Sizi Arayalım

Alın Germe Estetiği

Alın Germe Estetiği mi Olacaksınız? Tüm Sorularınızın Cevabı Burada!
İçindekiler

Alın çizgileri, kas düşüklüğü ve göz kenarlarında yığılma gibi problemler kişinin mevcut yaşından yaşlı gözükmesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin canlı bir görünümden ziyade bitkin ve yorgun bir ifadeye sahip olmasına neden olacaktır. Bu durumlar ise kişiye gündelik yaşantıda birtakım memnuniyetsizlikler doğurur. Alın germe estetiği ile beklentilerine uygun bir görünüme sahip olan kişi ise motive bir şekilde gündelik yaşantısına devam eder.

Tüm bunlarla birlikte operasyon sonucunda oldukça başarılı sonuçların elde edilmesi de günümüzde alın germe estetiğine sıkça başvurulmasını açıklamaktadır. Alında meydana gelen çizgi ve kırışıklıklar, yaşın ilerlemesiyle birlikte sıkça görülen durumlar arasında yer almaktadır. Alın germe ameliyatı ile alında mevcut olan çizgilerin yok edilmesi, kaş arasındaki bölgede oluşan kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve kaşlarda görülen sarkmaların yok edilmesi sağlanacaktır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1.5 - 2 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gece
Hassasiyet Süreci :
7-10 Gün
İşe Dönüş Süresi :
2 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın germe estetiği için herhangi bir yaş sınırlaması veya engel bulunmamaktadır. Gerektiği takdirde yaşı ilerlememiş olan kişilere de alın germe estetiği uygulanabilmektedir. Yaşı ilerlemiş kişilerin, genel sağlık durumunda herhangi bir problem yoksa ve alın çizgilerinden rahatsız oluyorlarsa, operasyonun uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu operasyonu uygulamadan önce kişilerin beklentilerinin gerçekçi olup olmadığı konusu dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Kişi, uzman tarafından gerçekleştirilen muayene sırasında beklentilerini açıklamalı ve nasıl bir sonuca ulaşacağına dair net bilgi almalıdır. Muayene esnasında kişilerin alındaki kırışıklık ve çizgiler dışında rahatsız olduğu herhangi bir estetik bozukluk olup olmadığı öğrenilmelidir. Böylelikle alın germe ile birlikte ek tedavilerin uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmelidir. Hastanın şikayetleri ve yüz muayenesinin ardından uzman tarafından hastaya en uygun tedavi yöntemi önerilecektir. Alın germe estetiği kırışıklıkların yanı sıra sıklıkla kaş düşüklüğü ve göz kenarlarında yığılma gibi problemler yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Alın germe estetiği uygulaması için ödemeniz gereken fiyat 4500 € seviyesinden başlayarak hastanın mevcut durumu ve farklı detaylara göre değişir. Muayene ve yapılacak farklı tetkikler neticesinde size hekiminiz tarafından bilgi verilir. Alın germe estetiği fiyatını öğrenmek için kliniğimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Alın Germe Estetiği Nasıl Uygulanır?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyon esnasında alında fazlalık olan cilt yok edilir. Çatık kaş görünümü düzeltilir. Böylelikle kişinin yüzünün beklentileriyle uygun bir ifadeye kavuşması sağlanır. Operasyon sırasında kesi gerçekleştirilir fakat saçlı deriye yerleştirilmesi sebebiyle kesiler estetik açıdan olumsuz bir görünüme sebep olmazlar. Kişinin sert bir görünümden kurtulmasını ve daha yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu operasyon sırasında kişi herhangi bir ağrı hissetmez. Alın germe estetiğinin uygulanma şeklinde hangi yöntemin tercih edildiği oldukça önemlidir. Klasik yöntem veya endoskopik alın germe yöntemiyle işlem gerçekleştirilebilir. Her iki yöntemde de mutlaka anestezi uygulanması gerekmektedir.

Ne Dediler?
testimonial icon
ga...m
04/08/2014

burun estetigim için size minnattarım hocam ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN tam istetigim gibi olmuş.size 4ay içinde 2kez ameliyat oldum ve 2sindede istedigim burnu yaptınız. estetik konusunda hiç kimse sizin elinize su dökemez şunuda söylemeden edemiyecem bu memleketede sizin gibi bir cerrah artık zor gelir.bence erzurumdan bir YILDIZ geçti ve o YILDIZ da SİZDİNİZ hocam.RABBİM SİZE EŞİNİZE VE BEBEĞİNİZLE BİRLİKTE MUTLU UZUN ÖMÜRLER NASİP ETSİN.YENİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

testimonial icon
ay...e
07/09/2012

burun ameliyatından dolayı çok teşekkür ederim .

testimonial icon
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku
testimonial icon
DORUKHAN OZCAN
13/01/2022

