Sizi Arayalım

DHI Saç Ekimi

İçindekiler

DHI saç ekimi, CHOI adı verilen kalem sayesinde gerçekleştirilen doğrudan saç ekim uygulamasıdır. Diğer saç ekimi yöntemleri iki aşamalı işlem gerektirirken DHI yöntemi tek seansta uygulanabilmektedir. Hasta için konforlu bir tedavi ve iyileşme süreci vadetmesi, DHI saç ekiminin en yaygın saç ekim yöntemlerinden biri olmasının temel nedenidir.

DHI saç ekimi yöntemi; saç ekiminin kalitesini arttırmayı, yoğun bir görüntü yakalamayı amaçlar. Ayrıca işlem öncesinde saçların kısaltılmasına gerek yoktur. İyileşme sürecinin de rahatlığı sayesinde hasta günlük hayatına hızla dönebilmektedir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 7 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 -3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implantation) saç ekimi yöntemi, saç ekimi işleminde kullanılan bir tekniktir. Bu teknik, geleneksel saç ekimi yöntemlerinden farklıdır, çünkü tek tek saç foliküllerinin alınması, sonra implantasyon işlemi için hazırlanması gerekmez. Bunun yerine DHI yöntemi, saç köklerini doğrudan transplantasyon bölgesine eklemek için özel bir cihaz kullanır.

DHI saç ekimi yöntemi, işlem sırasında saç foliküllerinin dış ortama maruz kalmasını en aza indirerek, saçın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu teknik aynı zamanda daha az invazivdir, daha az işlem süresi gerektirir. DHI yöntemi ile ekim yapılacak alanın yoğunluğu daha yüksek olur. Böylece daha doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilmektedir.

DHI saç ekimi işlemi, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sayede hasta işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmez. İşlem sonrasında iyileşme süreci hızlıdır. Ancak herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi doktor muayenesi ile uygulanacak tedavinin ayrıntıları belirlenmelidir. Siz de DHI yöntemi sayesinde saç dökülmesi sorunundan kurtulmak istiyorsanız, vakit kaybetmeden bir uzmanla görüşebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI, en yaygın saç ekimi yöntemleri arasındadır. Son derece basit bir şekilde uygulanabilir. Özel bir kalemle uygulanan teknikte yeni saç kökleri, kısa sürede doğal saçlara kavuşmanızı sağlar. Genellikle tek seansta tamamlanan DHI kalem tekniği saç ekimi, diğer yöntemlere kıyasla daha kesin sonuçlar vadeder. DHI saç ekimi yönteminin uygulama aşamaları ise genel olarak şu şekildedir:

  • Ekim Alanının Hazırlanması: DHI saç ekimi işleminde, saç folikülleri doğrudan transplantasyon bölgesine yerleştirilir. Herhangi bir saç kesme işlemine gerek olmadığı için tıraşsız saç ekimi olarak ismiyle de bilinmektedir. Ancak öncelikle saç ekimi yapılacak bölge, özel bir aletle açılan mikro kanallar ile hazırlanmalıdır. Bu kanallar, saç foliküllerinin doğru şekilde yerleştirilmesine yardımcı olur.
  • Donör Bölgesinin Hazırlanması: DHI işlemi için saç folikülleri, çene hizasındaki sağlıklı donör bölgesinden alınır. Bu bölgede bulunan saç kökleri, özel bir alet kullanılarak toplanır ve daha sonra saçların ekim bölgesine yerleştirilmesi için hazırlanır.
  • Saç Foliküllerinin Ekimi: Hazırlanan saç folikülleri, özel bir cihazla doğrudan transplantasyon bölgesine yerleştirilir. DHI yöntemi, saç foliküllerinin dış etkenlere maruz kalmadan doğrudan yerleştirilmesini sağlar. Bu da iyileşme sürecinde hastanın daha hızlı gündelik yaşamına geri dönmesine imkan verir.
Ne Dediler?
testimonial icon
Birgul Kazak
13/12/2022

