Sizi Arayalım

Sakal Ekimi

İçindekiler

Son yıllarda erkeklerin daha maskülen bir görünüş elde etmek ve farklı bir imaj yakalamak için tercih ettikleri sakal, pek çok farklı kesim tarzıyla erkeğe olgunluk katan bir görünüş sağlar. Özellikle ergenlikten itibaren hemen her erkekte bıyık ve sakal bölgesinde kıllar çıkmaya ve tıraşa bağlı olarak daha sert bir şekilde uzamaya başlar. Sakalların yoğunluğu kişiden kişiye değişir. Kimi erkeklerde sakal hiç bulunmazken kimilerinde az ya da seyrek şekilde görülebilir. Bu gibi durumlarda kişi belli bir yaşa gelmesine rağmen istenildiği kadar sakal kılları çıkmamışsa ya da çeşitli sebeplerden dökülmüşse sakal ekimi işlemini tercih edebilir. Sakal ekimi işlemi ile boş kalan sakal bölgeleri doldurulur ve sakal yoğunluğu eşitlenmiş olur.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 7 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Sakal Ekimi Nedir?

Genetik faktörlü sorunlar, köselik, hormonlara bağlı kıl dökülmeleri ve çeşitli deri hastalıkları sakal bölgesinde kıl kaybına neden olmaktadır. Sakaldaki bölgesel boşluklara vücudun başka yerlerinden alınan kılları yerleştirme işlemine sakal ekimi denilmektedir. Ayrıca yanma veya yaralanma gibi yüzde iz kalan bölgelerin saklanması amacıyla da tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Erkekte görüntü açısından özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara yol açabilecek sakal problemi sakal ekimi sayesinde kolaylıkla yok edilebilir. Bu işlemi tercih edecek kişilerin sakalların gelişiminin tamamlandığı yirmili yaşların başını beklemelerinde fayda vardır; bu yaşlardan itibaren sakal sorunu görülüyorsa bir uzmana görünerek sakal ekimi yöntemi belirlenmelidir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Her hastada sakal yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bu yüzden ekim yapılacak bölge, uzman tarafından farklı bir planlama ile belirlenir. Sakal ekimi için önce hastanın yüzüne yapılacak çizimlere bağlı olarak hastanın durumu değerlendirilir ve ense bölgesinden alınan kıl kökleri tekli şekilde ayrılarak sakal bölgesine nakledilir. Sakal ekiminde bilinen iki adet kıl ekim yöntemi bulunmasına rağmen FUT tekniği günümüzde pek tercih edilmemektedir. Onun yerine gelişen teknolojiyi kullanan ve FUE kısaltması ile bilinen “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” tekniği ile kıl ekimi işlemi, kesi açılmadan yapılabilmektedir.

FUE tekniği ile sakal ekiminde vücudun kıl bulunan bir bölgesinden alınan kıl kökleri tek tek çıkarılır. Ardından bu kıl kökleri, sakal bölgesindeki kılsız bölgede açılan kanallara yerleştirilir. Lokal anestezi ile birkaç saat içinde bitirilen saç ekimi işlemi sonrasında hasta herhangi bir ağrı ya da acı duymamaktadır.

Ne Dediler?
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku
Hazal Güler
02/12/2023

İyiki sizi tercih etmişim hiç pişman değilim size ameliyat olmakla ve özellikle İrem Hanma çok teşekkür ederim ilgilendigi için çok teşekkür ederim nice ameliyatlarda görüşmek üzere

es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
Sevcan Akova
09/10/2019

Burun estetiği yaptırmak için çok fazla araştırma yaptım, öneriler üzerine görüşme gerçekleştirdim. Görüşme esnasında detaylı bilgi alabilmek bana güven verdi ve operasyonun gerçekleştirilmesine karar verdim. Sonuçtan memnun kaldığım için bir de buradan teşekkür etmek istedim.

