Sizi Arayalım

E Max

İçindekiler

E-max tedavi yöntemi ile gülüşünüz göz kamaştırıcı hale gelir, kendinizi olan güveniniz artar. Güzel bir gülüş için göz alıcı dişler ilk adımdır. Bu noktada, güzel bir gülüşten ödün vermeden sağlıklı dişlere ulaşmak için kullanılan e-max, günden güne daha popüler bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Diş kronları ve implant diş söz konusu olduğunda, modern diş hekimi temsilcileri tarafından sunulan en iyi tedavi yöntemi olarak e-max diş kaplama tedavisi tercih edilmektedir. Bu malzemelerle yapılan kronlar; mükemmel estetik, üstün kaliteye ek olarak sağlamlık sağlayarak doğal, uzun süre kalıcı ve güzel gülüşü garanti eder.

E-Max kaplama ve diğer tüm diş kaplama yöntemleri, hasar görmüş, lekelenmiş veya şekli bozulmuş dişler için en iyi çözümlerdir. Bu yöntemde, eğri dişler veya sorunlu dişin üzerine kaplama yapılarak estetik bir görünüm amaçlanır. Genellikle köprüler ve implantlarla birlikte kullanılırlar.

Ne Dediler?
testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
testimonial icon
si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
testimonial icon
FATMA DOGAN
22/06/2020

Yucel beye 2 seneden uzun zamandır çeşitli estetik operasyon ve işlemlerimi yaptırıyorum. (Full Body Liposuction, Aquafilling, botox, yüz dolguları...vs.)her seferinde harika sonuçlar aldım ve çevremden de bu olumlu değişikliklerle ilgili sayısız iltifatlar duydum. Kendisini ve ekibini gözü kapalı tavsiye ederim.Yücel beyin ilgisi, nezaketi, profesyonelliği, diğer estetik doktorlarının çok ilerisinde.Hastanın isteğini 'gerçekten' dinlemesi ve başka kaygılardan yada kendi tercihlerinden ziyade, hastanın sonuçtan mutlu olması için elinden gelenin bile fazlasını yapması onu farklı kılıyor.Aklınızda estetik bir işlem/operasyon varsa Yücel Sarıaltın'a danışmadan kesinlikle karar vermeyin derim.

Devamını Oku
testimonial icon
sa...t
02/07/2015

Ben boyle ilgili ve hosgorulu doktor gormedim bunun yani sira keske hep doktorlar boyle olsa ben burun ameliyati oldum elhamdülillah cok memnun kaldim hakettigi hastaneye girmis onun adinada cok sevindim valla

Devamını Oku
testimonial icon
Silia Lilia
01/12/2022

Doktorum Dr Yücel'e muhteşem çalışması için teşekkür ederim❤️ Fransa'dan gelen hem hastanede hem de klinikte en ince ayrıntılara dikkat eden gerçekten üst düzey bir ekip beni karşılayan sevimli guzdi ile çok güzel bir şekilde refakat ettim. çok iyi ve her şeyi açıkladı ve özellikle beni rahatlattı Nihai sonuç olmasa da sonucumdan çok memnunum. Seni seviyorum doktorum silya

Devamını Oku

Kronlar, seramik metal karışımı ile tamamı seramik olarak ikiye ayrılır. Seramik karışımı kronlar, geleneksel kronlar olarak bilinen malzemeleri kapsar. Genellikle en uygun fiyatlı kaplamalar olmasına karşın estetik açıdan çirkin görünüm veya olası alerjik reaksiyon rahatsızlığı gibi dezavantajlara sahiptirler. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda günümüzde daha sık tercih edilen diş kaplama yöntemlerinin tamamı seramik malzemelerden oluşur. Bu kronlar, zirkonyum kaplama ve e-max olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

E-Max Nedir?

E-Max, en yeni, dolayısıyla en pahalı sayılabilecek tedavi yöntemidir. Daha sağlam ve dayanıklı olduğu için zirkonyum kaplamalara tercih edilir. Zirkonyum kronlara göre ufalanmaya daha az eğilimlidir. E-Max diş, yarı saydam rengi, dayanıklılığı nedeniyle sert, aynı zamanda doğal dişlerinize tıpatıp benzeyen kronlar elde etmenizi sağlar. Bu kronlar maliyetli olmaları nedeniyle hastaları düşündürebilir. Ancak piyasadaki en iyi kronlar olduğu ve e-max diş kaplama yaptıranlar tarafından gelen geri dönüşler göz önünde bulundurulduğunda, maliyetine fazlasıyla değdiğine emin olabilirsiniz.