Yucel Bey’in sac ekim oncesi tasarimi, klikten Yagmur Hanim’in operasyon oncesi ve sonrasi inanilmaz ilgisi ve ekimi yapan ekibin isindeki titizligi ve ustaligi ..

testimonial icon
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

Alın Germe Estetiği Öncesi

Tüm operasyonlarda olduğu gibi alın germe estetiğinde de dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında; kanamayı arttırmaya yol açması sebebiyle aspirin, E vitamini ve bitki çayı tüketimini bırakmak, sigara kullanımından kaçınmak gibi durumlar yer almaktadır. Sigara kullanımının ameliyattan en az üç hafta önce bırakılması tavsiye edilmektedir. Kişinin ameliyat sonrasında en az dört hafta saçlarını boyatabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle böyle bir ihtiyacı olduğu takdirde ameliyat öncesinde boyatması tavsiye edilir. Kişinin saçlarının uzun olması pansumanları gizlenmede etkilidir. Bu nedenle uzun saçlara sahip olan kişilere ameliyat öncesinde saçlarını kestirmemeleri tavsiye edilir.

İlgili İçerikler
Ameliyatsız Meme Büyütme
Ameliyatsız Meme Büyütme

Dolgun ve dik göğüslere sahip olmak hemen her kadının hayalidir. Estetik açıdan çok küçük göğüslere...

Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?
Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?

Q switch lazer tüy sarartma, cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar...

Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?
Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Alın Germe Estetiği Sonrası

Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirildiği için kişi operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Operasyon sonrasında meydana gelme ihtimali olan hafif ağrılar ise ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir. Kişinin herhangi bir ilaç kullanmadan önce ameliyatı gerçekleştiren uzmana danışması gerekmektedir. Operasyonun ardından özellikle ilk bir hafta yüzde şişlik ve morlukların görülebilmesi mümkündür. Hastanın başının yukarıda tutulması şişlik ve morluk gibi durumların daha hafif bir şekilde görülmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte bölgeye soğuk kompres uygulamasının yapılması da faydalı olacaktır. Operasyonun ardından uygulanan pansuman operasyondan bir gün sonra çıkarılmaktadır. Dikişler ise ilk haftanın sonunda alınacaktır. Alın germe estetiğinin ardından yaklaşık iki hafta geçtikten sonra kişinin gündelik yaşantısına dönmesi için herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Alın germe estetiğinin oldukça uzun vadeli sonuçlar sunduğu bilinmektedir. Fakat bu sonuçlarda kişiden kişiye değişikliklerin görülebildiği unutulmamalıdır.

Alın Germe Estetiği Teknikleri

Alın germe estetiği, iki ayrı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntemlerden biri açık alın germe estetiğidir. Klasik açık alın germe estetiğinde, saç çizgisinin beş santimetre gerisinde iz kalması olasıdır. Saç ile gizleneceği için bu çizginin dışarıdan görülebilmesi mümkün değildir. Böylelikle kişilerin alın germe operasyonu geçirdikleri anlaşılmayacaktır. Saçlı deride gizlenen bu çizginin bulunduğu bölgede ilk üç ay geçici his kaybının görülmesi olasıdır. Ameliyat sırasında kaşların normal yerine getirilmesi sağlanacak, böylelikle kaşlar için herhangi bir ek operasyona ihtiyaç duyulmayacaktır. Klasik yöntem, uzman tarafından gerekli koşulların sağlandığı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirildiği takdirde başarılı ve kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Özellikle alında deri sarkmasına bağlı olarak ortaya çıkan deri sarkması durumu mevcut ise, klasik yöntemin uygulanması tavsiye edilmektedir.

Bir diğer yöntem ise endoskopik alın germe olarak tanımlanmaktadır. Bu yöntem günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Yöntem aracılığı ile mevcut olan fazla doku saç çizgisinin gerisinden çıkarılabilmektedir. Bu işlem sırasında yaklaşık dört adet iki santimetre boyutunda kesinin uygulanması yeterli olmaktadır. Saçlı deride his kaybının neredeyse hiç görülmemesi sebebiyle bu yöntem oldukça sık bir şekilde uygulanmaktadır. Fakat yöntemin kalıcılığı ile ilgili birtakım eleştiriler mevcuttur. Bu doğrultuda kişilerin eleştirilerden ziyade doktorun yaklaşımını dikkate almaları gerektiği unutulmamalıdır. Yaklaşık iki saat süren endoskopik alın germe sonrasında, kişilerin aynı gün taburcu edilebilmesi mümkün olmaktadır. Operasyonda, genel veya lokal anestezi tercih edilebilirken, damar yolu ile uyuma olarak bilinen intravenöz sedasyon da sıkça uygulanabilmektedir. Alın germenin yanı sıra farklı bir operasyon uygulanmadığı takdirde kişilerin gündelik yaşantılarına dönmeleri, oldukça kısa sürede gerçekleşecektir.

