Sizi Arayalım

Yağ Enjeksiyonu

İçindekiler

Yağ enjeksiyonu günümüzde sıklıkla merak edilen, istek ve ihtiyaçlar dahilinde tercih edilen cerrahi operasyonlardan biridir. Genel olarak estetik kaygılar nedenli yapılan bu işlemler, bazı durumlarda sağlık sorunlarının çözümünde tedavi yöntemi olarak da kullanılabilir.

Başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Tamamen kişisel tercihlere göre hareket edilmektedir. Sizler de hastanemizde yağ enjeksiyonu hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ enjeksiyonunda yağlar, lokal anestezi başta olmak üzere anestezi altında enjekte edilir. Genel anestezi altında da işlemler yapılabilir. Bu işlemler genellikle birden fazla yağ enjeksiyonu operasyonunun olduğu durumlardır. Örneğin, yüz germe ameliyatı esnasında yanaklara yağ enjekte edilmesi gibi.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonunun tanımı son derece kolaydır. Yağ enjeksiyonu, yüz ve vücut bölgelerinde daha dolgun bir görüntüye kavuşabilmek adına o bölgelere yağ enjekte edilmesidir. Yağ enjekte edilecek bölgeler estetik kaygı duyulan herhangi bir yer olabilir. Yüz, meme, popo daha birçok yer enjeksiyon için tercih edilebilir. Yağ enjeksiyonu yapılan bölgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yanaklar
 • Alın
 • Yanak-dudak çizgisi
 • Dudaklar
 • Çene ucu
 • Meme
 • Kalça 
 • Bacaklarda çökük alanlar

Bölgeye yapılacak olan yağ transferi bölgede istenen dolgunluğa göre değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda kişisel zevk ve istekler belirleyici olmaktadır.

Alınan yağlar enjekte edilmeden önce bazı işlemlerden geçebilir. Bu işlemler yıkama ve santrifuj gibi işlemler olabilir. Yağlar, transfer edilecek bölgeye verilmek üzere bir enjektöre alınır. Kesi açılmadan yağlar bölgeye enjekte edilir. Böylece ameliyat kesiği yarası da oluşmaz.

Yağ enjeksiyonu bazı hastalıklar sonucu gelişmiş olan doku kayıpları sonrasında tercih edilebilir. Buna ek olarak yaşlanmaya bağlı olarak kolajen kaybı doku kayıplarına neden olabilir. Vücut bölgelerinde herhangi bir nedene bağlı kalmaksızın dolgunluk kaybı yaşayan hastalar, yağ enjeksiyonu tercih edebilirler.

Yağ Enjeksiyonu Çeşitleri Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu çeşitleri hastaların istek ve ihtiyacına göre şekillenmektedir. Her bölge farklı yöntem üzerinden işlem uygulanabilir. Örneğin, yüze yağ enjeksiyonu farklı bir işlem çeşidi iken memeye farklı işlem uygulanır. Bu işlemlerin farklılık arz etmesinin nedeni ise işlem bölgelerinin farklı olması dolayısıyla işlem prosedürlerinin de değişkenlik göstermesidir.

Ne Dediler?
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
Sophie
29/11/2021

Kızımda güzel bir Rinoplasti gördükten sonra yüz prosedürlerimi Dr Yücel'den ayırttım. Asla başka birine güvenmezdim ama işinin ne kadar doğal olduğunu görünce emin ellerde olacağıma ikna oldum. Toplamda, özel gereksinimime göre özelleştirilmiş 'kedi gözü' içeren bir Rinoplasti, Blefaroplasti ve yüz ve boyun germe oldum. Yücel Doktor daha ilk görüşmeden yüzüme bir baktı ve ne istediğimi ve özelliklerime neyin uygun olacağını biliyordu, hatta burun kemerimin tepesinde istemediğim küçük bir ben aldı. Kendimi yepyeni bir kadın gibi hissediyorum ve doğal bir sonuçla birkaç yıl daha genç görünüyorum! Hizmet harika, baştan sona profesyonelce ele alındı ​​ve Carolina, harika bakıcı asistanı sorular ve güvence için (her zaman telefonla) telefondaydı. Tüm prosedür boyunca kendimi hiç yalnız hissetmedim ve otel ve klinik konaklamanın yanı sıra tıbbi bakım içeren paket anlaşma mükemmeldi. İlaç ve sonrası bakım da olağanüstü. Dr Yücel ve ekibini ne kadar öve övemem ve ona tamamen güvendiğim için bundan sonra vücut şekillendirme için geri döneceğim. Fiyat ve hizmet 10/10 Sophie - Londra :))

