Bacak Germe Ameliyatı ile Sarkık Bacak Derilerine Son!

Orantılı bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. İdeal kilo, biçimli vücut hatları ve elastikiyetini kaybetmemiş sıkı bir deri ile cildiniz kusursuz görünebilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirmek kimi zaman zor olsa da özellikle genç yaşlarda vücuduna iyi bakan kişilerin ciltleri, ileri yaşlarda da oldukça iyi gözükür. Ömür boyu ideal kilo dengesini korumak da sağlıklı bir beden için oldukça önemlidir. Fazla kilo, vücudun ekstra yağ tutmasına, vücut hatlarının bozulmasına ve derideki gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Hatta kilo verilmek istense bile genişleyen cilt yapısı içindeki yağı kaybettikçe sarkmaya ve kötü gözükmeye başlar. Bu durum kişide ister istemez moral bozukluğuna ve özgüven eksikliğine yol açacaktır. Günümüzde bu gibi sorunların ortadan kaldırılması için cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Uyluk bölgesindeki derinin çeşitli sebeplere bağlı olarak aşağıya doğru sarkması bacak germe ameliyatı ile tedavi edilmekte ve bacak, estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Sizi Arayalım

  Ameliyat Kimlere Uygulanır?

  Bacak germe ameliyatı, bacak derisinde yağ fazlalığı olan ve deride sarkıklık bulunan herkes için uygun olan bir operasyondur. Hızlı bir şekilde kilo alıp veren veya tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilo veren kişilerin uyluk bölgesinde yağ kaybına bağlı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca hamilelerin de doğum sonrası derileri incelmeye ve sarkmaya başlar. Bacak derisi içinde yağlanma mevcutsa ancak belirgin bir sarkma görülmüyorsa ilk olarak liposuction işlemi uygulanır. Eğer sarkma da mevcutsa önce liposuction ile deri altındaki fazla yağlar yakılır, ardından bacak germe ameliyatı ile esnekliğini kaybetmiş deri toplanarak dikilir.

  Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Özel bir hazırlık süreci bulunmayan bacak germe ameliyatı planlanırken en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bu bir haftalık süreçte gribal enfeksiyon veya başka bir hastalık geçirilirse, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahla görüşülerek işlem ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ayrıca kişinin düzenli kullandığı ilaçlar varsa bunları doktoruna mutlaka bildirmelidir.

  Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

  Bacak germe ameliyatı gerçekleştirilmeden önce doktor hastayı ön muayeneye alarak işlem yapılacak bölgeyi detaylı bir şekilde incelemelidir. Sarkan derinin durumu ve mevcut yağ fazlalığı tespit edildikten sonra doktor, hastaya uygun olarak belirlediği ameliyat tekniğini hastasıyla paylaşır. Deride hem sarkma hem de yağ fazlalığı varsa lipocustion ve bacak germe ameliyatı beraber gerçekleştirilir. Kasık bölgesinden arka kısma doğru bir kesik atılır ve kişinin uyluk bölgesinden ufak bir deri parçası çıkarılır. Bu parçanın altındaki tabakada yer alan yağ fazlalıkları alınır ve ardından deri yukarı doğru toplanarak dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Ameliyatta çoğunlukla genel anestezi kullanılır ve hastanın bir gün hastanede müşahedesinin ardından taburcu olmasına izin verilir. Ameliyat sonrası ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalı ve evde bir süre istirahat edilmelidir.

  Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak germe ameliyatı sonrası gün içinde yürümeye başlanabilir ancak hasta kendisini çok yormamalı ve bacak bölgesindeki dikişlere zarar verecek hareketlerden kaçınmalıdır. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları doktor hastasına ayrıntılı olarak anlatacak ve ağrı durumunda kullanması gereken ilaçları bildirecektir. Kişi, iki üç gün sonra banyo yapabilir, bir hafta sonra ise hem günlük hayatına dönebilir hem de ufak yürüyüşlere başlayabilir. Bir ay boyunca dikişleri kapayacak bir korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyat sonrası meydana gelen morluk, kızarıklık ve şişlikler bir hafta içinde önce artar, ardından yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bir ayın sonunda ameliyat ağrıları tamamen yok olur. Bir-bir buçuk ay sonunda kişi spor faaliyetlerine geri dönebilir. Bu dönemde sigara kullanılmaması iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

  Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

  Ameliyat sonrası, bacak bölgesinde kasık ve diz arasında gerçekleştirilen kesi yeri dikişle kapatılmaktadır. Bu dikiş izi ve kesi yerleri ilk başlarda belirgin olmakla birlikte zamanla solacak ve yaklaşık bir sene içerisinde belli belirsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bacak germe ameliyatı sonrası gözle görülür bir iz kalmayacağından kişiler ameliyat sonrası kendilerini rahatsız hissetmez ve yeni görüntülerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilir.

  TOP