Sizi Arayalım

Yanak Kaldırma

İçindekiler

Yaş almanın en kötü yanlarından biri, yanak sarkması problemidir. Yanak sarkması problemi, yüzün yapısını da olumsuz yönde etkiler. Orta yüz olarak adlandırılan bölgenin sarkması, doğal elastik yapıyı da bozacaktır. Diğer yandan yer çekimi gibi çevresel faktörler ve yaşın ilerlemesiyle yanaklar aşağıya doğru sarkar. Zaman içinde yanak sarkması, elmacık kemiklerini belirginleştirir. Sarkan dokular, ağız kısmında da dolgunluk yaratır.

Yanak sarkması problemi birçok farklı faktörden dolayı oluşabilir. Aşağıdaki listede “Yanak sarkması neden olur?” sorusunun cevabını görebilirsiniz:

 • Ciltte nem kaybı olması 
 • Genetik faktörlerin etkisi
 • Güneş ışınları, sert iklim koşulları gibi çevresel faktörler
 • Mineral ve vitamin eksikliği
 • Su yetersizliği
 • Kilo değişiklikleri
Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1,5 - 4 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3 - 6 Gün
İşe Dönüş Süresi :
7 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Özellikle 40’lı yaşlardan sonra yanaklarda sarkma meydana gelir. Bunun için en etkili çözüm ise estetik operasyonlar olacaktır. Estetik açıdan daha güzel görünmek amacıyla yanak kaldırma işlemi, uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Başarılı bir  ameliyat sonucunda elmacık kemiklerindeki belirginlik ortaya çıkar ve  alt tarafa doğru oluşan sarkıklıklar giderilir. Böylece yüzünüzde çok daha genç ve güzel görünüm ortaya çıkar. 

Yanak kaldırma ameliyatı sadece 40 yaş ve üzeri yetişkinlere yapılır bilgisi doğru değildir. 18 yaşını geçen ve ameliyata engel teşkil edecek sağlık sorunu olmayan kişiler için de uygundur. Aynı şekilde elmacık kemikleriniz yüksek olduğunda yanak kaldırma estetiği yaptırabilirsiniz. Yanak kemiklerinin çıkık ama elmacık kemiklerinin düzleştiği durumda da ameliyat etkili çözümdür.

Yanak kaldırma işlemleri için önemli olan doğru adresi tercih etmektir. Yücel Sarıaltın ile profesyonel hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Kudret Cagla Uge
05/01/2023

Şahane bir profesyonellik ve samimiyet!

testimonial icon
lesly velasquez
02/08/2020

Doktor mükemmel bir profesyonel, çok iyi dikkat!, Mükemmel tedavi, klinikte mükemmel bakım! Tüm beklentilerimi aştı! Kişisel ve profesyonel düzeyde, ameliyatın sonuçları rakipsizdir! % 100 tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
de...a
22/10/2013

Çok iyi niyetli ve çok ilgilenen bir doktor. Ben hem burun ameliyatı oldum hemde silikon yaptırdım. Sonuçlardan çok memnunum. iyiki ona ameliyat olmuşum.

testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
Jessica Petros
17/07/2020

Dr. Yücel çok güvenilir, hastalarına kesinlikle son derece güvenli ve rahat hissettiriyor! Personeli de çok harika ve en iyi hizmeti sunuyorlar. Rinoplasti ve bişektomi ameliyatımdan bu yana 6 ay geçti ve şimdiye kadar işinden çok memnunum. Burun estetiği ve/veya bişektomi isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
SAQQULL SHAWL SCARF
05/01/2023

Dudak operasyonu geçirdim. Tuba hanım ve Ceren hanımın muhteşem güler yüzü ve ilgisi beni oraya bağlayıcı etken diyebilirim. Aynı zamanda doktorumuz Yücel beyin naif kişiliği sıcakkanlılığı asilliği der başka bişe demeyeceğim :) çok memnunum iyiki Yücel bey

Devamını Oku

Yanak Sarkması Nasıl Giderilir?

Yaşı ilerleyen birçok kişi, “Yanak sarkması nasıl giderilir?” sorusunun yanıtını araştırır. Yanak sarkması, uykusuzluk ya da yetersiz su tüketimi gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Böyle nedenlerden dolayı oluşan sarkmaları gidermek için düzenli şekilde su içmeniz gerekir. Uyku ve beslenme düzeninizi de yanak sarkması probleminden kurtulmak için doğru şekilde ayarlamalısınız.

Cildinizde yanak sarkması sorunu yaşamamak için doğru bakımı yapmanız önerilir. Ancak kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Yanak sarkmasına iyi gelmeyen kalitesiz ürünler de piyasada mevcuttur. Bu ürünler, genellikle cilt elastikiyetini olumsuz yönde etkiler. Doğru bakım ürünleri tercih edilmediğinde problem yaşama ihtimaliniz daha fazla artar. Cildinizin kuru ya da yağlı olması durumuna göre profesyonel yardım alarak doğru ürünleri kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!
Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?
Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?

Meme dikleştirme (mastopeksi), sarkık görünüme sahip göğüs şeklini değiştirmek, gençleştirmek...

