Sizi Arayalım

E Max

İçindekiler

E-max tedavi yöntemi ile gülüşünüz göz kamaştırıcı hale gelir, kendinizi olan güveniniz artar. Güzel bir gülüş için göz alıcı dişler ilk adımdır. Bu noktada, güzel bir gülüşten ödün vermeden sağlıklı dişlere ulaşmak için kullanılan e-max, günden güne daha popüler bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Diş kronları ve implant diş söz konusu olduğunda, modern diş hekimi temsilcileri tarafından sunulan en iyi tedavi yöntemi olarak e-max diş kaplama tedavisi tercih edilmektedir. Bu malzemelerle yapılan kronlar; mükemmel estetik, üstün kaliteye ek olarak sağlamlık sağlayarak doğal, uzun süre kalıcı ve güzel gülüşü garanti eder.

E-Max kaplama ve diğer tüm diş kaplama yöntemleri, hasar görmüş, lekelenmiş veya şekli bozulmuş dişler için en iyi çözümlerdir. Bu yöntemde, eğri dişler veya sorunlu dişin üzerine kaplama yapılarak estetik bir görünüm amaçlanır. Genellikle köprüler ve implantlarla birlikte kullanılırlar.

Ne Dediler?
testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
Pet*** Ş***
05/09/2015

Estetik İnternational da tanıştığım en samimi ve sıcak doktor kendisi ayrıca tüm işlerinde mükemmeller . Hocamın ilgisi ve personelinde desteğiyle güzel bir sonuç yaşadım herkese teşekkür edeiyorum

testimonial icon
Isabella Gomez jaramillo
10/01/2020

Size deneyimlerimden bahsedeceğim. 9 yıl önce Kolombiya'da burun estetiği oldum ve memnun kalmadım burnum değişti ama istediğim sonuçları alamadım mutlu değildim ve yaklaşık 1 yıl önce yaptırmaya karar verdim. başka bir operasyon Avrupa'nın en iyi burun estetiği cerrahlarını aramaya başladım ve hiçbiri beni ikna edemedi bir gün doktor Yücel Sarıaltin'e Instagram'da baktım ve Instagram'da kendisine yazmaya karar verdiğim hastaların fotoğraflarını beğendim ve asistanı beni ikna etti ameliyatla ilgili tüm bilgileri bana verdi burun estetiğini kendim yapmak istedim sonunda doktor yücel sarıaltin ile bişetomi ve burun estetiği yaptım tavsiye ederim %100 burnum sonunda hep istediğim gibi oldu var çok mutluyum. doktorun tedavisi çok nazik sekreteri ve tüm doktor personeli bana çok iyi davrandı İspanya'ya mutlu gidiyorum

Devamını Oku
testimonial icon
Jessica Petros
17/07/2020

Dr. Yücel çok güvenilir, hastalarına kesinlikle son derece güvenli ve rahat hissettiriyor! Personeli de çok harika ve en iyi hizmeti sunuyorlar. Rinoplasti ve bişektomi ameliyatımdan bu yana 6 ay geçti ve şimdiye kadar işinden çok memnunum. Burun estetiği ve/veya bişektomi isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
testimonial icon
•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku

Kronlar, seramik metal karışımı ile tamamı seramik olarak ikiye ayrılır. Seramik karışımı kronlar, geleneksel kronlar olarak bilinen malzemeleri kapsar. Genellikle en uygun fiyatlı kaplamalar olmasına karşın estetik açıdan çirkin görünüm veya olası alerjik reaksiyon rahatsızlığı gibi dezavantajlara sahiptirler. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda günümüzde daha sık tercih edilen diş kaplama yöntemlerinin tamamı seramik malzemelerden oluşur. Bu kronlar, zirkonyum kaplama ve e-max olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

E-Max Nedir?

E-Max, en yeni, dolayısıyla en pahalı sayılabilecek tedavi yöntemidir. Daha sağlam ve dayanıklı olduğu için zirkonyum kaplamalara tercih edilir. Zirkonyum kronlara göre ufalanmaya daha az eğilimlidir. E-Max diş, yarı saydam rengi, dayanıklılığı nedeniyle sert, aynı zamanda doğal dişlerinize tıpatıp benzeyen kronlar elde etmenizi sağlar. Bu kronlar maliyetli olmaları nedeniyle hastaları düşündürebilir. Ancak piyasadaki en iyi kronlar olduğu ve e-max diş kaplama yaptıranlar tarafından gelen geri dönüşler göz önünde bulundurulduğunda, maliyetine fazlasıyla değdiğine emin olabilirsiniz.