Alın Germe Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alın germe ameliyatı kalıcı sonuç sunar mı?

Evet, alın germe ameliyatı kalıcı sonuç sunmaktadır. Fakat ameliyatın yaşlanmayı durdurmadığı unutulmamalıdır.

Ameliyattan ne kadar süre sonra gündelik yaşantıma dönebilirim?

Ameliyatın ardından iki hafta geçtikten sonra kişinin gündelik yaşantısına tam anlamıyla dönmesi mümkün olmaktadır.

Ameliyattan ne kadar süre sonra çalışmaya başlayabilirim?

Ameliyattan 10 gün sonra fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışanlar çalışma hayatına dönebilir. Fiziksel güç gerektiren işte çalışanlar 1 ay sonra işlerine dönebilirler.

Diğer estetik operasyonlarla birlikte gerçekleştirilebilir mi?

Alt, üst göz kapağı estetiği gibi farklı operasyonlarla birlikte yapılabilmektedir. Birlikte yapılabilecek operasyonlar için doktorumuzdan bilgi almanızda fayda vardır.

Ameliyattan sonra şişme ve morarmalar görülecek mi?

Evet, şişme ve morluklar kişinin fizyolojik yapısına bağlı olarak belli oranda görülebilmektedir. Fakat bir haftada kadar kısa sürede etkileri ortadan kalkacaktır.

Dikişler ne zaman alınacak?

Dikişler genellikle ameliyattan 1 hafta sonra alınmaktadır. Ameliyat sonrası doktorumuz bunun için size gün verecektir.

Egzersiz yapmamda herhangi bir sakınca var mı?

Ameliyattan bir hafta sonra yürüyüşlerin gerçekleştirilmesi ve üç hafta sonra spor yapılabilmesi mümkündür.

Ne kadar süre sonra pansuman çıkartılır?

Operasyondan iki gün sonra pansuman çıkarılır. Ayrıca dren varsa o da aynı zamanda çıkarılır.

Ameliyat anestezi altında mı gerçekleştirilir?

Evet, ameliyat genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilmektedir.

Ameliyat sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar mevcut mu?

Küçük kan birikmeleri (hematom), enfeksiyon, his kaybı gibi komplikasyonların gelişme olasılığı çok düşük olsa dahi mevcuttur.

Operasyonda başarıyı etkileyen faktörler nelerdir?

Operasyonun alanında uzman doktor tarafından, tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi başarı oranını arttıracaktır. Operasyon sonrası hastanın gösterdiği dikkat ve bakımlar da operasyon başarısını arttıran faktörler arasında yer almaktadır.

Ameliyatın ardından güneşe çıkılabilir mi?

Güneşten korunmak, kesi izlerinin çabuk iyileşmesini sağlayacaktır. Hastaların özellikle ilk hafta mutlaka güneşten kaçınmaları tavsiye edilmektedir.

Masaj uygulamalarına ne zaman başlamalıyım?

Masaj uygulamalarının başlaması gereken tarih, hastanın durumu dikkate alınarak doktor tarafından belirlenmektedir.

Erkeklerde gerçekleştirilen alın germe ameliyatı sonrasında sakal tıraşının gerçekleştirilmesi mümkün mü?

Evet, fakat bu esnada kişiler mutlaka dikkatli olmalıdırlar.

Ameliyattan ne kadar süre sonra duş alabilirim?

Ameliyattan 4 gün sonra kişilerin duş alabilmesi mümkündür.

Ameliyattan sonra yeniden kırışıklık oluşması mümkün mü?

Ameliyat, kalıcı sonuçlar sunmakla birlikte yaşlanmayı durduramayacağı için hafif kırışıklıkların uzun vadede ortaya çıkması olasıdır.

Alın germe operasyonu tekrarlanabilir mi?

Ameliyatın tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamakla birlikte belirli süreyle mutlaka tekrarlanma şartı da yoktur. Ameliyat ile yaşlanma engellenemez fakat ameliyat öncesi duruma kişinin dönmesi de mümkün değildir.

Operasyon geçirdiğim dışarıdan belli olacak mı?

Hayır, dikiş izleri saç derileri ile gizlendiği için kişilerin alın germe operasyonu geçirdikleri dışarıdan belli olmamaktadır.

Bandaj uygulamasına ihtiyacım var mı?

Evet ameliyattan sonraki 2-3 gün boyunca elastik bandajın saçlı deri ile alın bölgesine uygulanması gerekmektedir.

Kimler alın germe estetiği için ideal adaylar arasında yer almaktadır?

Genel sağlık problemi olmayan, yalnızca alın bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklara dair rahatsızlık hisseden kadın ve erkekler, ameliyat için ideal adaylar arasında yer almaktadırlar.

Son Düzenleme : 18.05.2024