Sizi Arayalım

Kaş Ekimi

İçindekiler

Kaş ekimi, seyrek kaşlarınızı yeniden belirgin hale getirmek için yararlanabileceğiniz ideal bir transplantasyon uygulamasıdır. Tıpkı saç ekimi gibi dış veya genetik faktörlerden etkilenerek zayıflayabilen kaşların matlaşan görüntüsünü telafi etmenize imkan verir. Yeterince dolgun olmayan kaşlar, yüzünüzün istediğiniz gibi görünmemesine neden olabilir. Ancak bu durum son derece basit bir operasyonla sona erebilir.

Kaş ekimi, kendi doğal saçlarını kullanarak kaşlarını kalıcı bir şekilde eski haline getirmek isteyen kadın ve erkekler için mükemmel seçenektir. Yalnızca birkaç saat içerisinde uygulanabilen işlem, kısa iyileşme süreci vadeder. Daha dolgun görünen kaşlar için kliniğimizi ziyaret ederek kısa süre içerisinde yeni bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
2 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3 - 15 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 Gün
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, seyrek veya dökülmüş kaşların yeniden oluşturulması için kullanılan bir kozmetik cerrahi işlemidir. Bu prosedür, kaşların doğal görünümünü geri kazandırmak, daha dolgun, kalın veya şekilli kaşlar elde etmek için kullanılır. Kaş ekimi işlemleri, FUE veya FUT yöntemiyle gerçekleştirilebilir. FUE yöntemi, tek tek saç kökleri çıkarılıp yeni bir alana nakledilerek yapılır. FUT yöntemi ise bir bölgeden deri şeritleri alınarak kaş bölgesine yerleştirilen kaş ekimi operasyonlarıdır.

Kaş ekimi işlemi sırasında, saç folikülleri tek tek seçilir. Kaşların şekli ve büyüklüğüne göre uygulanır. Lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında minimal ağrı veya rahatsızlık hissedilir. İşlem süresi genellikle 2-3 saattir. Kaş ekimi sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak hasta, ilk birkaç gün boyunca kaşlarını nemli tutmalı, tahriş edici maddelerden kaçınmalı, kaşlarını ovuşturmamalıdır. Kaş ekimi sonrası ödem veya hafif şişme oluşabilir. Ancak bunlar doğaldır, etkileri birkaç günden uzun sürmez. Tam iyileşme süresi genellikle birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişir, sonuçlar kalıcıdır.

Ne Dediler?
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
Patrícia Trindade
20/01/2021

Karın germe, lipo ve meme büyütme için Portekiz'den seyahat etti! Prosedürle ilgili her şey mükemmel! Sonucu seviyorum. Tüm ekip benimle ilgilenirken harikaydı! Kansızlığımı buldular ve benimle ilgilendiler ve bana tüm tedavileri sağladılar! Portekiz'e geri döndüm ve ne zaman yardıma ihtiyacım olsa veya soru sorsam bana yardım ediyorlar ve hala beni takip ediyorlar :)

Devamını Oku
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku
Zin*** B***
05/07/2016

Yücel hoca ve Estetik international şikayet ettiğim tüm yüz kusurlarımı örümcek ağı estetiği ile giderdi, yardımcısı yağmur hanımında ilgisi ile güzel bir deneyim yaşadım kendilerine çok müteşekkirim.

Melisa
07/12/2022

Bizi her zaman güler yüzüyle karşılayan Buse hanım’a ve işinin en iyisini yaparak harikalar yaratan Yücel bey’e çok teşekkür ederim Uzun yıllardır gittiğim tek adres, herkese tavsiye ederim

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi yöntemi, FUE veya FUT olarak tercih edilebilir. Ancak, FUE yöntemi kaş ekiminde daha yaygın olarak kullanılır. Genel olarak işlem aşamaları şu şekildedir:

 • Öncelikle donör bölgesinden saç folikülleri tek tek alınır. Donör bölgesi genellikle ense veya kulak arkası bölgesidir. Çünkü saç folikülleri bu bölgelerde daha güçlüdür. Daha sonra, kaş bölgesine ekilmek üzere hazırlanır.
 • Kaş bölgesine ekilecek saç folikülleri, kaşların doğal büyüme yönüne göre yerleştirilir. Yerleştirme işlemi özel bir alet yardımıyla yapılır. Kanalların büyüklüğü, ekilecek foliküllerin kalınlığına ve sayısına göre ayarlanır.
 • İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir, genellikle 2-3 saat sürer.