“E-Max nedir?” sorusu, ayrıntılı olarak “Lityum disilikat malzemeden yapılmış özel tip kronlardır.” şeklinde cevaplanabilir. Ayrıca kronlar, bu malzemeden tek bloktan yapılmış olmasıyla yüksek mukavemetli bir taç haline gelmiştir. Lityum disilikat, üstün gücüne ek olarak çekici estetiği ile restoratif kron malzemesi olarak bilinir. Diğer yandan e-max kronlar, yarı saydamdır ve diş renginize son derece yakın olmaktadır. Bu özelliği, onu özellikle ön dişler için popüler seçim haline getirmiştir.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?
Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan ...

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

E-Max ve Zikronyum Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

İki popüler seçenek olan zirkonyum kronlarla e-max kronları arasında seçim yapmak, diş hekiminin sizlere uygun gördüğü tedaviye ve ihtiyacınıza göre şekillenebilir. Yine de “E-Max diş mi, zirkonyum mu?” konusunda kafanız karıştıysa, en uygun seçimi yapmanıza yönelik karşılaştırmalı maddeler şu şekilde sıralanabilir:

  • E-Max kronlar, hastanın doğal dişlerine uyan yeterli saydamlığa sahiptir. Bu avantaj, özellikle e-max lamine denen ön dişlerinin restorasyonu için e-max opsiyonunu, ideal seçim haline getirir. Öte yandan zirkonyum kronlar, diğer dişlerle birleşen çekici, yarı saydam renge sahiptir. Bu sebeple estetik diş elde etmenizi sağlasa da e-max kadar doğallık sunmaz.
  • E-Max uygulanması için hastanın diş hazırlığında yer alan süreç, dişinizin doğal yapısının zirkonyuma göre daha fazla korunmasını gerektirir. Bu sayede, daha güçlü dişler, dolayısıyla daha iyi ağız sağlığı elde edersiniz.
  • Olağanüstü dayanıklılık sunan e-max kronlar, mükemmel güce sahip, cam seramik olan lityum disilikat malzemeden yapılmıştır. Dolayısıyla e-max kronların çatlama ya da kırılma olasılığı en aza iner.
  • Zirkonyum kaplamalar daha uzun ömürlü olmasıyla bilinirken, cam seramik özelliği taşımaz.

Sonuç olarak e-max veya zirkonyum seçiminiz, kişisel tercihlerinizin yanı sıra tedavi gerektiren dişin ağzınızdaki konumuna bağlıdır. İki çeşit kaplama için de geçerli olan kullanım ömrü ve şekline göre 15 ile 20 yıl arasında değişir. Ancak hastaların bu süreye ulaşabilmesi için diş yapılarına en uygun kaplama malzemesinin seçilmesi, ayrıca tedavi işleminin özel ve profesyonel teknikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

E-Max Tedavisi Neden Yapılır?

E-Max dahil olmak üzere diğer tüm implant diş çeşitleri birçok durumda kullanılabilir. Örneğin, bir diş enfeksiyonu nedeniyle kanal tedavisi gördüyseniz, bu tür işlemlerden sonra doğal diş kırılgan hale gelebilir. Aynı zamanda zamanla renk atabilir.

Durum böyleyken tedavi edilen dişi hasardan korumak için kaplama gerekir. Ayrıca, genellikle gülüş estetiği amaçlı kaplamaların yerini alabilir. Florürlerin neden olduğu, diş beyazlatma yöntemleriyle çözülmeyen lekeleri kapatmak için de e-max tedavisi gerekebilir. Aynı zamanda eksik veya kırık dişler yerine komşu dişlerden destek alınması gereken köprüler için de gereklidirler.

Dolayısıyla e-max tedavisi, düşünüldüğünde neredeyse diş taşı temizliği kadar ihtiyaç duyulan, kullanılması gereken uzun süreli tedavi yöntemidir. Birçok farklı faktörden size uygun tedavi türünü belirlemek için diş hekiminize danışmanız gerekebilir. E-Max kaplamalara ihtiyacınızın olup olmadığına en iyi şekilde uzmanlar karar verebilir.

E-Max Tedavisi Nasıl Yapılır?

