

Etnik Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Etnik rinoplasti ameliyat teknikleri ile yapılan cerrahi işlemdir. Burnun yapısı düzeltilerek hastanın istediği şekle kavuşması için çeşitli cerrahi teknikler kullanılmaktadır.

Klasik burun estetik ameliyatı kapsamında sadece burun küçültme, kıkırdak ve kemik çıkartmak için cerrahi işlem yapılmaz. Asyalılar ya da Afrikalılarda ise etnik kökenlerin sahip oldukları özelliklerden dolayı burun büyütme ve kıkırdak ekleme ameliyatı yapılmaktadır.

Ameliyat süreci ise ilk olarak gerekli muayeneler ile başlar. Bunun için doktor, etnik rinoplasti öncesi bir görüşme sırasında burnun yapısını inceler. Bu noktada sıkıntı yaratan sorunun net bir şekilde belirtilmesi çok önemlidir. Muayene sürecinde hastanın resimleri çekilir ve 3 boyutlu modelleme yapılır. Bu şekilde hekim, yapılması gereken işlemin ne olduğunu belirleyebilir. Öncesinde hastanın da modellemeyi görmesi etnik burun estetiği ameliyatının başarılı sonuçlanması için önemlidir.

İlgili İçerikler
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Etnik burun estetiği ameliyatı:

  • Genel anestezi altında yapılan 2-4 saatlik bir işlemdir.
  • Bu ameliyatlar kapalı veya açık kesikler olabilir.
  • Doku, kıkırdak ve kemik düzeltmeleri tamamlanır.
  • Ameliyat sırasında kullanılan teknikler kişinin burnunun anatomisine bağlıdır.
  • Eksik ya da fazla doku cerrahi olarak burun derisi ile kıkırdak kemik iskeleti arasına ameliyat yapılarak düzeltilir.
  • Daha sonra çeşitli cerrahi prosedürler kullanılarak hem kemik hem de kıkırdak yeniden şekillendirilerek istenen şekil oluşturulur.

Tüm bu adımlar doğru ve sıralı bir şekilde izlendiği takdirde, başarılı bir operasyon tamamlanır.

Etnik Rinoplasti Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

“Etnik rinoplasti kimler yaptırabilir?” sorusunun çok geniş bir cevabı bulunmaktadır. Ancak burnun görünümünü değiştirmek ve iyileştirmek isteyen bireyler, belli şartları karşıladıkları takdirde etnik burun estetiği ameliyatı olabilir. Etnik rinoplastiyi, kapsamını ve yüz özelliklerinin dengesini iyileştirmek için gereken ayarlamaları anlamak çok önemlidir.

  • Çok küçük, basık burun yapısı,
  • Çene ve alın yapılarına uymayan burun dengesizlikleri,
  • Geniş burun delikleri,
  • Düşük, dengesiz veya fazla kalkık burun uçları olan hastalar bu işlem için uygun adaylardır.

Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi burun gelişimi henüz tamamlanmamış çocuklara ameliyat yapılamaz. Hastalarda burun ameliyatının gerçekleştirilmesi için en az 15 yaşında olması gerekir.

Yüz hatlarında etnik özellikleri dengelenir. Burnunuzu yeniden şekillendirebilir, yüzünüzün görünümünü iyileştirebilirsiniz. Yüz estetiği burun ameliyatı ile sağlanabilir. Burun estetiği ile nefes alma güçlükleri, kıkırdak şekil bozuklukları, burnun diğer yapısal bozuklukları da düzeltilebilir.

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Etnik burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri bilmek ameliyat sonrası süreci kolaylaştırmaktadır. Bunun için ameliyat öncesi gereken testler ve muayeneler yapılır. Ameliyata engel olabilecek sorunların tespiti bu şekilde sağlanabilir. Hastanın kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi gerekir. Muayene sırasında doktora bütün sorular sorulmalı, istekler anlatılmalıdır.

Etnik burun estetiği ameliyatı sonrasında şişlik ya da morarma yaşanması normaldir. Yaklaşık 2 hafta içerisinde hasta normal hayatına dönebilir. Buz uygulaması burunların ameliyat sonrasından itibaren yapılması gerekir. Aynı zamanda burun, darbelerden kesinlikle korunmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında ise hem burun hem burun delikleri oturmaya başlar. Bunların yanı sıra ameliyat sonrası sürece dair daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan detaylı şekilde alabilirsiniz.

Etnik Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Etnik rinoplasti yaptıranlar için iyileşme süreci, ameliyata göre değişiklik gösterebilir. Süreç takibi, ameliyattan sonra başlamaktadır. Ancak ilk defa etnik burun estetiği ameliyatı  olan hastalarla revizyon burun estetiği olan hastaların ameliyatları ve iyileşme süreçleri aynı olmaz.

Çoğu hastalar, etnik burun estetiği ameliyatından sonraki gün taburcu edilir. Taburcu edilmeden önce gerekli kontroller yapılır. Atel ya da tampon gibi faktörler için öncesinden hastaya bilgi verilir. Ayrıca sonrasında kullanılacak ilaçlar ve bakım süreci konusunda hasta bilgilendirilir. Etnik burun estetiği yöntemleri farklılık gösterir. Bu yüzden iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Ancak tam olarak iyileşmenin tamamlaması için en az 1 sene geçmesi gerekir. Süreç boyunca ödemlerin gitmesi uzun sürebilir.

Diğer yandan gözlük kullanımı, spora geri dönüş gibi konular ameliyata göre değişebileceği için doktordan bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte etnik burun estetiği yaptıranlar yorumları dikkate alınabilir.

Etnik Burun Estetiği Fiyatları 

Etnik burun estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir. Revizyon veya ilk ameliyata göre fiyatlar değişmektedir. Kıkırdak, kemik ve doku ekleme süreçleri fiyatları etkileyebilir.

Etnik rinoplasti fiyatları, muayene sonrası hastaya göre belirlenmesi daha doğrudur. Etnik burun estetiği fiyatı 2023 için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Etnik Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Etnik Burun Ne Anlama Gelir?

Etnik burun, bireylerin ait olduğu etnik kökenlere göre sahip oldukları burundur. Her ırkın genetik özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir.

Burun Estetiği Kaç Sene Kalıcıdır?

Estetik ameliyatları, cerrahi işlem içermektedir. Bu işlemler ömür boyu kalıcıdır.

Etnik Burun Ameliyatları Zor Ameliyat mı?

Etnik burun estetiği ameliyatları, profesyoneller tarafından yapıldığı sürece zor ameliyatlar değildir. Doktorlar tarafından burun ameliyatları, ciddi ameliyatlar arasına girmez.

Son Düzenleme : 19.04.2023