Sizi Arayalım

FUE Saç Ekimi

İçindekiler

FUE saç ekimi yöntemiyle saç dökülmesinin etkilerini pratik şekilde telafi etmeniz mümkündür. Saç ekimi işlemleri arasında en güvenilir ve en çok tercih edilen yöntem olan FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemi, saç köklerini saçsız bölgelere yerleştirerek doğal saç görünümüne kavuşmasını sağlar. Bu yöntem mikro cerrahi bir işlem olduğu için konforlu bir saç ekimi için güvenle tercih edebilirsiniz.

Halk arasında saç ekimi olarak bilinen yöntem, yani kişiden alınan saçların kel bölgeye ekilmesi, bu konuda en etkili ve kalıcı yöntemdir. Plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen saç ekimi, donör bölgeden alınan köklerin seyrek alanlara nakledilmesi işlemidir. Transfer sürecinde farklı saç ekimi teknikleri kullanılabilir. FUE saç ekimi de bu yöntemlerden biridir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 8 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Fue Saç Ekimi Nedir?

FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi, saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşayan kişilere uygulanan bir işlemdir. Bu işlemde, saçlı deriden alınan saç kökleri tek tek çıkarılır. Daha sonra seyrek saçlı alanlara nakledilir. FUE saç ekimi, diğer saç ekimi tekniklerine göre daha az invazivdir. İşlem lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında saçlı deriden tek tek foliküler üniteler çıkarılır. Daha sonra bu üniteler bir araya getirilerek saçlı deriye nakledilir. Böylece donör bölgedeki hasar da minimize edilmiş olur.

FUE saç ekimi, kellik sorunu yaşayan kişiler için pratik bir tedavi imkanı sunar. Kısa iyileşme süresi, cerrahi müdahale gerektirmemesi, risklerinin az olması gibi etkenler FUE saç ekimi operasyonlarının diğer yöntemlere göre daha avantajlı olmasını sağlamaktadır.

FUE Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

FUE saç ekim işlemleri için yaygın olarak kullanılan 4 farklı yöntemden bahsetmek mümkündür. Saç kaybınızın boyutu, saç derinizin durumuna göre doktorunuz uygulanacak FUE yöntemine karar verebilir. En sık uygulanan yöntemler ise şu şekilde sıralanabilir.

1. Klasik FUE Tekniği

Klasik FUE yönteminde donör alan adı verilen bölgeden alınan saç kökleri, saçların seyrek ya da saçsız olduğu bölgeye transfer edilir. Bu tekniğin uygulanması kolaydır. İhtiyaç duyulan saç kökleri daha fazla bölgeden alınarak iz bırakmadan tamamlanabilir.

2. Mikro FUE Tekniği

Bu yöntemde önden saç çizgisi ve saçların alınacağı bölge çizilerek işaretlenir. Akabinde 0,6 ile 0,8 mm çapında mikro motor uçları, az miktarda deri içeren saç greftleri alınarak seyrelme veya saç kaybı olan bölgeye transfer edilir.

3. DHI Saç Ekimi

FUE yöntemlerinden biri olan DHI saç ekimi, özel bir alet kullanılarak saç köklerinin doğrudan saçsız bölgeye ekilmesi işlemidir. DHI saç ekimi yöntemi, saç köklerinin alınması, hazırlanması, ekilmesi aşamalarının tek işlemde yapılmasını sağlar. Bu sayede, ekim sırasında saç köklerinin dışarıda kalma süresi daha kısa olur. Böylece köklerin hasar görme olasılığı azalır.

4. Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi yönteminde saç köklerinin alınması ve saçsız bölgeye ekilmesi işlemi, özel bir safir uçlu alet kullanılarak yapılır. Safir uçlu aletler, daha sert ve dayanıklı olduklarından, diğer aletlere göre daha keskin ve daha az travmatiktir. Bu sayede, Safir FUE saç ekimi yöntemi, daha az invaziv bir yöntem olarak kabul edilir. Böylece daha az ağrı ve rahatsızlık yaşanmasına neden olur.

Ne Dediler?
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
ha...e
11/02/2022

Botox uygulaması İçin kliniğe başvurdum. Doktorum Yücel Bey Hijyen kuralları ağırlama karşılama yaptırdığım işlem için kliniği gönülden tavsiye ederim.

testimonial icon
ak...l
31/10/2014

yeni ameliyat olmama rahmen cok iyiyim sevgili doktorumun yakınlığı ilgisi sayesinde daha iyi oldum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin Yücel bey esinize selamlar bebisinizide öpüyorum Allaha emanet olun....

