Sizi Arayalım

Kepçe Kulak Estetiği

İçindekiler

Kepçe kulak estetiği, kulak görünümünden memnun olmayan kişilerin doğal ve estetik görünüş elde etmek için yaptırdığı işlemdir. Kepçe kulak görünümü duyma ile ilgili bir problem oluşturmasa da kişilerin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir, özgüven kaybına neden olabilir. Bu nedenle de hem erkekler hem de kadınlar kepçe kulak estetiğini sıkça tercih eder. Kulak gelişiminin büyük çoğunlukla tamamlanması ile çocukluk döneminde de gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği, erken dönemde müdahale edildiği zaman okul çağında yaşanabilecek olan akran zorbalığının önüne geçebilir. Kulak görünümünden memnun olmayıp kepçe kulak estetiği ile doğal ve istedikleri görünüme kavuştukları için sosyal hayatlarında daha mutlu olabilirler.

Ameliyatla ve ameliyatsız yapılabilen kepçe kulak estetiği, lokal anestezi ve genel anestezi ile gerçekleştirildiği için işlem sırasında ağrı ve acı hissedilmeden istenilen görünüme sahip olmak oldukça kolaydır. Peki kepçe kulak estetiği nedir, nasıl yapılır ve kimler yaptırabilir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 - 3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
2 - 7 Gün
Anestezi :
Lokal veya Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kulakta var olan şekil bozuklukların başında kepçe kulak gelmektedir. Genellikle kulak kıvrımlarının oluşmaması, yeterli olmaması ve kulak kıkırdaklarının zayıf olmasıyla kulak ile kafatası arasında oluşan açı normale göre genişler. Kulak kepçesinin orta kısmında yer alan konkal kıkırdaklar normalden geniş olabilir. Kulakların öne ya da yana doğru eğilim göstermesiyle ve kulak kepçesinin düz bir şekle sahip olmasından ortaya çıkabilen kepçe kulak görünümünün, genetik faktörlere bağlı olarak oluştuğu söylenebilir. Bu problem genellikle her iki kulakta görünse de bazen tek kulakta da ortaya çıkabilir.

Kepçe kulak estetiği, kepçe kulağın görünümünden rahatsız olan kişilere uygulanan işlemdir. Kişilerin arzuladıkları görünümü elde etmeleri için yapılır. Kepçe kulak, çocukluk ve yetişkinlikte sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebilir, kişinin özgüvenini düşürebilir ve akran zorbalığına yol açabilir. Bu nedenlerden dolayı kepçe kulak görünümüne sahip olan kişiler daha estetik ve doğal görünüm elde etmek için kepçe kulak estetiği yaptırmayı tercih edebilirler. Bu sayede yüzleri ile uyumlu bir görünüme kavuşurlar.

Kepçe kulak estetiği için ödemeniz gereken tutar 1800 € ve üzerinde olabilir. Fiyatlar, hastadan hastaya değişebilir.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak kepçe estetiği olmak isteyen kişilerin öncelikle diğer estetik işlemler gibi alanında uzman bir plastik cerrah tarafından muayene edilmesi oldukça önemlidir. Muayene esnasında işleme uygunluk, işlemin nasıl yapılacağı, hangi tekniğin kullanılacağı doktor tarafından belirlenir ve hastanın da istekleri doğrultusunda hareket edilir.

Kulak arkasından kesik açılarak ya da iğne yardımıyla iple gerçekleştirilen işlemde; kulak arkasındaki kıkırdak dokuya törpü yapılarak kulak kıvrımlarına şekil verilir. Kafa ile kulak arasındaki açı yüzün yapısına göre ayarlanır. Hastanın genel durumuna bakılarak lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanarak gerçekleşen bu işlem genellikle 1-2 saat arasında tamamlanır. Fakat ameliyatsız kepçe kulak estetiği ya da ameliyatla yapılan kepçe kulak estetiği arasında süre farkı görülebilir. Bununla birlikte ameliyatsız kepçe kulak estetiğinde lokal anestezi yeterli olurken ameliyatla yapılan kepçe kulak estetiğinde uygun koşullar doğrultusunda hem lokal anestezi hem de genel anestezi yapılabilir.

Steril bir ortamda yani özellikle hastane ya da klinik ortamında yapılması ameliyat esnasında ve sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların ortaya çıkmaması için oldukça önemlidir. Gerekli koşullar sağlandığında tıpın ve teknolojinin de gelişmesiyle komplikasyon riski yüksek olmayan basit bir cerrahi estetik işlemdir. Kepçe kulak estetiği yorumlarına da bakıldığında anestezi sayesinde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmediği görülür.

Ne Dediler?
testimonial icon
DORUKHAN OZCAN
13/01/2022

Yucel Bey’in sac ekim oncesi tasarimi, klikten Yagmur Hanim’in operasyon oncesi ve sonrasi inanilmaz ilgisi ve ekimi yapan ekibin isindeki titizligi ve ustaligi ..

testimonial icon
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku
testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
testimonial icon
Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
Pet*** Ş***
05/09/2015

Estetik İnternational da tanıştığım en samimi ve sıcak doktor kendisi ayrıca tüm işlerinde mükemmeller . Hocamın ilgisi ve personelinde desteğiyle güzel bir sonuç yaşadım herkese teşekkür edeiyorum

Kepçe Kulak Estetiği Kimler Tarafından Yaptırılabilir?

