Sizi Arayalım

Diş Beyazlatma (Bleaching)

İçindekiler

Dişlerimiz ve gülüşümüz yüzümüzde en dikkat çeken ve estetik görüntümüzü tamamlayan önemli bir parçamızdır. Estetik bir gülüşe ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler, bir diş hekimine dişlerini beyazlatarak istedikleri etkiyi yaratabilirler.

Diş beyazlatma (bleaching) işlemi farklı sebeplerle renk değiştirmiş veya sararmış dişlerin rengini,  dişlere sürülen beyazlatma jeli ve lazer aracılığıyla kişinin diş yapısına da uygun olarak birkaç ton açma işlemidir. Böylece dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeler giderilmiş olur.

Seans Sayısı :
1-3 Seans
Operasyon Süresi :
1-3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
0-1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
0-1 Yıl

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Dişlerin beyazlığını kaybetmesi gerek fizyolojik sebepler gerekse yenilip içilenler, kullanılan antibiyotikler ya da demir ilaçları, suyun içindeki flor ve sigara gibi kimyasal ürünler yüzünden gerçekleşmektedir. Buna ek olarak; uzun süredir kullanılan protezler, kaplamalar ve dolgular ile kişinin ileri yaşlarda olması dişlerdeki beyazlığın zamanla yok olmasına neden olabilir. Dişlerin beyaz rengini kaybetmesindeki temel neden ise, yukarıda bahsettiğimiz sebeplerin yıllar geçtikçe diş yüzeyindeki gözenekli mine tabakasında birikerek renkli organik ve inorganik maddeler haline dönüşmesidir. Bu maddeler zamanla dişleri koyulaştırır. Diş beyazlatma da farklı sebeplerle renk değiştirmiş veya sararmış dişlerin rengini, kişinin cilt yapısına da uygun olarak birkaç ton açma işlemidir. Böylece dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeler giderilmiş olur.

Ne Dediler?
Songül
20/01/2022

23 Nisan günü Doktor Yücel bey tarafından ameliyat oldum o kadar memnum kaldımki doktor bey Asistanı Buse hanım tüm sağlık personeli ve çalışanlar çok Güler yüzlü ilgili ve yardımcılardı operasyondan sonra ağrılarım çok az denilecek kadar az oldu sizi gözü kapalı tercih ettiğim için çok memnunum iyiki size geldim yaptığınız işten ve sonuçlarından dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

Devamını Oku
Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku
sa...t
02/07/2015

Ben boyle ilgili ve hosgorulu doktor gormedim bunun yani sira keske hep doktorlar boyle olsa ben burun ameliyati oldum elhamdülillah cok memnun kaldim hakettigi hastaneye girmis onun adinada cok sevindim valla

Devamını Oku
su...u
03/10/2014

Ben böyle bir şeyi beklemiyordum.. Bu nasıl bir şahanelik.. Hocam ne yapmışsınız siz .. . Gülüşümü özgürleştirdiniz benim.. Size çok minnettarım.. Çok mutlu ettiniz beni.. Burnumda hiç bir acı,şişlik,nefes tıkanıklığı,kanama gibi sorunlar yok.. HARİKA.. İnşallah sorun olmuycak.. Fındık burun olmuşum ben .. Çok sağolun Bir doktorda çok nadir rastlanan bir karaktere sahipsiniz.Çok alçakgönüllüsünüz, hastalarınıza hiç beklenmeyen bir davranış sergiliyorsunuz.. Çok şefkatlisiniz çok.. Hastanın halinden anlıyorsunuz, güven veriyorsunuz.. Allah eşinize ve çocuğunuza bağışlasın sizi..

Devamını Oku
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku

Kimler Operasyon için Uygundur?

Diş beyazlatma yöntemleri temelde iki gruba ayrılmaktadır. Ofis tipi diş beyazlatmalar, klinik ortamda ve kalıcı çözüm üretirken; ev tipi diş beyazlatma yöntemleri, diş hekiminin verdiği diş plağının jeller yardımıyla evde kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin uygulama şekillerine bakacak olursak;

  • Ev Tipi Diş Beyazlatma: Diş hekiminin ağızdan ölçü alarak ve kişiye özel üretilen plastik ağızlıkların içerisine jeller konulması suretiyle kişinin kendisi evde uygular. Ortalama 5 ila 7 gün arasında istenilen beyazlama sağlanmaktadır. Günlük uygulama süresi 4 ile 8 saat arasında değişmektedir.
  • Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Klinik Ortamda Beyazlatma): Bu yöntem “Lazerle diş beyazlatma yöntemi” ya da  “Power Bleaching” olarak da bilinir ve klinikte diş hekimi tarafından uygulanır. Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısa olmakla birlikte yaklaşık bir saat sürer. Diş hekimi tarafından dişlere sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer aracılığıyla aktif hale getirilir ve dişler beyazlatılır.
  • Kombine Diş Beyazlatma (Ev+ Ofis Tipi Beyazlatma): İki yöntemin birbirini destekler nitelikte uygulanmasıyla gerçekleşmektedir. Klinikte beyazlatma uygulandıktan sonra ev ortamında iki üç gün ev tipi beyazlatma işlemi ile desteklenir.
  • Tek Diş Beyazlatma (İçten Beyazlatma): Kanal tedavisi sonrası renk değiştiren dişlere uygulanan bu yöntemde, dişteki dolgu sökülerek boşluğa beyazlatma jeli sürülür ve diş, geçici dolgu ile kapatılır.
İlgili İçerikler
Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?

Yaşlanma insan vücudundaki diğer organlarda olduğu gibi, ciltte de zamanla morfolojik...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır? gibi...

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Hangi Diş Beyazlatma Yöntemi Size Uygun?

Bu sorunun cevabı, dişinizin renginin ne kadar koyu olduğu ve ne tona dönmesini istemenizle alakalı. Diş renginin beyaza yakın ve birkaç ton açılması istenirse sadece ev tipi beyazlatma yeterli olabilir. Daha lekeli olan dişlerde ise sigara, kahve veya çaydan dolayı çok fazla renklenme varsa kombine diş beyazlatma yöntemi daha başarılı sonuçlar ortaya koyacaktır. Kişiye uygun diş beyazlatma yöntemine karar verebilmek için mutlaka diş hekimi muayenesi gereklidir.

Beyazlatılan Dişlerin Kalıcılığı Ne Kadar?

Diş beyazlatma uygulamasında kalıcılık, kişinin diş yüzeyinin pürüzsüz olup olmamasına, kafein ve sigara tüketimine, tükürük yapısına, dişlerine gösterdiği özene bağlı olarak değişiklik gösterse de yaklaşık iki-üç yıl sürmektedir.

Son Düzenleme : 20.04.2023