Devamını Oku
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku
Sinem Harmanci
02/01/2023

1 ay öncesi lipo bbl ameliyati oldum dr yücel sarialtin bey bu ameliyati gercekleştirdi, cok menmünum ilk günden bu yana harika gelişimler var vücudumda, cok korkmuştum ameliyatdan fakat okadar profesiyonel bir ameliyat oldu ki hic agrim, acim yoktu cok cabuk iğleştim herkezede tavsiye ediyorum. Cok güzel ilgilendiler benimle, danişman tubanur demirli hanim'a teşekür ediyorum benimle güzel ilgilendiği icin, cok bilgi paylaşti benim korkularimi yenmeme yardimci oldu, ve sürekli iletişim halindeydi benimle hala'da iletişimdeyiz cok teşekürler dr yücel sarialtin ekibine ♥️

Devamını Oku
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
MrMreToO Nassar
15/12/2021

Klinik beni çok sıcak karşıladı ve doktor tüm tıbbi konulara aşinaydı. Basınç hastası olduğumdan ve ameliyat sonucunda yüksek tansiyondan korktuğum için olabilir ama doktor beni rahatlattı ve aslında ameliyat sırasında, hatta ameliyattan sonra bile basınç yükselmedi. Klinik içinde doktorla birlikte çalışan ekip mükemmel bir ekip, cömert bir göğüsleri var ve her zaman gülümsüyorlar.Dr. Dr. Lee'nin yaptığı ameliyatlar başarılı geçti ve şu an kendime çok güveniyorum çünkü doktordan istediğim her şeyin gerçekleştiğini hissediyorum. Kuveyt'ten geldim, özellikle doktora ve sonuçlar gerçekten harikaydı ve Dr.Yugal'a ve tüm klinikte çalışan ekibe çok minnettarım.Bana ve Dr. Yugal harika bir doktor olmadan önce, sadece kliniğe değil, bir aile üyesi olarak her referansla ilgilendiği için... Ekip Sadece tıbbi konularla değil, konaklama ve ulaşım dahil tüm detaylarla ilgileniyor.

Devamını Oku

Bununla birlikte prensipte işlemler aynı amaca hizmet etmektedir. Basit işlemler kategorisinde olan dudağa yağ enjeksiyonu aynı şekilde dolgunluk amaçlar fakat enjekte edilen yağ oranı meme, kalça bölgelerinden farklıdır.

Yağ enjeksiyonu uygulamaları, yaşa bağlı olarak yapılması önerilmektedir. 30’lu yaşların ardından özellikle yüz bölgesinde kolajen ve yağ dokusunun azalmakta olduğu görülür. Bu yaştan itibaren istek ve ihtiyaç dahilinde yapılabilir. Bunlara ek, doğal olarak orta yaş hastaların daha sık tercih ettiği görülmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu işlemine karar verildikten sonra, işlemden önce ve sonra olmak üzere yapılması dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar işlemi, işlemden sonraki iyileşme sürecini olumlu etkilemektedir. Genel olarak işlemler öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlemden 10 gün öncesine kadar kan sulandırıcı ilaçlar kullanılırsa bırakılmalı.
 • Hastanın geçmiş öyküsü ve geçirilen hastalıklar hekime söylenmeli.
 • Hastanede yatış gerekebileceğinden bu duruma hazırlıklı olunmalı.

Yukarıda sıralanan hususlara ek olarak varsa önemli bilgi ya da talimatlar ameliyat öncesinde sizlere hekiminiz tarafından anlatılır. Talimatlara harfiyen uymanız ameliyattan sonra rahat ve konforlu hissetmenize yardımcı olur.