“E-Max nedir?” sorusu, ayrıntılı olarak “Lityum disilikat malzemeden yapılmış özel tip kronlardır.” şeklinde cevaplanabilir. Ayrıca kronlar, bu malzemeden tek bloktan yapılmış olmasıyla yüksek mukavemetli bir taç haline gelmiştir. Lityum disilikat, üstün gücüne ek olarak çekici estetiği ile restoratif kron malzemesi olarak bilinir. Diğer yandan e-max kronlar, yarı saydamdır ve diş renginize son derece yakın olmaktadır. Bu özelliği, onu özellikle ön dişler için popüler seçim haline getirmiştir.

İlgili İçerikler
Selülit Nasıl Geçer?
Selülit Nasıl Geçer?

Selülit nasıl geçer? özellikle kadınların en çok merak ettiği konulardan biridir...

Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey
Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey

Boyun sarkması, çoğunlukla aşırı hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda veya...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler
Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

E-Max ve Zikronyum Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

İki popüler seçenek olan zirkonyum kronlarla e-max kronları arasında seçim yapmak, diş hekiminin sizlere uygun gördüğü tedaviye ve ihtiyacınıza göre şekillenebilir. Yine de “E-Max diş mi, zirkonyum mu?” konusunda kafanız karıştıysa, en uygun seçimi yapmanıza yönelik karşılaştırmalı maddeler şu şekilde sıralanabilir:

  • E-Max kronlar, hastanın doğal dişlerine uyan yeterli saydamlığa sahiptir. Bu avantaj, özellikle e-max lamine denen ön dişlerinin restorasyonu için e-max opsiyonunu, ideal seçim haline getirir. Öte yandan zirkonyum kronlar, diğer dişlerle birleşen çekici, yarı saydam renge sahiptir. Bu sebeple estetik diş elde etmenizi sağlasa da e-max kadar doğallık sunmaz.
  • E-Max uygulanması için hastanın diş hazırlığında yer alan süreç, dişinizin doğal yapısının zirkonyuma göre daha fazla korunmasını gerektirir. Bu sayede, daha güçlü dişler, dolayısıyla daha iyi ağız sağlığı elde edersiniz.
  • Olağanüstü dayanıklılık sunan e-max kronlar, mükemmel güce sahip, cam seramik olan lityum disilikat malzemeden yapılmıştır. Dolayısıyla e-max kronların çatlama ya da kırılma olasılığı en aza iner.
  • Zirkonyum kaplamalar daha uzun ömürlü olmasıyla bilinirken, cam seramik özelliği taşımaz.

Sonuç olarak e-max veya zirkonyum seçiminiz, kişisel tercihlerinizin yanı sıra tedavi gerektiren dişin ağzınızdaki konumuna bağlıdır. İki çeşit kaplama için de geçerli olan kullanım ömrü ve şekline göre 15 ile 20 yıl arasında değişir. Ancak hastaların bu süreye ulaşabilmesi için diş yapılarına en uygun kaplama malzemesinin seçilmesi, ayrıca tedavi işleminin özel ve profesyonel teknikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

E-Max Tedavisi Neden Yapılır?

E-Max dahil olmak üzere diğer tüm implant diş çeşitleri birçok durumda kullanılabilir. Örneğin, bir diş enfeksiyonu nedeniyle kanal tedavisi gördüyseniz, bu tür işlemlerden sonra doğal diş kırılgan hale gelebilir. Aynı zamanda zamanla renk atabilir.

Durum böyleyken tedavi edilen dişi hasardan korumak için kaplama gerekir. Ayrıca, genellikle gülüş estetiği amaçlı kaplamaların yerini alabilir. Florürlerin neden olduğu, diş beyazlatma yöntemleriyle çözülmeyen lekeleri kapatmak için de e-max tedavisi gerekebilir. Aynı zamanda eksik veya kırık dişler yerine komşu dişlerden destek alınması gereken köprüler için de gereklidirler.

Dolayısıyla e-max tedavisi, düşünüldüğünde neredeyse diş taşı temizliği kadar ihtiyaç duyulan, kullanılması gereken uzun süreli tedavi yöntemidir. Birçok farklı faktörden size uygun tedavi türünü belirlemek için diş hekiminize danışmanız gerekebilir. E-Max kaplamalara ihtiyacınızın olup olmadığına en iyi şekilde uzmanlar karar verebilir.

E-Max Tedavisi Nasıl Yapılır?