Devamını Oku
testimonial icon
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku
testimonial icon
Tülay Erden
05/07/2022

Göğüs küçültme operasyonu geçirdim çok mutluyum Yücel hocam tecrübesi ile birlikte Güler yüzlü samimiyeti insana ayrı bir güven veriyor . Teşekkür ediyorum. Mutlu olmA hayalim kabusa dönüşmedi.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE yöntemine uygun olup olmadığınızın anlaşılması için öncelikle doktor muayenesi gerekir. Doktor muayenesinden saç ekimi operasyonlarının size özel planlaması ile tedavi sürecine geçilir. Beklentilerinize ve saç kaybınıza göre değişiklikler olabilse de genel olarak FUE saç ekimi işlemi aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle, hastanın saçlı derisi lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu, saç ekimi işleminin ağrısız ve rahat şekilde yapılmasını sağlar.
  • Saçlı deriden tek tek foliküler üniteler (saç kökleri) özel bir alet olan mikromotor veya manuel punch ile çıkarılır. Bu aletler, saç köklerini deriden çıkarmak için küçük delikler açarlar.
  • Çıkarılan foliküler üniteler daha sonra özel solüsyon içinde bekletilir. Bu solüsyon, saç köklerinin hasar görmemesi ve daha sonra nakledilmeye hazır hale gelmesi için gerekli adımlardan biridir.
  • Saçlı deriye, çıkarılan foliküler ünitelerin nakledileceği küçük delikler açılır. Bu delikler, doğal saç çizgisine uygun olmalıdır.
  • Nakil edilecek foliküler üniteler, pens yardımıyla, tek tek bu deliklere yerleştirilir. Bu, doğal bir saç çizgisi ve saç yoğunluğu elde etmek için çok önemlidir.
  • İşlem bittikten sonra, saçlı deri üzerine steril bir bandaj veya örtü yerleştirilir. Böylece enfeksiyon riski azaltılmış, saç köklerinin daha iyi tutunması sağlanmış olur.

FUE saç ekimi işlemi, genellikle 4-8 saat arasında sürer. Hasta aynı gün taburcu edilebilir. Ancak, saçlı deride küçük kabuklanmalar ve şişlikler oluşabilir. Bu nedenle iyileşme süreci birkaç gün ila bir hafta kadar sürebilir.

İlgili İçerikler
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?
Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır? gibi...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?
Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

FUE Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Safir FUE saç ekimi, saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşayan 18 yaşından büyük herkes için uygun bir yöntemdir. Özellikle erkeklerin büyük kısmı, yaşlanma süreciyle birlikte saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşarlar. Ancak bu sorun yalnızca erkeklerde değil, daha seyrek olsa da kadınlarda da görülebilir. Dolayısıyla FUE yöntemi, kadınlar için de uygulanabilen bir yöntemdir.

Saç kaybına neden olan çeşitli deri hastalıkları ve buna benzer sağlık sorunlarında da ilgili sorun kontrol altına alındıktan sonra ekim işlemi yapılabilir. Bunun dışında hastanın saçlarının dökülmesine neden olabilecek yara izi veya yanık gibi sorunlar için de FUE saç ekimi yönteminden yararlanmak mümkündür.

Ancak saç ekimi için genel sağlık durumu ve olası rahatsızlıklar açısından hastanın öncelikle muayene edilmesi gerekir. İşlem sırasında saç kökü alınacak bölgedeki derinin kalitesi, saç köklerinin durumu, saç kaybının derecesi gibi faktörler, işlemin başarısını ve sonucunu etkileyebilir. Bu nedenle, herhangi bir cerrahi işlem gibi, saç ekimi işlemi de uzman doktor tarafından değerlendirilerek yapılmalıdır.

FUE Tekniği Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri açısından tercih edebileceğiniz pek çok teknik vardır. Ancak Safir FUE saç ekimi yöntemi, diğer saç ekimi teknikleri ile kıyaslandığında çok daha tercih edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni, diğer yöntemlere kıyasla çok sayıda avantaj barındırmasıdır. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Minimal invaziv bir işlem: FUE saç ekimi işlemi, cerrahi müdahaleleri minimize eden bir tekniktir. Saç kökleri tek tek çıkarılır ve nakledilir, bu nedenle yara izleri minimaldir. Bu da FUE saç ekimi iyileşme süreci bakımından hastaya kolaylık sağlar.
  • Doğal görünümlü sonuçlar: FUE tekniği, doğal bir saç çizgisi ve saç yoğunluğu elde etmek için idealdir. Ayrıca, saç köklerinin daha iyi şekilde yerleştirilmesi, daha fazla sağlıklı saç kökü büyümesi ve daha kaliteli saç teli elde etmek için önemlidir.
  • Kısa iyileşme süresi: FUE saç ekimi, minimal invaziv bir teknik olduğu için iyileşme süresi de kısa olur. Hastalar genellikle işlemden sonra aynı gün taburcu edilir, birkaç gün sonra normal hayatlarına geri dönebilirler.
  • Saç köklerinin daha iyi tutunması: FUE saç ekimi, saç köklerinin daha iyi tutunmasını sağlar. Saç kökleri tek tek nakledildiği için daha sağlıklı ve daha kaliteli saçlar elde etmek mümkündür.

