Sizi Arayalım

Hollywood Smile

İçindekiler

Hollywood Smile en genel şekli ile Hollywood starlarının gülüşlerine sahip olmanızı sağlayan estetik gülüşlerdir. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum olması önceliğimizdir. Daha güzel görünen bir gülüş ve dolayısıyla daha etkileyici görünmek için ihtiyacımız olan belki de sadece bir gülüş tasarımıdır. Tabii ki de bu gülüş tasarımında diş ve diş etlerinin görünümü çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu gülüş tasarımından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabilmektedir.

Seans Sayısı :
4 - 6 Seans
Operasyon Süresi :
Bölgeye Göre Değişir
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3 - 7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

  • Çok daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.
  • Simetrik ve beyaz bir diş görünümü ortaya çıkar.
  • Diş ve diş etleriyle ilgili konularda daha sağlıklı bir görünüm elde edilir.
  • Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi de sağlanmış olur.
  • Doğru bir ağız kapanışı elde edilmiş olur.
  • Yarım ay ya da ay şeklinde bir gülümseme şekli elde edilmiş olur.
  • Bu gülüş estetiği tasarımı kişinin daha genç ve daha enerjik görünmesini sağlar.

Gülüş Estetiği Nedir?

Hollywood smile, Hollywood gülüşü, gülüş estetiği farklı isimlendirilse de hepsi aynı anlamı taşımaktadır. Peki nedir bu gülüş estetiği dediğimiz estetik. Hollywood gülüşü, çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve isteklerini de göz önünde bulundurarak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

Bu işlemin yaptırılması için dişlerinizde bir sağlık problemi olması gibi bir zorunluluk yoktur. Tamamen istek üzerine tercihen yapılan bir şeydir. Tabii ki dişlerinde problem yaşayanlar da işlemi tercih ediyor fakat bir problem olmasa da bu gülüş estetiği yaptıranları görmekteyiz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
testimonial icon
ha...e
11/02/2022

Botox uygulaması İçin kliniğe başvurdum. Doktorum Yücel Bey Hijyen kuralları ağırlama karşılama yaptırdığım işlem için kliniği gönülden tavsiye ederim.

testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
ay...e
07/09/2012

burun ameliyatından dolayı çok teşekkür ederim .

testimonial icon
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı yapılmadan önce hastanın estetik beklentilerini doğru anlamak ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemek çok önemlidir. Hasta ağzından ölçüler alınması gerekir. Çünkü bu işlem kişiye özeldir.

Her insanın diş yapısı, ağız, çene yapısı bir değildir. Hasta ağzından alınan ölçüler ile hazırlanan modeller üzerinde problemler ve sevilmeyen kısımlar belirlenir. Daha sonrasına işlem planlamaları yapılır.

Planlamalar tamamlandıktan sonra hastaların ağız içi ve yüz fotoğraflarıyla bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak ölçümler yapılır ve yüz şekline uyum hesaplanır. Tedavi sonrasında oluşacak en yaklaşık sonuçlar program sayesinde geçici restorasyonlar hastaya sunulur ve fikri alınır. Hasta değişiklik istediği kısımlar varsa bu kısımlar üzerine gidilerek doğru işlem yapmak için adımlar atılır. Yapılan geçici restorasyonlarda en az kalıcı gülüş estetiği kadar doğru olmalıdır.

Planlamalar tamamlandıktan sonra gülüş tasarımı işleminden önce yapılacak işlem varsa bunları yapmalıyız. Dişlerde ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulabilir, böyle bir durumda öncelik işlemimiz bu olmalıdır. Eğer yoksa diş etlerinde var olan seviye bozuklukları düzenlenir. Diş eksikliklerinin bulunduğu durumlarda implant işlemleri ve yapılması gerekli görülen diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştirilir.

Cerrahi uygulamaların iyileşme dönemleri tamamlandıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemleri uygulanır. Bu aşamadan sonra dişlerde var olan görsel ve biçimsel bozukluklar giderilir. Bu işlem estetik kompozit dolgular, porselen lamina, kaplamalar ve zirkonyum kaplamalar gibi işlemler devreye girer ve bu işlemlerle yapılır.

Porselen lamine uygulamaları için genellikle dişlerde ya hiç aşındırma yapılmaz ya da minimal seviyede aşındırmalar gerçekleştirilir. Eğer porselen veya zirkonyum uygulamalar uygun görüldüyse aşamalar sırasında yapılan provalardan hastanın tekrar fikirleri alınarak yapılması gerekiyor ise değişiklikler yapılır.

Bütün bu diş eti ve diş uygulamaları sürecinde, provalarda dudak şekli ve konturu da göz önünde bulundurulmalıdır. Hedeflenen tasarıma son hali verilir. Gülüş tasarımı sırasında medikal estetik uygulamalardan da yararlanılır. Dudak ve yüz bölgelerine yapılan dermal dolgu gibi uygulamalarla yapılan Hollywood smile daha ön plana çıkarılabilir.