“E-Max diş nedir?” öğrendikten sonra yaptırmaya karar vermek için tedavi aşamalarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Tedavi aşamaları, isteğiniz doğrultusunda hekiminiz tarafından ayrıntılı şekilde açıklanabilir. Diğer diş kaplamalarla benzer aşamalardan geçen e-max tedavisi aşamaları genel olarak şu şekildedir:

  • İlk ziyaretinizde gerekli aşamalar belirlenir. Geçici diş dolgusu yapıldıktan sonra ikinci ziyarete kadar dolguyu korumanız istenir.
  • Temelinde uzman diş hekimleri tarafından yapılan uygulamada ilk adım olarak doğal diş yapısı üzerindeki ince tabaka kaldırılır.
  • Daha sonra klasik veya dijital sistemler kullanılarak diş modeli oluşturulur. Her hasta için ayrı ayrı tam seramik kron üretilir. Bu özelleştirme diş eti gibi unsurlara bağlıdır.
  • Protez üretilirken lityum disilikattan oluşan yekpare blok freze yardımıyla kesilir. Sonuç olarak, taç tek bloktan oluşur.
  • Kron hastaya uygun boyutta üretildikten sonra diş hekimine gönderilir.
  • Sonraki seansta geçici dolgu kaldırdıktan sonra, doğal dişlere seramik diş uygulaması yapılır.

Hasta profili gibi farklı unsurlara bağlı olarak ihtiyaç duyulan seanslar değişebilir. Tedavi sonrasında diş hekimi hastayı iyileşme süreci ve tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken diş bakımı konusunda bilgilendirir.

E-Max Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

Geri kazandığınız gülüşü korumak sizler için önemlidir. E-Max kronlarının en büyük faydalarından biri dayanıklılıklarıdır ve uygun bakım ile yeni uzun yıllar dayanabilir. Hasarı önlemek için hangi adımların atılacağını bilmek, size yıllarca güzel gülümsemeler sunmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Doktorunuza ayrıntılı şekilde size uygun bakım yöntemlerini ve dikkat etmeniz gereken unsurları danışabilirsiniz. Ancak e-max diş ömrü uzatmak için uygulamanız gereken belli başlı basit kilit noktalar vardır. Bu yöntemleri sadece kısa vadede değil, sürekli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Yapışkan ve sert yiyeceklerden kaçınmaya çalışmalısınız. Bu yiyecekler, tacı zayıflatarak veya gevşeterek veya yapışkan parçaların tacınızla diş eti arasında sıkışmasına neden olarak sorunlara neden olabilir. Dahası, diş sıkma ve tırnak yeme gibi kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz. Uyurken dişlerinizi gıcırdatıyorsanız, sorunu çözmek için neler yapabileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun. Muhtemelen uyurken ağız koruyucu takmanız gerekir.

Son olarak, dişlerinizi fırçalarken yumuşak diş fırçası kullanmalısınız. Sert kıllı diş fırçaları, e-max kaplama dişin zarar görmesini tetikleyebilir. Diş macununuzu seçerken, hidrojen peroksit, sodyum bikarbonat veya kabartma tozu gibi maddelerin içeriğine bakmaya özen göstermelisiniz.

E-Max Tedavisi Fiyatları

E-Max kaplama fiyatları, tedavi gerektiren diş sayısıyla hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bazı işlemler, normalden daha zordur. Dolayısıyla bu durum zaman, maliyet gibi faktörler açısından fiyata yansımaktadır.

Doktorunuz, kaplama dişin durumuna göre size ortalama fiyat sunacaktır. E-Max kronlar diğer çözümlere göre daha maliyetli olabilse de estetiğine ek olarak diş koruma açısından rekabetin çok önündedir. En yüksek kalitede malzemelerin kullanıldığı diş kliniklerinde, maliyet dişlerinizin durumuna bağlıdır.

EMax Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

E-Max Kaplamalar Ne Kadar Dayanır?

E-Max kaplamalar 15 yıla kadar dayanır. Kronların ömrü, tüm dişlerinize gösterdiğiniz özene bağlıdır. İyi diş hijyeni rutininin yanı sıra düzenli kontroller ile süreyi uzatabilirsiniz.

E-Max Kronları Yeniden Şekillendirilebilir mi?

Diş hekiminiz e-max kronlarını yeniden şekillendirebilir. Fakat pürüzsüz yüzey orijinali gibi bir cilaya sahip olmayacağından yeni yüzeyi beğenmeyebilirsiniz.

E-Max Kronları Beyazlatılabilir mi?

Hayır, beyazlatılamaz. Geleneksel beyazlatma tedavileri porselen malzemeler üzerinde etki göstermez. Dolayısıyla, kaplama, takma diş, kron veya implant işlemlerinden sonra beyazlatma işlemi imkansız hale gelir. Ancak protez ürünleri takmadan önce beyazlatmak mümkün olması sebebiyle genellikle tercih edilir.

Son Düzenleme : 20.06.2023