Merhabalar ben burun ameliyatı oldum çok memnunum şimdi de oğlum burun ameliyatı oldu o da çok memnun ayrıca gıdı liposuction gıdı lipoliz ve botoks yaptırdım malum biz hanımlar hep güzel ve bakımlı olmak istiyoruz bu yüzden doğru adres Dr. Yücel Sarıaltın kendisine çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam her zaman bir numarasınız

Devamını Oku
testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
testimonial icon
Gül*** E***
01/03/2015

Herşey düşündüğümün üstünde pozitif devam etti. Dr. Yücel Bey ve ekibi gerçekten uzman ve profesyonel çalışıyor Tüm ekibe gönülden teşekkürler.

testimonial icon
Figen Ünver
12/04/2022

Dr Yucel Sarialtin enerjisi ve motivasyonu cok yuksek, durust, samimi bir insan. Gecen hafta ameliyat oldum. Ameliyat oncesi ve sonrasinda, kendi ve ekibi gercekten cok ilgililerdi. Beni hic yalniz birakmadilar. Cok tesekkurler Yucel bey ve muhteşem ekibi

Devamını Oku
testimonial icon
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
testimonial icon
Hayriye Tunca
15/01/2022

Yücel bey gördüğüm en pozitif ve başarılı cerrah. Ameliyat korkum yüzünden senelerce ötelediğim burun deviasyon ameliyatını Yücel beyin güler yüzü ve motivasyonu sayesinde sonunda olabildim. Yücel bey ve ekibi kadar hastasını düşünen bir klinik görmedim. Ayrıca atasehirde bulunan kliniği muhtemelen dünyada bir ilk- Her köşesi tek tek düşünülüp dekore edilmiş muazzam güzellikte bir yer. Sizi tanıdığım için çoook şanslıyım. Sevgiler

Devamını Oku

DHI saç ekimi işlemi, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Genellikle 6-8 saat kadar sürer. İşlem sonrasında, hasta birkaç gün içinde normal günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ancak iyileşme süreci, her hastanın bireysel özelliklerine ve ekim yapılan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

DHI ve FUE Saç Ekimi Arasında Ne Fark Var?

DHI (Direct Hair Implantation) ve FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi teknikleri, her ikisi de modern ve yaygın olarak kullanılan saç ekimi yöntemleridir. Ancak, her iki teknik arasında bazı farklılıklar vardır. En önemli farklar şu şekilde sıralanabilir:

  • FUE saç ekimi tekniğinde, saç kökleri birer birer alınır, saçsız bölgeye ekilir. DHI saç ekimi tekniğinde ise özel bir alet kullanılarak saç kökleri alınır ve doğrudan saçsız bölgeye ekilir.
  • FUE saç ekimi tekniğinde, saçsız bölgeye saç köklerini yerleştirmek için önceden kanallar açılır. Bu ekim tekniğinde ise saç kökleri, özel bir aletle doğrudan saçsız bölgeye ekilir ve kanal açma işlemine gerek kalmaz.
  • FUE saç ekimi tekniğinde, saç kökleri farklı açılarda ekilebilir. DHI saç ekimi tekniğinde ise saç kökleri doğal saç büyüme açılarına göre doğrudan saçsız bölgeye yerleştirilir.
  • FUE saç ekimi tekniği, saç köklerinin alınması ve saçsız bölgeye ekilmesi için ayrı ayrı işlemler gerektirdiğinden daha uzun sürer. Bu teknik ise saç köklerinin alınması ve saçsız bölgeye ekilmesi işlemlerinin aynı anda gerçekleştirilmesi nedeniyle daha hızlıdır.

DHI ve FUE saç ekimi yöntemleri arasında karar vermek için uzmanlarımızın önerilerini dikkate alabilirsiniz. İlk muayene sonrasında hangi yöntemin daha iyi sonuçlar vereceği hakkında hastalar bilgilendirilir ve tedavi planı hazırlanır.

İlgili İçerikler
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Çarpık Bacak Ameliyatı
Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık Bacak Ameliyatı, alt bacak kısmında başımıza gelen bir...

Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik Asit Nedir?

Hyluronik asit, vücudun doğal yapısında bulunan bir maddedir. Gözde, eklemlerde...

Annelik Estetiği Hakkında Soru Cevap
Annelik Estetiği Hakkında Soru Cevap

Annelik estetiği, gebelik sonrasında değişen vücut yapısının yeniden forma kavuşturulması için yapılır...

DHI Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

DHI saç ekimi yöntemi herkes için uygundur. Çünkü saç ekimi, ekim sırasında kıvrımlı ve ince telli saç köklerine zarar vermeden yapılabilmektedir. Günümüzde kullanılan implanter kalemler 0,64 - 1,00 mm genişliğe sahiptir. Bu teknoloji sayesinde saç ekim işlemleri güvenle yapılmaktadır. Ancak elbette saç ekim işleminin yapılabilmesi için donör bölgenizde yeteri kadar saç olması gerekmektedir. Yeterli saçın olmadığı geniş saç dökülmesinde farklı yöntemlerle saç kökleri ekilebilir. Böyle durumlarda DHI yerine FUE yöntemine başvurabilirsiniz.

Bunlar dışında DHI işlemi için hastanın 25 yaşın üzerinde olması da önerilen bir durumdur. 25 yaş altında saç kaybının hangi noktaya varacağını kestirmek pek mümkün değildir. Bu nedenle DHI saç ekimi yöntemi ile yeni saçlarınıza kavuşsanız bile gelecekte yaşayacağınız saç dökülmeleri, seyrek saçlı bölgelerin oluşmasına neden olabilir. DHI saç ekiminin sizin için uygun olup olmadığına kısa bir doktor muayenesinin ardından emin olabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi yönteminin birçok avantajı vardır. Her şeyden önce bu yöntem, saç foliküllerinin doğrudan transplantasyon bölgesine yerleştirilmesini sağlar. Böylece işlem sırasında saç foliküllerinin dış etkenlere maruz kalmamış olur. Bu da iyileşme sürecini olumlu etkileyen bir faktördür. Nitekim DHI saç ekimi yöntemi, geleneksel saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha az müdahale gerektirir. Bu nedenle, işlem sonrası ağrı, şişme ve morarma gibi yan etkiler de daha az görülür.

DHI saç ekimi işlemi, saç köklerinin doğrudan ekilmesini sağladığı için çok daha doğal saç çizgisi ortaya çıkarır. Bu da daha doğal görünümlü saçlar demektir. Aynı şekilde yöntem, saç foliküllerinin daha yoğun şekilde yerleştirilmesine izin verir. Böylece saçlarınız daha yoğun ve sık görünüme kavuşur. İşlemin uygulanma süresi de oldukça kısadır. İyileşme süreci de rahat geçtiği için kısa sürede gündelik yaşamınıza dönmeniz mümkündür.

DHI Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

DHI saç ekimi işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Öncelikle kimi sağlık sorunlarının işlem açısından sakıncalı olabileceği unutulmamalıdır.

Bu nedenle, saç ekimi öncesi doktorunuzla görüşerek genel sağlık değerlendirmesi almanız önemlidir. Böylece saç ekim işlemine engel olacak kondisyona sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Özellikle rutin ilaç kullanıyorsanız doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bazı ilaçlar saç ekimi işlemi için uygun olmayabilir ve doktorunuz bu konuda size önerilerde bulunabilir.

Saç ekimi öncesi ve sonrasında alkol ve sigara tüketiminden kaçınmak önemlidir. Alkol ve sigara gibi zararlı maddeler, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Bu da saç ekiminin başarısız sonuçlanmasını beraberinde getirebilir. Benzer şekilde saç ekimi öncesi, beslenme düzeninize dikkat etmeniz önemlidir. Sağlıklı beslenme düzeni, iyileşme sürecini hızlandırır ve daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

DHI Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi işlemi sonrasında saçlarınızın başarılı şekilde iyileşmesi için uygun bakım yapmak çok önemlidir. Saç ekimi sonrası ilk 2 gün boyunca saçlarınız ıslanmamalıdır. Bu nedenle, saçınızın etrafında bulunan bölgeye su temas etmemesi için duş almamanız gerekir. Ayrıca bir haftalık süreç içerisinde de saçlarınızı yıkarken yumuşak davranmanız önerilir. Saç ekimi yapılan bölgeyi kurulamak için havlu kullanmak, bölgenin iyileşmesini geciktirebilir.