Devamını Oku
H S
10/12/2021

Türkiye'de ilk kez mutlak başarı ile. Tüm ameliyatlarında harika sonuçlar, güvenilir geri bildirimler ve ameliyat için ihtiyacınız olacak her şeyi içeren paketlerle Dr Yücel Instagram'da karşılaştı. Dr Yücel ve ekibi en başından beri beni güvenle karşıladılar. Beni derhal havaalanından almaktan, beni otele, kliniğe, hastaneye götürmeye kadar. Tüm sorularım asistan tarafından hemen cevaplandı ve kendimi çok güvende hissettim. Hiç şüphe yok ki, Dr Yücel ihtiyaçlarınıza öncelik veriyor, o harika, 360 lipo & bbl sonuçlarımdan çok memnunum. Her şey yolunda gitti, teşekkürler Dr Yücel & ekibi

Devamını Oku
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok estetik ve kozmetik işlemde olduğu gibi sakal ekimi işlemi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerek hususlar vardır. Sakal ekimi öncesi en az bir iki hafta önce kan sulandırıcı ilaçları kesmek gerekir. Eğer bu tarz bir ilacı düzenli kullanmanız gerekiyorsa bunu doktorunuzla mutlaka paylaşmalısınız. Ayrıca operasyondan en az üç gün önce sigara ve alkol tüketimini bırakmanız önerilir. Bu ürünler içerisinde bulunan maddeler iyileşmenin gecikmesine neden olur. Kıl kökü alınacak bölgenin tahriş olmaması, yara bulunmaması ve yeterli kıl kökü bulunması işlem açısından önemlidir. Cerrahi bir işlem olmasından dolayı sakal ekimini uzman bir doktorun gerçekleştirmesi ileride karşılaşılabilecek problemleri en aza indirgemektedir.

Yanık ve Yara İzi Üzerine Sakal Ekimi Yapılır mı?

Sakal olmayan yara izine vücudun herhangi bir yerinden alınan kıl kökleri eklenerek mevcut izler gizlenebilir. Kıl kökü nakliyle sakal ekiminde kıl kökleri traş sonrasında da yüz bölgesine uyumlu bir görünüm oluşturur. Normal şartlarda yaranın olduğu alanda sakalı uzatmak yara izini tam kapatamazken, ekim sonrası sakalların uzatılması sonucu oldukça doğal bir sakal görüntüsü elde edilir ve yara/yanık gizlenmiş olur. Ancak kıl kökleri vücuttan alındıysa alındığı bölgedeki kadar uzar ve yarayı kapatmayabilir. Eğer mevcutsa sakalın gereksiz boyun kısmındaki kıl köklerinden alınan kıllarla kapatılması daha faydalıdır. Yüz bölgesinde kıllar eşit uzunluk ve kalitede olduğundan daha verimli bir süreç gerçekleşir.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?

Birçok kadın meme uçlarının şekli ve görünüşü konusunda estetik kaygılar...

Sakal Ekimi Sonrası Süreç

Sakal ekimi sonrası hastada ağrı veya acı bulunmayacağından birkaç saat içinde günlük hayatına geri dönebilir. İlk günlerde işlem yapılan yerde kızarıklık ve sivilcelerin oluşması normaldir. Bu durum birkaç gün içerisinde sona erer. Kökler yeni ekildiği için yüz bölgesi ile fazla temas edilmemeli; kaşıma, dokunma ya da sertçe kurulama gibi hareketler yapılmamalıdır. Sakal ekimi yapılan bölgeye üç gün su değdirilmesi yasaktır. Doktorun önerdiği krem ve losyonların kullanılması düzenli kullanımı gerekir ve doktorun izin verdiği tarihe kadar sakal tıraşı yapılmamalıdır. Yeni sakallar dördüncü ve altıncı ay arasında çıkmaya başlar ve süreç bir sene içerisinde tamamlanır.

Son Düzenleme : 06.03.2023