İlgili İçerikler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

En İyi Saç Ekim Merkezi
En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen her bireyin kafasında hangi işlemleri yaptıracağı sorusu yer almaktadır. Öncelikle hastaya Hollywood smile kazandırmak için uygulanacak işlemlerin değişkenlik gösterebileceğini bilmek gerekir. Hastanın ihtiyacına göre işlem sıralaması yapılır. Ancak genel olarak uygulanan işlemler şunlardır:

Porselen Vener: bu uygulama sırasında diş yüzeylerinin çok hafif bir oranda aşındırılması gerekebiliyor. Sonrasında dişlerin ön kısımlarına yaprak porselen kaplama uygulanır. Bu sayede hem daha beyaz hem de daha pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde edilmiş oluyor. Bu işlemin önceliği çarpık, aralıklı, küçük ya da çok sarı renkli dişler için tercih edilmektedir. Aynı zamanda dişlerde çatlak ve kırık olması gibi durumlarda daha estetik bir görünüm elde ediliyor.

Porselen vener uygulaması ışık geçirgenliği sayesinde son derece doğal bir görünüm elde edilmiş oluyor. Renk değiştirmiyor olmaları da bu uygulamanın en önemli özelliklerindendir.

Diş Beyazlatma: tabii ki de Hollywood smile esteiğinde olmazsa olmaz beyaz dişlerdir. Kişinin diş yapısına göre en uygun diş beyazlatma yöntemi tercih edilir ve uygulanarak dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırılabilir. Her hastaya mutlaka diş beyazlatma işlemi yapılması gerekmiyor. Kişinin mevcut dişlerinin beyazlığı yeterli olması durumunda bu işlemin yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.

İmplant Tedavisi: implant işleminin de her hastaya yapılması gerekmez. Bu işlemin yapılması için ağızda eksik diş varsa estetik gülüşe sahip olmak için bu boş dişlerin yeri doldurulması gerekir. Estetik ve simetrik bir diş görünümü elde etmek için diş kayıplarının giderilmesi çok büyük bir önem taşıyor.

Tüm bunlarla birlikte dişlerde farklı bir problem varsa Hollywood gülüş estetiği yapılmadan önce yapılmalıdır. Diş çürükleri olması gibi durumlarda daha farklı tedavilerde uygulanabilir. Yapılan muayene sonrasında hastaya hangi işlemlerin uygulanacağı konusunda doktor tarafından sizlere detaylı bilgi verilecektir.

Hollywood Gülüşü Fiyatı Ne Kadar?

 Sıklıkla merak edilen konulardan biri de Hollywood smile fiyatları oluyor. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bu gülüş tasarımlarına dair her hasta için aynı fiyat geçerli olmaz. Ayrıca gittiğiniz kliniklere ve doktorunuza göre de değişiklik gösterebilmektedir. Nedeni ise estetik ve güzel bir gülüş için elde etmek için yapılan işlemlerin her hastada farklılık göstermesidir.

Örneğin implant tedavisine ihtiyacı olan bir hasta ile, implanta ihtiyacı olmayan bir hastanın verdiği ücret aynı olmayacaktır. Aynı zamanda doktorun işlem sırasında kullanılan malzemeler gibi farklı unsurlar da fiyat konusunda etkili olacaklardır. Bu yüzden önce randevu alınıp muayene olunması gerekir. Sonrasında fiyat bilgilendirme için talep edilmesi çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Ama ille de bir fiyat vermemi isterseniz sizlere yaklaşık olarak şu fiyatlandırmaları söyleyebilirim. Tek diş için ağartma ücreti 190 TL, tek çene için diş ağartma 1.190 TL olduğu biliniyor. Kemik içi implant ücreti 2.690 TL olarak bilinmektedir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürer?

Hollywood smile işlem süresi 5- 10 gün arasında değişmektedir. Bu süre değişikliği aldığınız randevu sürelerine, doktorun işlemleri sırasına ve yapılacak olan işlemlerin zahmetli olup olmamasına gibi sebeplerden değişiklik göstermektedir.

Hollywood Gülüşü Kalıcı Mı?

Deneyimli ve uzman hekimler tarafından yapılan işlemlerin kalitesi çok daha iyi olduğundan gülüş estetiği kişilerin hayatını ömür boyu değiştirir ve ömür boyu mükemmel dişlere ve gülüşlere sahip olurlar. Kalıcı, estetik görünüme sahip ve güzel kusursuz dişler elde etmek için gülüş estetiği yaptırabilirsiniz.

Son Düzenleme : 06.03.2023