Sizi Arayalım

Six Pack Ameliyatı

İçindekiler

Fit ve düzgün bir görünüme sahip olmak her insanın hayalidir. Kişinin kendine bakması, estetik değişiklikler yaparak istediği beden görüntüsüne sahip olması bulunduğumuz yüzyılda oldukça normal kabul edilen bir durumdur. Ancak birçok erkeğin hayali olan yağsız bir karın ve kaslı görünüm düzenli egzersize rağmen mümkün olmayabilir. Kişinin genetik yapısı, egzersize fazla zaman ayıramaması veya beslenme düzeni “baklava” adı verilen six pack kaslarını elde etmesini engelleyebilir. Peki, bunca çabaya rağmen istenilen karın kaslarına ulaşmak imkansız mı? Elbette, değil. Siz de six pack ameliyatı sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kavuşabilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Six Pack Ameliyatının Avantajları

Six pack ameliyatı, diğer estetik operasyonlara göre daha az cerrahi yöntemin uygulandığı dikiş izi olmayan ve iz bırakmayan bir estetik işlemdir. Lokal veya genel anestezi uygulanarak Liposuction yöntemiyle bölgesel yağlar alınır ve six pack denilen baklava görünümü için kaslara şekil verilir. Liposuction sırasında ince kanüller yardımıyla deri altına girildiği için operasyon anında hiçbir kesi ya da dikiş işlemine gerek kalmamaktadır. Bir saat kadar süren işlemin sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Uzun süre egzersizle uğraşmaya vakti olmayanlar ya da uğraşmasına rağmen istediği kas görüntüsüne kavuşamayanlar için six pack ameliyatı hızlı ve kalıcı bir çözümdür. Oluşan fit görüntü kişinin özgüveninin de artmasını sağlar.

Six Pack (Karın Kası) Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

Hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme kişilerin vücutlarında kiloya bağlı yağlanma ve pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Özellikle göbek bölgesinde meydana gelen yağlanma, görüntü açısından oldukça rahatsız edicidir. Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudun kas yapmaya eğilimli olması gerekir. Ancak özellikle genetik faktörler yüzünden bunu sağlamak kişiyi yıpratabilir. Spor yapmasına rağmen fit bir vücuda sahip olamayan kişiler six pack ameliyatı ile hayal ettikleri vücuda kavuşabilir. Bu estetik operasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygundur ancak özellikle erkeklerde six pack denilen altılı baklava kas görünümünü ve kasıklara doğru yandan belirgin kas inişini sağlamak için tercih edilir.

Six Pack Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi six pack estetiği sonrası oluşan etkilerin belli olması için bir süre geçmesi gerekmektedir. Six pack ameliyatının belirgin etkileri ameliyattan 7 ila 10 gün sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Bu fit görüntünün kalıcılığı, kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Ameliyat sonrası aşırı kilo kayıpları ya da aşırı kilo alma hali olması durumunda baklava kaslarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı görülür. Bu yüzden; six pack ameliyatı ile arzu edilen baklava görüntüsüne kavuşan kişiler beslenme, uyku ve sporu içine alan düzenli bir hayat tarzını sürdürmelidir. Bu şekilde bir hayat süren kişide oluşan karın kasları uzun yıllar kalıcılığını korur.

Ne Dediler?
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
ga...m
04/08/2014

burun estetigim için size minnattarım hocam ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN tam istetigim gibi olmuş.size 4ay içinde 2kez ameliyat oldum ve 2sindede istedigim burnu yaptınız. estetik konusunda hiç kimse sizin elinize su dökemez şunuda söylemeden edemiyecem bu memleketede sizin gibi bir cerrah artık zor gelir.bence erzurumdan bir YILDIZ geçti ve o YILDIZ da SİZDİNİZ hocam.RABBİM SİZE EŞİNİZE VE BEBEĞİNİZLE BİRLİKTE MUTLU UZUN ÖMÜRLER NASİP ETSİN.YENİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

Devamını Oku
rmonyk1
04/01/2020

Onu gerçekten tavsiye ederim! Şimdiye kadar en iyi doktor! Ve en iyi personel.Ben yeniden şekillendirilmiş vücut, BBL, liposuction, karın tuck ve vajinal gençleştirme yaptım.Sonuçtan çok memnun kaldım. Tüm personel çok cana yakın ve yardımsever.

Devamını Oku
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku

Six Pack Ameliyatı Sonrası Süreç

Six pack ameliyatı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmez. Bir saatte biten ameliyatın ardından yağ alınan bölgede ödem ve hafif ağrı oluşabilir. Doktorun vereceği ağrı kesici ile bu ağrıların önüne geçmek mümkündür. İyileşme süreci oldukça kısadır. Six pack ameliyatı sonrasında kişinin 1 ay süreyle bandaj takması hızlı iyileşme ve görüntünün çabuk şekil alması için faydalı olacaktır. Ameliyattan sonra 15 gün süre boyunca işlem yapılan bölgeyi yoracak hareketlerden uzak durulmalıdır. Bu süreçten sonra kişinin düzenli spor yapması six pack ameliyatı sonrası oluşan görüntünün kalıcılığı açısından önemlidir. Ayrıca çok hızlı kilo alıp verme gibi düzeni bozacak ve kas yapısını etkileyecek durumlardan kaçınılması gerekir.

İlgili İçerikler
Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık Bacak Ameliyatı, alt bacak kısmında başımıza gelen bir...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Son Düzenleme : 20.04.2023