Her konuya dikkat etseniz bile yanak sarkması sorunu ile karşılaşmanız mümkündür. İşte böyle bir durumda yanak kaldırma işlemi imdadınıza yetişir. Yanak kaldırma operasyonu, gençleştirme için en uygun işlemdir. Sadece tam teşekkülü hastanede, profesyonel ve deneyimli uzman doktor ile yanak kaldırma ameliyatının yapılması gerekir. Böylece hacim kaybı sorunundan kurtulmanız mümkündür.

Yanak Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Özellikle yanak sarkması durumuyla karşı karşıya kalan kadınlar, kurtulmak için estetik ameliyat düşünebilir. Yanak kaldırma işlemi, yanakların sıkı görünüm elde etmesini sağlar. Genç ve dinamik bir yüz için elmacık kemiklerinde çıkıntı olmalıdır. Ağız seviyesi ise biraz daha içeridedir. Yanak kaldırma, tam olarak cildin estetik görünmesi için uygulanır.

Yanak kaldırma işleminin sizin için uygun olup olmadığını anlamanız mümkündür. Öncelikle ayna karşısına geçip yüzünüzü inceleyin. Yüzünüzün elmacık kemikleri ve dudağınız arasında orantı vardır. Eğer ki orantı artık yoksa, yanak kaldırma yaptırma şansınız bulunur. Tabii, daha detaylı bilgi almak için doktorunuzla konuşmanız gerekir.

Yanak sarkması sorunu yaşayanlar, ameliyatın yeterli olup olmayacağını merak eder. Genellikle 50 yaşın üstündeki bireylerde yanak kaldırma operasyonunun yetersiz olduğu görülür. Bu durumda yüz germe işlemi uygulanabilir. Ciltte aşırı sarkma ve kırışıklığın olduğu durumlarda farklı işlemler de uygulanabilir. Kaş kaldırma işlemi de bunlardan biridir. 

Yanak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yanak kaldırma operasyonlarında temel amaç, yüzün daha orantısal biçimde durmasını sağlamaktır. Bu sayede yanak sarkması yüzünden oluşan alt taraftaki genişleme azaltılır. Yüzün formunda daha estetik görüntü elde edilir. Ameliyatta lokal anestezi kullanılarak hastanın acı çekmesinin önüne geçilir.

İşlem sırasında kulak arkasına veya yanak içine küçük kesiler atılır. Kesilerin bulunduğu yerde yanak kaldırma için cildin doğal dokuları cerrahi işlemle kaldırılır. İşlemin son aşamasında kesi yapılan bölgelere dikiş atılır. Yanak sarkması için estetik ameliyatın sonunda bandajla yüzün sarılması gerekir. Bu, ameliyatın ardından ciltte oluşacak şişliğin azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir.

Yanak bölgesinin daha estetik durmasını sağlayacak bu ameliyat kısa sürelidir. Yaklaşık olarak bir iki saat içinde ameliyat tamamlanır. Yanak kaldırma işlemi sona erdiğinde ilk birkaç gün yüzde morarma ve şişlik meydana gelebilir. Bu durum, 1-2 hafta sürer. Eğer ki daha fazla komplikasyonla karşılaşırsanız, mutlaka doktora danışmanız gerekir.

Yanak sarkması için ameliyat yapıldıktan sonra saç derisinde hissizlik olması muhtemeldir. Ancak bahsedilen durum, tamamen geçicidir. Birkaç hafta içinde tekrar saç derisinde his başlar. Aynı zamanda ameliyattan sonra enfeksiyon meydana gelebilir. Kesi ve dikişlerle yapılan yanak kaldırma işleminde enfeksiyon olağan bir durumdur. Sadece doktorunuzun verdiği ilaçları kullanarak bu durumun üstesinden kısa süre içinde gelebilirsiniz.

Yanak Kaldırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ameliyattan sonra bazı komplikasyonlara maruz kalma sorunu yaşanabilir. Her ameliyatta olduğu gibi yanak kaldırma için de olası komplikasyonları en aza indirmek için dikkat etmeniz gerekenler vardır. Böylece tam olarak istediğiniz gibi sonuç almanız mümkündür. Ameliyattan sonra yanak sarkması sorunundan tamamen kurtulmak için dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Doktorunuz ağrıların azalması için size birtakım ilaçlar verir. Bu ilaçları doğru ve düzenli şekilde kullanmanız gerekir. Böylece yanak sarkması işleminden sonra oluşabilecek şişlikler, ağrılar en aza iner.
 • Yatma şekline dikkat etmek gerekir. Yüzüstü yatmak, ameliyat sonrası şişlikleri olumsuz şekilde etkileyebilir. Birkaç gün boyunca yüzü yastığa koymadan yatmak, şişliklerin iyileşme sürecine katkı sağlar. 
 • Ameliyat sonrası şişliklerin inmesi amacıyla sıcak-soğuk pres uygulanabilir. Ancak yanak kaldırma işlemi yapmadan önce kesinlikle doktorunuzla konuşun.
 • İyi bir beslenme, yanak kaldırma ameliyatından sonra çok önemlidir. Özellikle protein açısından yüksek besinleri tüketmeye dikkat edin.
 • Sigara kullanıyorsanız, ameliyattan sonra hemen içmemelisiniz. Çünkü sigara, içeriğindeki maddelerden dolayı yanak sarkması için olduğunuz ameliyatın iyileşme süresini geciktirir.
 • Ameliyattan sonra doktor kontrollerini aksatmayın. Bu, yanak kaldırma işleminin nasıl etkisi olduğunu öğrenmeniz açısından önemlidir. Ayrıca sorun olması durumunda hemen müdahale edilir.