Kaş ekim operasyon sonrasında tam iyileşme süresi genellikle birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişir. İşlem sonrası ilk birkaç ayda, ekilen kaşın bir bölümü dökülebilir, ancak bu normal bir süreçtir. Dökülen kaşlar, yenilerinin büyümesine yer açar. Genellikle kalıcı sonuçlar vadeden işlem sonucunda kaşlar doğal, dolgun bir görünüm kazanır.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?

Burun estetiği olarak bilinen rinoplastiyi düşünenler bu operasyonu önceden...

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın çocuk sahibi olduktan veya aşırı kilo verdikten sonra...

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Kaş Ekimi Nerede Yapılır?

Kaş ekimi işlemi, estetik cerrahi kliniği ya da saç ekimi merkezlerinde yapılabilir. Ekim işlemi yaptırmadan önce, bu konuda uzmanlaşmış ve deneyimli bir doktor ya da cerrah seçmek önemlidir. Ayrıca işlemin yapılacağı merkezin hijyen koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde yapılan kaş ekimi işlemi başarısız olabileceği gibi başta enfeksiyon olmak üzere farklı sağlık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla kaş ekimi işlemi ülkemizde çok daha uygun maliyetlerle yapılabilmektedir. Ayrıca kaş ekimi sonrası görüntü itibariyle de son derece başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Siz de zayıflayan kaşlarınızı ve kirpiklerinizi yeniden sık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, kaş kirpik ekimi işlemi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Ekimi İşleminde Yan Etki Görülür Mü?

Kaş ekimi işleminde nadir de olsa çeşitli yan etkiler görülebilir. En yaygın yan etkilerden biri işlem sonrası bölgede hafif bir kızarıklık veya şişlik oluşmasıdır. Ancak bunlar genellikle birkaç gün içerisinde kaybolur. Çoğu zaman pek rahatsız edici olmasa da kaş ekimi yaptıranlar bazen ağrı şikayetinde de bulunabilmektedir. Bu ağrı ağrı kesicilerle giderilebilecek düzeydedir.

Kaş ekimi işleminin yapıldığı bölgede enfeksiyon riski vardır. Ancak, işlem sonrası doktorunuzun size verdiği önerilere uyarak ve bakımına dikkat ederek enfeksiyon riskini azaltabilirsiniz. Zaman zaman hastaların telaşlanmasına neden olabilse de kaş bölgesindeki kıl kökleri iyileşirken kabuklanma görülebilir. Bu normal bir süreçtir, kendiliğinden kaybolacaktır.

Kaş Ekimi Sonrası Bakım

Kaş ekimi sonrası doğru bakım, sağlıklı ve kalıcı sonuçlar elde etmek için oldukça önemlidir. İşlem sonrası ilk birkaç gün, dikkatli olunması ve kaşların nazikçe ele alınması gereklidir. İyileşme sürecinde hastaların şu hususlara dikkat etmesi önerilir:

