Sizi Arayalım

Sakal Ekimi

İçindekiler

Son yıllarda erkeklerin daha maskülen bir görünüş elde etmek ve farklı bir imaj yakalamak için tercih ettikleri sakal, pek çok farklı kesim tarzıyla erkeğe olgunluk katan bir görünüş sağlar. Özellikle ergenlikten itibaren hemen her erkekte bıyık ve sakal bölgesinde kıllar çıkmaya ve tıraşa bağlı olarak daha sert bir şekilde uzamaya başlar. Sakalların yoğunluğu kişiden kişiye değişir. Kimi erkeklerde sakal hiç bulunmazken kimilerinde az ya da seyrek şekilde görülebilir. Bu gibi durumlarda kişi belli bir yaşa gelmesine rağmen istenildiği kadar sakal kılları çıkmamışsa ya da çeşitli sebeplerden dökülmüşse sakal ekimi işlemini tercih edebilir. Sakal ekimi işlemi ile boş kalan sakal bölgeleri doldurulur ve sakal yoğunluğu eşitlenmiş olur.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 7 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Sakal Ekimi Nedir?

Genetik faktörlü sorunlar, köselik, hormonlara bağlı kıl dökülmeleri ve çeşitli deri hastalıkları sakal bölgesinde kıl kaybına neden olmaktadır. Sakaldaki bölgesel boşluklara vücudun başka yerlerinden alınan kılları yerleştirme işlemine sakal ekimi denilmektedir. Ayrıca yanma veya yaralanma gibi yüzde iz kalan bölgelerin saklanması amacıyla da tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Erkekte görüntü açısından özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara yol açabilecek sakal problemi sakal ekimi sayesinde kolaylıkla yok edilebilir. Bu işlemi tercih edecek kişilerin sakalların gelişiminin tamamlandığı yirmili yaşların başını beklemelerinde fayda vardır; bu yaşlardan itibaren sakal sorunu görülüyorsa bir uzmana görünerek sakal ekimi yöntemi belirlenmelidir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Her hastada sakal yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bu yüzden ekim yapılacak bölge, uzman tarafından farklı bir planlama ile belirlenir. Sakal ekimi için önce hastanın yüzüne yapılacak çizimlere bağlı olarak hastanın durumu değerlendirilir ve ense bölgesinden alınan kıl kökleri tekli şekilde ayrılarak sakal bölgesine nakledilir. Sakal ekiminde bilinen iki adet kıl ekim yöntemi bulunmasına rağmen FUT tekniği günümüzde pek tercih edilmemektedir. Onun yerine gelişen teknolojiyi kullanan ve FUE kısaltması ile bilinen “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” tekniği ile kıl ekimi işlemi, kesi açılmadan yapılabilmektedir.

FUE tekniği ile sakal ekiminde vücudun kıl bulunan bir bölgesinden alınan kıl kökleri tek tek çıkarılır. Ardından bu kıl kökleri, sakal bölgesindeki kılsız bölgede açılan kanallara yerleştirilir. Lokal anestezi ile birkaç saat içinde bitirilen saç ekimi işlemi sonrasında hasta herhangi bir ağrı ya da acı duymamaktadır.

Ne Dediler?
Fuat Özdemir
13/01/2020

İşini aşkla yapan bir doktor arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanırım ileride dünya çapında bir estetik cerrah olacak... Ekibide kendi gibi güler yüzlü ve hasta takibini çok iyi yapıyorlar. Teşekkürler.

nazlı kızıltepe
09/01/2022

2 yıl önce kötü bir liposuction ameliyatı geçirdim izlerim yanık gibi kaldı ve karnım ödem topladı , daha sonra YÜCEL beyi buldum. Tam 8 gün önce lipo bbl ameliyatı oldum kendisine güvensemde içimde yinede bir kuşku vardı daha önceki talihsiz ameliyatımdan dolayı , Fakat şimdi yeniden doğmuş gibi okadar mutluyum kiiiii keşke daha önceden tanısaymışım dedim. Türkiye de liposuction ameliyatını bukadar iyi yapan yok bence tabi Yücel bey hariç . Hem kendisine hem asistanlarına hem hemşirelere telefonda görüştüğüm tatlışşşşşş kadına çok çok teşekkür ederimm ilgilerinden dolayı. Keşke 1 trilyonnn yıldız olsada yollasamm