İlk haftadan sonraki süreç ise yeni saçlarınızın bakımı açısından çok daha kolaydır. İlk üç ay boyunca saçlarınızı tararken aşırı sert davranmamanız gerekir. Ayrıca bir yıla kadar boya yapmak da saç köklerinin zarar görmesine neden olabilir. Saç ekimi yapılan bölgenin doğal iyileşme sürecine izin vermek için saçınızı kısa kesmeniz iyi fikir olabilir. Böylece düzenli saç ekiminden sonra saç büyümesini daha kolay izleyebilirsiniz. Herhangi bir sorun olduğunda doktorunuza başvurarak çözüm önerileri alabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Yorumlar

DHI saç ekimi yaptıranlar yorumları incelendiğinde hastaların, pek çok avantajdan bahsettiği görülmektedir. Köklerin bekletilmeden hemen yerleştirildiği bu yöntemde işlemin başarılı bir şekilde sonuçlanma olasılığı diğer yöntemlere kıyasla çok daha yüksektir. Ayrıca dış faktörlere maruz kalmayan grafitler, sağlıklı bir şekilde hemen transplantasyon bölgesine yerleştirilmektedir.

DHI tekniğini tercih eden hastaların vurguladıkları bir diğer nokta da hemen gündelik hayata dönebilmenin sağladığı rahatlıktır. İşlem sonrasında genellikle aynı gün taburcu edilen hastalar, birkaç gün içerisinde hiçbir sorun yaşamaksızın günlük yaşamlarına ve işlerine geri dönebilmektedir. Ancak ilk günlerde hastanın doktor kontrollerini aksatmaması da önemlidir. Kontrollü bir süreçle birkaç ay içerisinde ekim bölgesi tamamen iyileşerek doğal saçlarınızdan farksız bir hale gelir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi için minimum tutar 1500 € seviyesindedir. Fakat hastalardaki saçsız bölgenin genişliğinin, nakledilecek kök adedinin farklı olması gibi detaylara bağlı olarak fiyatlarda değişiklik yaşanır.

DHI saç ekimi fiyat aralıkları; gerekli folikül sayısı, saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca işlemin uygulanacağı klinik ve doktorunuzun kim olduğuna göre de fiyatlar değişebilmektedir. Ülkemizde saç ekimi fiyatları genel olarak diğer ülkelere kıyasla daha uygun maliyetlere sahiptir. Aynı durum DHI saç ekimi yöntemi için de geçerlidir. Yine de uygun maliyetler için güvenilir bir klinik seçmekten ödün vermemek gerekir.

Siz de saç dökülmesinden şikayetçiyseniz ve DHI saç ekimi yöntemi ile saçlarınız için en iyisini istiyorsanız, Yücel Sarıaltın ile iletişime geçebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DHI Saç Ekimi Dezavantajları Var mı?

DHI saç ekiminin başta FUE tekniği olmak üzere diğer saç ekim yöntemlerine göre bazı dezavantajları sayılabilir. Örneğin işlem süresi daha uzundur. DHI yöntemi ile sınırlı sayıda saç kökü ekilebileceği için, çok büyük saçsız alanlar için uygun olmayabilir.

DHI İşlemi Sonrası Yüzebilir miyim?

Yüzme, havuza veya saunaya girme gibi aktiviteler yapmak için işlemden sonra en az 20 gün beklemeniz önerilir.

DHI Saç Ekimi Tekrarlanabilir mi?

Donör bölgenin saç ve deri kalitesine bağlı olarak işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024