Sizi Arayalım

Six Pack Ameliyatı

İçindekiler

Fit ve düzgün bir görünüme sahip olmak her insanın hayalidir. Kişinin kendine bakması, estetik değişiklikler yaparak istediği beden görüntüsüne sahip olması bulunduğumuz yüzyılda oldukça normal kabul edilen bir durumdur. Ancak birçok erkeğin hayali olan yağsız bir karın ve kaslı görünüm düzenli egzersize rağmen mümkün olmayabilir. Kişinin genetik yapısı, egzersize fazla zaman ayıramaması veya beslenme düzeni “baklava” adı verilen six pack kaslarını elde etmesini engelleyebilir. Peki, bunca çabaya rağmen istenilen karın kaslarına ulaşmak imkansız mı? Elbette, değil. Siz de six pack ameliyatı sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kavuşabilirsiniz.

Estetik bir görüntüye sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği operasyonlardan biri olan six pack ameliyatı için en az 7000 € ödemek gerekir. Hastaların genel incelemesi ve tetkikleri yapıldıktan sonra kesin fiyat belirlenir. Muayene için randevu alarak kesin fiyatı öğrenebilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Six Pack Ameliyatının Avantajları

Six pack ameliyatı, diğer estetik operasyonlara göre daha az cerrahi yöntemin uygulandığı dikiş izi olmayan ve iz bırakmayan bir estetik işlemdir. Lokal veya genel anestezi uygulanarak Liposuction yöntemiyle bölgesel yağlar alınır ve six pack denilen baklava görünümü için kaslara şekil verilir. Liposuction sırasında ince kanüller yardımıyla deri altına girildiği için operasyon anında hiçbir kesi ya da dikiş işlemine gerek kalmamaktadır. Bir saat kadar süren işlemin sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Uzun süre egzersizle uğraşmaya vakti olmayanlar ya da uğraşmasına rağmen istediği kas görüntüsüne kavuşamayanlar için six pack ameliyatı hızlı ve kalıcı bir çözümdür. Oluşan fit görüntü kişinin özgüveninin de artmasını sağlar.

Six Pack (Karın Kası) Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

Hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme kişilerin vücutlarında kiloya bağlı yağlanma ve pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Özellikle göbek bölgesinde meydana gelen yağlanma, görüntü açısından oldukça rahatsız edicidir. Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudun kas yapmaya eğilimli olması gerekir. Ancak özellikle genetik faktörler yüzünden bunu sağlamak kişiyi yıpratabilir.

Spor yapmasına rağmen fit bir vücuda sahip olamayan kişiler six pack ameliyatı ile hayal ettikleri vücuda kavuşabilir. Bu estetik operasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygundur ancak özellikle erkeklerde six pack denilen altılı baklava kas görünümünü ve kasıklara doğru yandan belirgin kas inişini sağlamak için tercih edilir.

six pack ameliyatı

Six Pack Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi six pack estetiği sonrası oluşan etkilerin belli olması için bir süre geçmesi gerekmektedir. Six pack ameliyatının belirgin etkileri ameliyattan 7 ila 10 gün sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Bu fit görüntünün kalıcılığı, tıpkı karın germe ameliyatında olduğu gibi kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Ameliyat sonrası aşırı kilo kayıpları ya da aşırı kilo alma hali olması durumunda baklava kaslarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı görülür. Bu yüzden; six pack ameliyatı ile arzu edilen baklava görüntüsüne kavuşan kişiler beslenme, uyku ve sporu içine alan düzenli bir hayat tarzını sürdürmelidir. Bu şekilde bir hayat süren kişide oluşan karın kasları uzun yıllar kalıcılığını korur.

Ne Dediler?
testimonial icon
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku
testimonial icon
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
testimonial icon
Nouf Ali
10/01/2020

Sadece rinoplasti ameliyatı için doktor yücel'e teşekkür etmek istiyorum, sonuçlar için iyi ve mutluydu ve son sonuçları bekliyordum.

testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku
testimonial icon
Tülay Erden
05/07/2022

Göğüs küçültme operasyonu geçirdim çok mutluyum Yücel hocam tecrübesi ile birlikte Güler yüzlü samimiyeti insana ayrı bir güven veriyor . Teşekkür ediyorum. Mutlu olmA hayalim kabusa dönüşmedi.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Süreç

Six pack ameliyatı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmez. Bir saatte biten ameliyatın ardından yağ alınan bölgede ödem ve hafif ağrı oluşabilir. Doktorun vereceği ağrı kesici ile bu ağrıların önüne geçmek mümkündür. İyileşme süreci oldukça kısadır. Six pack ameliyatı sonrasında kişinin 1 ay süreyle bandaj takması hızlı iyileşme ve görüntünün çabuk şekil alması için faydalı olacaktır. Ameliyattan sonra 15 gün süre boyunca işlem yapılan bölgeyi yoracak hareketlerden uzak durulmalıdır. Bu süreçten sonra kişinin düzenli spor yapması six pack ameliyatı sonrası oluşan görüntünün kalıcılığı açısından önemlidir. Ayrıca çok hızlı kilo alıp verme gibi düzeni bozacak ve kas yapısını etkileyecek durumlardan kaçınılması gerekir.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular
Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?
Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Son Düzenleme : 13.06.2024