Sizi Arayalım

Kepçe Kulak Estetiği

İçindekiler

Beş duyu organından biri olan kulak, duyma işlevini yerine getirmesiyle hayatımızda çok büyük bir öneme sahiptir. Kulak şekli, çocukluktan itibaren yüze uygun oradan büyüse de zamanla yaşa bağlı olarak görünümü değişebilir. Kulağın kepçe olması, fazla büyük olması, kulak memesinin aşağı sarkık olması, kulak kepçesinin sivri ya da farklı şekillerde görünmesi gibi sorunlar kişilerde memnuniyetsizlik yaratabilir. Kulağın şekli duymayı engellemez ancak görünüşünün normalden farklı olması estetik açıdan rahatsızlık verebilir. İnsanların kulaklarıyla ilgili en çok rahatsızlık duydukları estetik sorun kepçe kulak adı verilen şekil bozukluğudur.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
2 - 7 Gün
Anestezi :
Lokal veya Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kepçe Kulak Sorunu Neden Ortaya Çıkar?

Kulağın kepçe şeklinde eğik görünmesinin en büyük sebeplerinden biri “antiheliks” adı verilen kulak çıkıntı kıvrımının yetersiz olmasıdır. Bu kıvrımın yeterli olduğu durumlarda ise “konka” denilen kulağın açık kısmının çok genişlemesi sonucu kepçe kulak sorunu oluşabilir. Genel anlamda kepçe kulak sorununun genetik faktörlere dayalı bir bozukluk olduğunu söylemek mümkündür. Hatta doğumda bebeğe anneden geçen östrojen hormonunun fazlalığı kulak kıkırdağının yumuşak olmasına ve bu da çok küçük yaşlarda kepçe kulak sorunu ile karşılaşılmasına yol açar.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak sorunu, kulağın esnek bir yapıda olmasından dolayı kulak kıkırdaklarının zayıf olmasına ve kulak kıvrımlarının yeterli oluşmamasına bağlıdır. Kıkırdak doku zayıf olduğu için kafatasıyla kulak arasında olması gereken açı genişler ve kulak çıkıntısı öne doğru eğilim gösterir. Bu şekilde öne ya da yana doğru sarkmış bir şekilde duran kulak kepçesi estetik olmayan bir görünüme sahip olur. Yelken kulak olarak da bilinen kepçe kulak sorununda çoğunlukla iki kulakta da aynı şekil bozukluğu görülür. Kepçe kulak sorunu hem kulağın geniş görünmesi hem de kıvrımların düz ve eğik bir görünüm sergilemesi bakımından en çok düzeltilmesi istenen estetik problemlerden biridir.

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak estetiği, en çok tercih edilen şekil bozukluğu operasyonlarından biridir. Basit bir cerrahi işlemle kısa sürede çözüme kavuşan kepçe kulak sorunu, özellikle kişilerin estetik açıdan kendilerini beğenmemelerine ve özgüvensiz olmalarına sebep olmaktadır. Kişinin kulak yapısı ortalama beş-altı yaşlarında büyük oranda şeklini alır. Çocuğun kulağında belirgin bir kepçelik durumu söz konusuysa bu yaşlardan itibaren ameliyatın yapılması ilerde daha rahat bir yaşam sürülmesine imkan tanır. Çocukların okula başlamadan bu ameliyatı olması akran zorbalığı görmelerini de engeller.

Ne Dediler?
Az***
04/08/2019

Herkese merhaba 35 yaşındayım ve hosteslik yapıyorum. Yaklaşık 1 sene önce görünüşümü değiştirmek istediğimi fark ettim. Meme büyütme ve liposuction ameliyatı olmaya karar verdim çünkü çok fazla fast food tüketiyordum. Operasyon sonucu en doğal duran doktorları araştırdım ve Yücel Sarıaltın ile tanıştım. Kendisi çok başarılı bir doktor bu ameliyatı düşünen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

Shirin Naaz
04/01/2020

Tüm anne makyajımı op dr Yücel Sarıaltin ile yaptım.. sonuçlarım harika. Asistan cahlaa ve tüm ekip sayesinde..

Zs***
18/05/2018

Merhaba, Profesyonel güzellik uzmanlığı yapıyordum. Yaklaşık 6-7 yıldır burnumun şekil bozukluğundan şikayetçiydim. Çektiğim fotoğraflara hangi açıdan bakarsam bakayım burnumdaki o form bozukluğu bir şekilde gözüme çarpıyordu. Operasyon öncesi bir çok korkum vardı. Şişecek moraracak, ağrıyacak, günlerce işime gidemeyeceğim. Bir çok sorunla karşılaşacağımız düşünüyordum. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Devamını Oku
Arzu Colak
14/01/2022

20 Mart 2021'de en sevdiğim doktorum Dr. Yücel Sarıaltın faaliyet göstermektedir. Çok yakışıklı çok profesyonel. Hastanede kalış çok iyiydi herkese teşekkürler 1 hafta sonra uçakla Almanya'ya geri döndüm. Asistan Yağmur ile her hafta iletişim halindeyim. Sitede ve sonrasında şimdi bile benimle çok ilgileniyorlar. Bana daha iyi bir şey olamaz. Çok mutluyum ve bir sonraki ameliyat için oraya tekrar uçardım. En iyi doktor en iyi ekip Görüşmek üzere

Devamını Oku
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetiği, basit ve ciddi riskler taşımayan bir ameliyattır. Hastane ya da kliniklerde uygulanan bu işlem, lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Operasyon sırasında hastanın kulak arakasına bir kesi atılır. Bu kesi kulak arkasında kaldığı için dışarıdan görülmez. Kulak memesi ameliyatında ise çok ufak bir iz kalmakla birlikte neredeyse hiç fark edilmez. Kesi atılan yerde yumuşak kulak kıkırdağı törpülenir ve kulak kıvrımlarına göre kalıcı dikişlerle şekillendirilir. Ameliyat süresi yaklaşık olarak bir saattir. Kepçe kulak estetiği sonrası hasta birkaç saatlik müşahedenin ardından evine gidebilir. Ameliyat sonunda 10 ya da 15 gün olmak üzere kulağa özel bantlar takılmaktadır. Hızlı bir iyileşme sürecinin ardından kişi gündelik hayatına daha özgüvenli bir şekilde dönebilir.

İlgili İçerikler
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle) son dönemlerde pek çok...

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası Gündelik Hayat

Kepçe kulak estetiği, kişinin duyma işlevine etki etmeyen ama şekli yönünden daha düzgün bir görünüm elde etmesini sağlayan cerrahi bir operasyondur. Bu işlemin hızlı ve iz kalmayacak şekilde gerçekleştirilmesi hastanın hayata daha çabuk adapte olmasını sağlar. Kepçe kulak estetiği sonrası kulak arkasında yok denecek kadar küçük bir iz kalabilir ancak bu dışarıdan belli olmayacağı için kişiyi etkilemez. Geniş ve eğik yapıdaki kepçe kulaklardan normal boyutta kulaklara kavuşan hasta, estetik bir yüz görüntüsüne sahip olur ve gündelik hayatına daha mutlu bir şekilde devam eder.

Son Düzenleme : 20.04.2023