Sizi Arayalım

Six Pack Ameliyatı

İçindekiler

Fit ve düzgün bir görünüme sahip olmak her insanın hayalidir. Kişinin kendine bakması, estetik değişiklikler yaparak istediği beden görüntüsüne sahip olması bulunduğumuz yüzyılda oldukça normal kabul edilen bir durumdur. Ancak birçok erkeğin hayali olan yağsız bir karın ve kaslı görünüm düzenli egzersize rağmen mümkün olmayabilir. Kişinin genetik yapısı, egzersize fazla zaman ayıramaması veya beslenme düzeni “baklava” adı verilen six pack kaslarını elde etmesini engelleyebilir. Peki, bunca çabaya rağmen istenilen karın kaslarına ulaşmak imkansız mı? Elbette, değil. Siz de six pack ameliyatı sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kavuşabilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Six Pack Ameliyatının Avantajları

Six pack ameliyatı, diğer estetik operasyonlara göre daha az cerrahi yöntemin uygulandığı dikiş izi olmayan ve iz bırakmayan bir estetik işlemdir. Lokal veya genel anestezi uygulanarak Liposuction yöntemiyle bölgesel yağlar alınır ve six pack denilen baklava görünümü için kaslara şekil verilir. Liposuction sırasında ince kanüller yardımıyla deri altına girildiği için operasyon anında hiçbir kesi ya da dikiş işlemine gerek kalmamaktadır. Bir saat kadar süren işlemin sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Uzun süre egzersizle uğraşmaya vakti olmayanlar ya da uğraşmasına rağmen istediği kas görüntüsüne kavuşamayanlar için six pack ameliyatı hızlı ve kalıcı bir çözümdür. Oluşan fit görüntü kişinin özgüveninin de artmasını sağlar.

Six Pack (Karın Kası) Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

Hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme kişilerin vücutlarında kiloya bağlı yağlanma ve pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Özellikle göbek bölgesinde meydana gelen yağlanma, görüntü açısından oldukça rahatsız edicidir. Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudun kas yapmaya eğilimli olması gerekir. Ancak özellikle genetik faktörler yüzünden bunu sağlamak kişiyi yıpratabilir. Spor yapmasına rağmen fit bir vücuda sahip olamayan kişiler six pack ameliyatı ile hayal ettikleri vücuda kavuşabilir. Bu estetik operasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygundur ancak özellikle erkeklerde six pack denilen altılı baklava kas görünümünü ve kasıklara doğru yandan belirgin kas inişini sağlamak için tercih edilir.

Six Pack Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi six pack estetiği sonrası oluşan etkilerin belli olması için bir süre geçmesi gerekmektedir. Six pack ameliyatının belirgin etkileri ameliyattan 7 ila 10 gün sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Bu fit görüntünün kalıcılığı, kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Ameliyat sonrası aşırı kilo kayıpları ya da aşırı kilo alma hali olması durumunda baklava kaslarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı görülür. Bu yüzden; six pack ameliyatı ile arzu edilen baklava görüntüsüne kavuşan kişiler beslenme, uyku ve sporu içine alan düzenli bir hayat tarzını sürdürmelidir. Bu şekilde bir hayat süren kişide oluşan karın kasları uzun yıllar kalıcılığını korur.

Ne Dediler?
testimonial icon
colombe Willeijns
29/01/2022

İki ay önce karın germe ve bbl oldum. Sonuçlarımdan dolayı çok mutluyum. Teşekkürler doktor. hayatımı değiştiriyorsun

testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
Şen*** Ç***
05/12/2017

Yücel bey beyefendi ve gördüğüm en ilgili doktorlardan biri. zaten estetik international genel olarak böyle. herkese tavsiye edebilirim

testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Tuncay Hotaman
06/12/2022

Degerli ve Güzel Hocam , size ne kadar Teşekkür etsem bilemiyorum, ellerinize sağlik harika ötesi bir sonucla karşilaşmak kadar güzel birşey olamaz. sizlerin önünde saygiyla eğiliyorum. cok memnun kaldim o güler yüzünüz ve sicakkanligniz bizlere okadar güven veriyorki anlatilamaz sadece yaşanilir bir duygu. Sixpack ve Liposuction operasyonumdan cok memnunum ve mutluyum, ayrica ekipteki arkadaslar, Hastanede: Hemşire Ayşegül Hanim Sosyal Medya uzm Ali Mert Bey ve Bayram Bey Klinikte: Yağmur Hanim, Hemşire Irem Hanim, Masajda Anissa Hanim, Muhasebe Ceyda Hanim ve Vedat Beye Saygilarimi ve Sevgilerimi iletiyorum Hepiniz Kalbimdesiniz

Devamını Oku
testimonial icon
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Süreç

Six pack ameliyatı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmez. Bir saatte biten ameliyatın ardından yağ alınan bölgede ödem ve hafif ağrı oluşabilir. Doktorun vereceği ağrı kesici ile bu ağrıların önüne geçmek mümkündür. İyileşme süreci oldukça kısadır. Six pack ameliyatı sonrasında kişinin 1 ay süreyle bandaj takması hızlı iyileşme ve görüntünün çabuk şekil alması için faydalı olacaktır. Ameliyattan sonra 15 gün süre boyunca işlem yapılan bölgeyi yoracak hareketlerden uzak durulmalıdır. Bu süreçten sonra kişinin düzenli spor yapması six pack ameliyatı sonrası oluşan görüntünün kalıcılığı açısından önemlidir. Ayrıca çok hızlı kilo alıp verme gibi düzeni bozacak ve kas yapısını etkileyecek durumlardan kaçınılması gerekir.

İlgili İçerikler
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?
Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Son Düzenleme : 20.04.2023