 • İlk 24 saat boyunca kaşlarınızı yıkamaktan kaçınmalısınız.
 • 24 saat sonra, kaşlarınızı sabun veya şampuan kullanmadan, sadece steril su ile yıkayın. Ovalama yapmayın.
 • Yıkama işleminden sonra, kaş bölgesinde kalan suyu nazikçe havlu veya kağıt havlu ile yumuşak bir şekilde kurulayın.
 • İlk birkaç gün boyunca, kaş bölgesine nemlendirici krem ​​sürün. Ancak, kremin kaş bölgenize direkt temas etmesine izin vermeyin.
 • Kaş ekimi sonrası ilk birkaç gün güneş ışınlarından kaçınmaya çalışın. Güneşe çıkarken şapka veya gözlük takın.
 • Kaş ekimi sonrası kaşıntı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Ancak olabildiğince kaşımamaya ve ovmamaya çalışın. Bu, sağlıklı ekilen kaşların düşmesine yol açabilir.
 • İlk 7-10 gün boyunca başta yüzme olmak üzere spor veya ağır egzersizlerden kaçının.
 • İlk birkaç gün, kafein, sigara, alkol ve baharatlı yiyecekler gibi ürünleri kullanmayın.
 • İşlem sonrası ilk birkaç hafta, kaş bölgesine sıklıkla dokunmayın.
 • Doktor kontrollerini aksatmayın ve doktorunuzun bakım için verdiği önerilere uygun hareket etmeye çalışın.

Kaş ekimi işleminin ardından her hastanın iyileşme sürecinde çeşitli farklılıklar olabilir. Bu nedenle durumunuz hakkında doktorunuzu sürekli bilgilendirmekten çekinmeyin. Doktorunuzla iletişim halinde olmanız, olası komplikasyonların erken bir şekilde önüne geçilmesini kolaylaştırır.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi fiyatları, muayene ve seans sayısı, operasyon maliyetleri, taburcu olana kadar klinikte geçireceğiniz süre gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişebilir. Ayrıca kaş ekim işlemi için kullanılacak yöntem de fiyatların değişmesine neden olabilir.

Kaş ekimine ihtiyaç duyulan bölgenin genişliği, yeniden çizilmesinin gerekip gerekmediği gibi konular, bu noktada doğrudan etkilidir. Tüm bunlar hakkında da hasta muayenesi yapılmadan kesin konuşmak mümkün değildir. Dolayısıyla kaş ekimi fiyatları hakkında daha net bilgi alabilmeniz için öncelikle muayene olmanız gerekir. En doğru fiyat bilgisine ancak bu şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Kaş ekimi fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de ucuz fiyatlar yerine kaliteli hizmet almaya özen göstermektir. Bu nedenle yalnızca fiyat değil, saç ekimi merkezinin referansları, tecrübesi ve müşteri memnuniyeti gibi diğer unsurlar da karar verme sürecinde göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaş ekimi yaptıranlar ve yorumları incelenerek seçeceğiniz klinik ve doktor hakkında hafa fazla bilgi almanız mümkündür. Eğer uygun maliyetlerle tam da istediğiniz görüntüyü yakalayabileceğiniz kaş ekim operasyonu için arayıştaysanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

Kaş ekimi işlemi, genellikle 2-3 saat sürer. Ancak süre, işlem yapılacak kaşların boyutuna, şekline ve işlem sırasında kullanılacak tekniğe göre değişebilir.

Kaş Ekimi Sonrası Kalıcı Makyaj Yapılabilir mi?

Evet, kaş ekimi sonrasında kalıcı makyaj uygulanabilir. Bu işlem, kaş bölgesine belirgin bir şekilde şekil vermek veya kaşlardaki boşlukları doldurmak için pigmentlerin cilt altına enjekte edilmesini içerir. Bu şekilde, daha dolgun ve simetrik kaşlar elde etmek mümkündür.

Kıl Tekniğiyle Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kıl tekniğiyle kaş ekimi, kaşların daha doğal görünüm elde etmek için, saç ekiminde kullanılan tekniğin uyarlanmasıdır. Bu yöntem, kaşların daha yoğun ve belirgin hale getirilmesi, dökülen kaşların tamamlanması veya boşlukların doldurulması için kullanılır. Her bir kaş tüyünün ayrı ayrı ekilmesi yoluyla gerçekleştirilir.

Son Düzenleme : 19.04.2023