Siz de saç dökülmesinin getirdiği yeni görüntünüzden şikayetçiyseniz FUE saç ekimi yöntemiyle bundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Doğal ve güzel görünen saçlara kavuşmak için ekibimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

FUE saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler vardır. Bu faktörler, işlem sırasında başarı oranını artırabilir ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. İlk olarak işlem öncesinde sigara ve alkol kullanımını kesmenin başarı şansını arttırdığını bilmelisiniz. Sigara ve alkol, kan dolaşımını olumsuz etkileyebilir, FUE saç ekimi sonrası iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Bu nedenle, FUE işlemi öncesi en az bir hafta öncesinden sigara, alkol kullanımını kesmeniz önerilir. Aynı şekilde kan sulandırıcı ilaçlar da kanama riskini arttırarak iyileşme sürecini yavaşlatacaktır.

Herhangi bir kronik rahatsızlığı olan hastaların, FUE saç ekimi öncesi doktorlarıyla ilaç kullanımı hakkında konuşmaları önemlidir. Çünkü bazı ilaçlar kan dolaşımını etkileyerek iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Aynı şekilde saç ekimi öncesi, kan testleri yaptırmak önemlidir. Bu testler, anemi, enfeksiyonlar, hepatit veya HIV gibi rahatsızlıkların tespit edilmesine yardımcı olabilir. Bu tür rahatsızlıklar işlemin başarısız sonuçlanmasına neden olabileceği için önceden tespit edilmeli, mümkünse kontrol altına alınmalıdır.

FUE saç ekimi öncesinde hastaların sıklıkla düştüğü yanılgı da saçlarını jiletlemektir. Bu önerilen bir işlem değildir. Saç telleriniz, nakledilecek saç köklerinin yerlerini tespit etmek için faydalı olabilir. Ayrıca jiletlemenize gerek de yoktur. İşlem öncesi stres ve kaygıyı en aza indirmeye çalışarak rahat hissetmeniz de önemlidir. Bu önerilerin yanı sıra, FUE saç ekimi öncesi doktorunuzun önerilerini dikkate almanız önemlidir. Doktorunuz, işlem sırasında ve sonrasında daha iyi sonuçlar elde etmek için size özel önerilerde bulunacaktır.

FUE Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi sonrası, saçlarınıza iyi bakmanız iyileşme sürecini hızlandırmanızı sağlar. Ancak FUE saç ekimi sonrası yapılması gerekenler, standart saç bakımından biraz farklı olabilir. Öncelikle saç ekimi sonrası, ilk günlerde saçlarınızı yıkamamalısınız. Doktorunuzun önerilerine göre, genellikle 2-3 gün sonra saçlarınızı yıkamaya tekrar başlayabilirsiniz. Aynı şekilde saçlarınızı tararken de ilk günlerde sert davranmamalısınız. Ayrıca saç ekimi operasyonlarının ardından kafanızı darbelerden korumanız da önemlidir. Benzer şekilde sauna ve hamam gibi aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda bulunurken de dikkatli olmalısınız.

Operasyon sonrası doktorunuz, iyileşme sürecini hızlandırmak için ağrı kesiciler veya antibiyotikler gibi ilaçlar önerebilir. Bu ilaçları, doktorunuzun önerilerine uygun şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. FUE saç ekimi sonrası, düzenli olarak doktorunuzun ofisini ziyaret ederek iyileşme sürecini takip etmeniz önerilir. Böylece olası sorunlar doktorunuz tarafından erken bir şekilde fark edilerek gerekli önlemler alınacaktır. Ayrıca saç derisi egzersizleri ile saç ekimi sonrası saç köklerinin hava almasını sağlamanız da iyileşmeye katkıda bulanacaktır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunlar arasında ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, greft sayısı, saç yapısı ve kalınlığı gibi faktörler yer alır. Ayrıca işlemin başarıyla tamamlanması için gereken seans sayısı da fiyat açısından göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle FUE saç ekimi fiyatları hakkında muayene öncesinde net fiyat aralığı vermek mümkün değildir. Her saç dökülmesi için farklı tedavi tekniklerinin uygulanması gerekir. Bu da tedavi sürecinin kişiye göre planlanması gerektiği anlamına gelir.

FUE Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

FUE Saç Ekimi Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

Hayır. İşlem sırasında bölgeye lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissedilmez.

FUE Saç Ekimi İşlemi Kaç Kez Yapılabilir?

Herhangi bir sınırlama yoktur. İhtiyaç duyduğunuzda yeni FUE yöntemi ile saç ektirebilirsiniz.

FUE Yöntemi ile Ekilen Saçlar Ne Kadar Uzar?

Saçlarınızı dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Mevcut saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur.

Son Düzenleme : 07.04.2023