Devamını Oku
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

MrMreToO Nassar
15/12/2021

Klinik beni çok sıcak karşıladı ve doktor tüm tıbbi konulara aşinaydı. Basınç hastası olduğumdan ve ameliyat sonucunda yüksek tansiyondan korktuğum için olabilir ama doktor beni rahatlattı ve aslında ameliyat sırasında, hatta ameliyattan sonra bile basınç yükselmedi. Klinik içinde doktorla birlikte çalışan ekip mükemmel bir ekip, cömert bir göğüsleri var ve her zaman gülümsüyorlar.Dr. Dr. Lee'nin yaptığı ameliyatlar başarılı geçti ve şu an kendime çok güveniyorum çünkü doktordan istediğim her şeyin gerçekleştiğini hissediyorum. Kuveyt'ten geldim, özellikle doktora ve sonuçlar gerçekten harikaydı ve Dr.Yugal'a ve tüm klinikte çalışan ekibe çok minnettarım.Bana ve Dr. Yugal harika bir doktor olmadan önce, sadece kliniğe değil, bir aile üyesi olarak her referansla ilgilendiği için... Ekip Sadece tıbbi konularla değil, konaklama ve ulaşım dahil tüm detaylarla ilgileniyor.

Devamını Oku
Sarah Feroz
05/05/2022

Harika bir doktor, gerçekten doktormuş gibi davranan bir sürü kasap var ama tüm beklentilerimi karşıladı, onunla çok mutluyum sonuç ve cateyes operasyonunu ve facelift'i tekrar tekrar gerçekleştirecekti, 5 yıldız tamamen hak edildi

Devamını Oku
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok estetik ve kozmetik işlemde olduğu gibi sakal ekimi işlemi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerek hususlar vardır. Sakal ekimi öncesi en az bir iki hafta önce kan sulandırıcı ilaçları kesmek gerekir. Eğer bu tarz bir ilacı düzenli kullanmanız gerekiyorsa bunu doktorunuzla mutlaka paylaşmalısınız. Ayrıca operasyondan en az üç gün önce sigara ve alkol tüketimini bırakmanız önerilir. Bu ürünler içerisinde bulunan maddeler iyileşmenin gecikmesine neden olur. Kıl kökü alınacak bölgenin tahriş olmaması, yara bulunmaması ve yeterli kıl kökü bulunması işlem açısından önemlidir. Cerrahi bir işlem olmasından dolayı sakal ekimini uzman bir doktorun gerçekleştirmesi ileride karşılaşılabilecek problemleri en aza indirgemektedir.

Yanık ve Yara İzi Üzerine Sakal Ekimi Yapılır mı?

Sakal olmayan yara izine vücudun herhangi bir yerinden alınan kıl kökleri eklenerek mevcut izler gizlenebilir. Kıl kökü nakliyle sakal ekiminde kıl kökleri traş sonrasında da yüz bölgesine uyumlu bir görünüm oluşturur. Normal şartlarda yaranın olduğu alanda sakalı uzatmak yara izini tam kapatamazken, ekim sonrası sakalların uzatılması sonucu oldukça doğal bir sakal görüntüsü elde edilir ve yara/yanık gizlenmiş olur. Ancak kıl kökleri vücuttan alındıysa alındığı bölgedeki kadar uzar ve yarayı kapatmayabilir. Eğer mevcutsa sakalın gereksiz boyun kısmındaki kıl köklerinden alınan kıllarla kapatılması daha faydalıdır. Yüz bölgesinde kıllar eşit uzunluk ve kalitede olduğundan daha verimli bir süreç gerçekleşir.

İlgili İçerikler
Meme Başı Çöküklüğü Nedir? Kimlerde Görülür?

Meme ucunun dışarıya doğru çıkmak yerine içeriye ters olarak girmesine...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Sakal Ekimi Sonrası Süreç

Sakal ekimi sonrası hastada ağrı veya acı bulunmayacağından birkaç saat içinde günlük hayatına geri dönebilir. İlk günlerde işlem yapılan yerde kızarıklık ve sivilcelerin oluşması normaldir. Bu durum birkaç gün içerisinde sona erer. Kökler yeni ekildiği için yüz bölgesi ile fazla temas edilmemeli; kaşıma, dokunma ya da sertçe kurulama gibi hareketler yapılmamalıdır. Sakal ekimi yapılan bölgeye üç gün su değdirilmesi yasaktır. Doktorun önerdiği krem ve losyonların kullanılması düzenli kullanımı gerekir ve doktorun izin verdiği tarihe kadar sakal tıraşı yapılmamalıdır. Yeni sakallar dördüncü ve altıncı ay arasında çıkmaya başlar ve süreç bir sene içerisinde tamamlanır.

Son Düzenleme : 06.03.2023