Yanak kaldırma sonrasında yukarıdakilere dikkat etmek birçok yönden avantaj sağlar. Daha kısa sürede iyileşmek için ameliyattan sonra kendinizi takip edin. Beklemediğiniz bir durum yaşarsanız mutlaka doktorunuza danışın.

Yanak Kaldırma Ameliyatı Avantajları

Yaştan, çevresel etkilerden dolayı yanak sarkması sorunu varsa ameliyat etkili çözüm olacaktır. Yanak kaldırma işleminin en büyük avantajı, genç ve dinamik görüntü sağlamasıdır. Bu güzel görüntü, özgüveninizin artmasına olanak tanır. Sadece kendinizi iyi hissetmek için dahi işlemi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Doktorunuzla konuşarak işlemle alakalı ayrıntılı bilgi almanız da mümkündür.

Yanak kaldırma operasyonunun diğer avantajı, cilde elastikiyetinin kazanılmasıdır. Bu durum, uzun vadede sonuç elde etmeyi sağlar. Böylece sürekli ameliyat yapılmasına gerek kalmaz. Güvenilir tedavi yöntemi olduğundan yanak kaldırma işlemi riskleri diğer ameliyatlara göre daha azdır. Aynı zamanda lokal anestezi uygulandığı için ameliyat esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissi olmaz. 

Yanak kaldırma işlemleri kişiye özel uygulandığı için  iyileştikten sonra yüzünüze en uygun görüntü ortaya çıkar. Doktor, ameliyattan önce size en uygun planı belirler. Bu sayede tam olarak istediğiniz gibi sonuç alırsınız. Tabii, beklentilerinize uygun olması için cerrah çok önemlidir. Yücel Sarıaltın ile gerçekleştirilen yanak kaldırma işleminden dilediğiniz sonucu alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yanak Kaldırma Fiyatları

Estetik bir operasyon olan yanak kaldırma için fiyatları merak edebilirsiniz. Yanak sarkması ameliyatlarının fiyatları değişiklik gösterir ve net bilgi vermek zordur. Her şeyden önce hastane veya klinikler, farklı ücret belirlemektedir. Ancak doğru sonucu elde edebilmek için ameliyatı yaptıracağınız uzmanın deneyimi çok önemlidir. Uzmanın deneyimi ne kadar fazlaysa alacağınız sonuç o kadar iyi olacaktır. 

Yanak kaldırma operasyonunun fiyatları, artı olarak bir işlem daha yapılıp yapılmayacağına göre değişir. Bazen çok fazla yanak sarkması ve yanında kırışıklık varsa ekstra yüz germe gibi işlemler gerekebilir. Bu tarz ekstra işlemler yapılacağı için fiyatta bir artış yaşanması olağandır. Estetik cerrahınızla konuşarak fiyatla alakalı daha net bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Yüzün orantısını düzenleyecek yanak kaldırma ameliyatına ek olarak kolajen ve elastin yapısını da düzenler. Bu da uzun ömürlü bir operasyon olduğu anlamına gelir. Eğer ki uzman bir doktora bu ameliyatı yaptırırsanız, verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız. Fiyatlarla ilgili detaylı araştırma yapmak için klinikle önceden konuşmanız çok daha doğru olur.

Yanak kaldırma işlemi açısından Yücel Sarıaltın ile fiyat konusunda iletişim kurabilirsiniz. Uzman doktor, bu işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Fiyatlar da diğer kliniklerle kıyaslandığında oldukça uygundur. Bütçenizi fazla zorlamadan kaliteli ve başarılı bir yanak sarkması ameliyatı geçirmeniz mümkündür. Eğer ki bu operasyonun yanında farklı işlem gerekirse, uzmanınız konuyla ilgili sizi bilgilendirir. Fiyat da bu koşullara bağlı olarak değişebilir.

Yanak Kaldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yanak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat, yanaktaki dokuların kesiler atılarak kaldırılmasıyla gerçekleşir. Kesilerin atıldığı bölgede cerrahi operasyonla yanak kaldırılır. İşlem sonunda kesiler dikilir.

Sarkık Yanak Nasıl Düzelir?

Yanak kaldırma operasyonuyla bu problem düzelir. Böylece daha orantılı bir yüz yapısına sahip olmak mümkündür. 

Yanak Estetiği Kalıcı mı?

Genel olarak yanak sarkması işlemi, kalıcı bir ameliyattır. Ancak ameliyatın ardından dikkat edilmesi gereken faktörlere uygun davranmak gerekir. Aksi takdirde işlem, kalıcı olmayabilir. 

Son Düzenleme : 19.04.2023