“E-Max diş nedir?” öğrendikten sonra yaptırmaya karar vermek için tedavi aşamalarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Tedavi aşamaları, isteğiniz doğrultusunda hekiminiz tarafından ayrıntılı şekilde açıklanabilir. Diğer diş kaplamalarla benzer aşamalardan geçen e-max tedavisi aşamaları genel olarak şu şekildedir:

  • İlk ziyaretinizde gerekli aşamalar belirlenir. Geçici diş dolgusu yapıldıktan sonra ikinci ziyarete kadar dolguyu korumanız istenir.
  • Temelinde uzman diş hekimleri tarafından yapılan uygulamada ilk adım olarak doğal diş yapısı üzerindeki ince tabaka kaldırılır.
  • Daha sonra klasik veya dijital sistemler kullanılarak diş modeli oluşturulur. Her hasta için ayrı ayrı tam seramik kron üretilir. Bu özelleştirme diş eti gibi unsurlara bağlıdır.
  • Protez üretilirken lityum disilikattan oluşan yekpare blok freze yardımıyla kesilir. Sonuç olarak, taç tek bloktan oluşur.
  • Kron hastaya uygun boyutta üretildikten sonra diş hekimine gönderilir.
  • Sonraki seansta geçici dolgu kaldırdıktan sonra, doğal dişlere seramik diş uygulaması yapılır.

Hasta profili gibi farklı unsurlara bağlı olarak ihtiyaç duyulan seanslar değişebilir. Tedavi sonrasında diş hekimi hastayı iyileşme süreci ve tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken diş bakımı konusunda bilgilendirir.

E-Max Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

Geri kazandığınız gülüşü korumak sizler için önemlidir. E-Max kronlarının en büyük faydalarından biri dayanıklılıklarıdır ve uygun bakım ile yeni uzun yıllar dayanabilir. Hasarı önlemek için hangi adımların atılacağını bilmek, size yıllarca güzel gülümsemeler sunmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Doktorunuza ayrıntılı şekilde size uygun bakım yöntemlerini ve dikkat etmeniz gereken unsurları danışabilirsiniz. Ancak e-max diş ömrü uzatmak için uygulamanız gereken belli başlı basit kilit noktalar vardır. Bu yöntemleri sadece kısa vadede değil, sürekli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Yapışkan ve sert yiyeceklerden kaçınmaya çalışmalısınız. Bu yiyecekler, tacı zayıflatarak veya gevşeterek veya yapışkan parçaların tacınızla diş eti arasında sıkışmasına neden olarak sorunlara neden olabilir. Dahası, diş sıkma ve tırnak yeme gibi kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz. Uyurken dişlerinizi gıcırdatıyorsanız, sorunu çözmek için neler yapabileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun. Muhtemelen uyurken ağız koruyucu takmanız gerekir.

Son olarak, dişlerinizi fırçalarken yumuşak diş fırçası kullanmalısınız. Sert kıllı diş fırçaları, e-max kaplama dişin zarar görmesini tetikleyebilir. Diş macununuzu seçerken, hidrojen peroksit, sodyum bikarbonat veya kabartma tozu gibi maddelerin içeriğine bakmaya özen göstermelisiniz.

E-Max Tedavisi Fiyatları

E max operasyonunun fiyatı, hekim tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde 240 $’dan başlayacak şekilde belirlenir. Kliniğimizden randevu alarak muayeneniz tamamlandıktan sonra fiyatı öğrenebilirsiniz.

E-Max kaplama fiyatları, tedavi gerektiren diş sayısıyla hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bazı işlemler, normalden daha zordur. Dolayısıyla bu durum zaman, maliyet gibi faktörler açısından fiyata yansımaktadır.

Doktorunuz, kaplama dişin durumuna göre size ortalama fiyat sunacaktır. E-Max kronlar diğer çözümlere göre daha maliyetli olabilse de estetiğine ek olarak diş koruma açısından rekabetin çok önündedir. En yüksek kalitede malzemelerin kullanıldığı diş kliniklerinde, maliyet dişlerinizin durumuna bağlıdır.

EMax Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

E-Max Kaplamalar Ne Kadar Dayanır?

E-Max kaplamalar 15 yıla kadar dayanır. Kronların ömrü, tüm dişlerinize gösterdiğiniz özene bağlıdır. İyi diş hijyeni rutininin yanı sıra düzenli kontroller ile süreyi uzatabilirsiniz.

E-Max Kronları Yeniden Şekillendirilebilir mi?

Diş hekiminiz e-max kronlarını yeniden şekillendirebilir. Fakat pürüzsüz yüzey orijinali gibi bir cilaya sahip olmayacağından yeni yüzeyi beğenmeyebilirsiniz.

E-Max Kronları Beyazlatılabilir mi?

Hayır, beyazlatılamaz. Geleneksel beyazlatma tedavileri porselen malzemeler üzerinde etki göstermez. Dolayısıyla, kaplama, takma diş, kron veya implant işlemlerinden sonra beyazlatma işlemi imkansız hale gelir. Ancak protez ürünleri takmadan önce beyazlatmak mümkün olması sebebiyle genellikle tercih edilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024