İlgili İçerikler
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır? gibi...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Yağ Enjeksiyonu Sonrası Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu, işlemden sonra dikkat edilmesi gereken hususların olduğu bir operasyondur. İşlem sonrası durumunuza ne kadar dikkat ederseniz o kadar iyileşme süreciniz kısalır. Yağ enjeksiyonu ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Saat başı 15 dakikada bir soğuk uygulama yapmaya özen göstermek
 • 4. ya da 5. günden sonra bölgeye masaj yapmak
 • Aşırı sıcak ve buhar uygulamasından kaçınmak
 • İlk 2 gün dinlenmeye özen göstermek
 • 1 hafta antibiyotik kullanmak

Yağ enjeksiyonu işleminin kalıcı olması transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarının yaşayıp yaşayamayacağına bağlıdır. Transfer sürecinde dokuların ölmemesi de yağların kalıcılık oranını etkilemektedir. Merkezimizde özellikle yüze yağ enjeksiyonu yaptıranların yorumları hem işlem esnasında hem de işlemler sonrasında hizmetlerin ne denli verimli olduğunu göstermektedir.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları uygulanan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Buna ek olarak transfer edilen yağ miktarı da fiyat belirlenmesinde önem arz eder. Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları bile kendi içerisinde farklılık arz edebilir. Bunun nedeni yüz bölgelerinin çeşitli olmasıdır. Örneğin, dudak enjeksiyonu ile göz kapağı yağ enjeksiyon işlemi bir olmayacaktır. Aynı şekilde kalça yağ enjeksiyonu fiyatları da transfer edilecek yağ miktarının fazlalığından dolayı daha pahalı olabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Dezavantajları

Yağ enjeksiyonu verdiği güzel görünüş nedeniyle birçok kişi tarafından son derece rağbet gören bir uygulamadır. Bununla birlikte bu uygulamanın bazı eksi yönleri olabilir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Enjeksiyon sonrası bölgeye tekrar enjeksiyon yapılması ihtiyacı
 • İşlem yerlerinde morluk, şişme, gerginlik, ağrı
 • İşlem bölgesinde ödem
 • Eritem
 • Yağın transfer alındığı ve edildiği alanlarda skar oluşumu
 • Fibröz kapsül oluşumu
 • Yağ kistleri
 • Enfeksiyon
 • Mikro kalsifikasyon gelişmesi

Yukarıda sıralanan bu olgular, işlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilmemesi halinde ortaya çıkabilecek durumlardır. Çok nadir olarak görülen komplikasyonlardır. Unutulmamalıdır ki her cerrahi operasyonun bazı yan etkileri olabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Avantajları

Yağ enjeksiyonu yaptıranların yorumları işlemlerin avantajlarını gözler önüne sermektedir. Estetik açıdan güzel, estetik bir görüntüye sahip olmanın yanı sıra yağ enjeksiyonu, bazı hastalıklar sonucu ortaya çıkan doku kayıpları için de bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Örneğin, kanser tedavisi görmüş bir kadının meme dokusu alındıysa memeye yağ enjeksiyonu işlemini tercih edebilir.

Yağ enjeksiyonunda en az yüzde 30’luk bir yağ oranı kalıcı olmaktadır. İstenilen bölgeden yağ dokusu alınabilir. En zayıf hastada bile yağ dokusu transfer olarak alınabilmektedir. Bu durum işlem avantajlarından en gözde olanıdır.

Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci

Yağ enjeksiyonu bakım ve iyileşme süreci hastalar tarafından merak edilen önemli konu başlıklarından biridir. Bakım ve iyileşme sürecinde uymanız gereken talimatlar ya da öneriler hekiminiz tarafından sizinle paylaşılır. Bunun yanı sıra yağ enjeksiyonu yaptırdığınız bölgeye göre bakım süreci de değişkenlik gösterecektir. İyileşme sürecini hızlandırmak istiyorsanız, işlem öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken hususlara özen göstermeniz yararlı olacaktır.

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yağ Enjeksiyonu için Yağ Nerelerden Alınır?

Yağ enjeksiyonu ameliyatları için karın, bel, kalça bölgelerinden yağ transferi gerçekleştirilmektedir. Bunlara ek olarak kol, bacaklardaki yağ dokusu da kullanılabilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu yaş almış ya da genç yaşta doku kaybına uğramış kişiler için tercih edilebilir. Temporal bölge (şakak bölgesi), yanak bölgesi, göz altı bölgesi, kaş arası mimik çizgileri, üst ve alt dudak bölgesi, alın ve alın mimik çizgileri yağ dokusu transfer edilecek bölgeler olabilir.

Yağ Enjeksiyonu Ortalama Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu ortalama 30 - 60 dakika arası sürer. Buna karşın meme, popo gibi işlemler daha uzun sürebilir. İşlem çeşidine göre süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Son Düzenleme : 19.05.2023