Kepçe kulak estetiği, hem kadınlar hem de erkekler tarafından yani kulak görüntüsünden mutlu olmayan herkes tarafından yaptırılabilir. Kulak görünümünden hoşlanmayan kadınlar kulaklarını saçlarıyla örtebilirken erkeklerin genellikle kamufle edebileceği bir durum olmadığı için işlem erkekler tarafından daha çok tercih edilir. Bununla birlikte çocuklara da yapılabilen kepçe kulak estetiği, çocukların kulak gelişimlerinin çoğunlukla tamamlandığı yaş olan 6 yaşından sonra uygundur.

Kepçe kulak görünümü çocukluk çağında alay edilme, akranlar tarafından kabul görmeme ve psikolojik sorunlara neden olabilir. Sosyal yaşamdaki zorluklar, kabul görmeme ve psikolojik sorunlar yetişkin döneminde de ortaya çıkabilir. Bu yüzden erken yaşta işlemin gerçekleşmesi tercih edilebilir. Hastanın yaşı, genel sağlık durumu dikkate alınarak işlem gerçekleştirilir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunan kişilerin estetik işlem öncesinde doktora bildirmesi risk oluşturmamak açısından önemlidir.

İlgili İçerikler
Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?
Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?

Saç ekimi uygulamaları sadece ülkemizde değil dünya genelinde en çok tercih...

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?
Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?

Meme dikleştirme (mastopeksi), sarkık görünüme sahip göğüs şeklini değiştirmek, gençleştirmek...

Tam Yüz Gençleştirme
Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Kepçe Kulak Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Hem ameliyatla hem de ameliyatsız kepçe kulak estetiği olmak mümkündür. Geceleri kulakların kafa ile açısını azaltmak için bandaj takma, kulak atelleri ve bantları uygulanabilir. Bu yöntemler geçicidir. Kalıcı kepçe kulak estetiğinde; iple kepçe kulak estetiği ve kepçe kulak estetiği olarak iki uygulama karşımıza çıkmaktadır. Her iki uygulama da kulak arkasından yapılmaktadır fakat yöntem ve süreçler açısından farklılık göstermektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak arkasından açılan kesik ile kıkırdakları dikişler ile şekillendirme, kıkırdakların bir kısmının çıkartılması gibi teknikler ile uygulanabilen cerrahi bir işlemdir. Genç yaşta müdahale edilirse kıkırdak dokusu henüz sertleşmemiş olacağı için genellikle dikiş ile şekil verme yöntemi daha yaygın kullanılır. İlerleyen yaşlarda ya da hastanın durumuna göre kulak kepçesindeki kıkırdak dokusundaki fazlalık ameliyat sırasında alınarak kulak kepçesi içerisinde doğal bir görünüm elde ederek kıvrım oluşturulur.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Öncelikle hastanın genel sağlık durumu ve yaşı göz önünde bulundurularak istekleri neticesinde anestezinin türüne karar verilir. 1-2 saat içerisinde ameliyat sonlanır. Hastaların durumu kontrol edildikten sonra hastalar taburcu edilebilir. Kepçe kulak estetiği ameliyatlarında kulaktaki gerçekleştirilen işlem ömür boyu kalıcıdır. Kepçe kulak estetiği ameliyatının klinik ve hastane ortamında alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi ameliyat sırasında ve ameliyat sonrası yaşanabilecek olumsuz sonuçların önüne geçmek için önemlidir.

İple Kepçe Kulak Estetiği

Hastanın kulak yapısı bu işlem için uygunsa özellikle ameliyat olmayı istemeyen ve korkan hastaların rahatlıkla tercih edebileceği bir işlemdir. Çocuklara uygulanırken ameliyatın genel anestezi ile yapılması mümkündür fakat basit bir işlem olduğu için genellikle lokal anestezi ile gerçekleşir. İple kepçe kulak estetiği yapan doktorlar tarafından kulak arkasından kesi işlemi uygulanmaz, kulak derisinin alt kısmına iğne yardımıyla tırtıklı bir ip yerleştirilir. Kulak kullanılan tırtıklı ip sayesinde arkaya doğru çekilir ve hastanın istediği görünüme bağlı olarak çekme işlemi doktor tarafından sonlandırılır. Cerrahi herhangi bir müdahale gerektirmediği için ameliyatsız kepçe kulak estetiği şeklinde de söylenebilir.

Kepçe kulak estetiği iple yapıldığında süre ameliyatla yapılan işleme göre daha kısadır. Yaklaşık olarak 30 dakika sürer. İple kepçe kulak estetiği olanların yorumları da dikkate alındığında kısa sürede istedikleri görünüme kavuştukları görülür. İşlem sonrasında simetri uyumu, kulak ve kafa arasındaki açı kontrol edilebilir. Böylelikle müdahale edilmesi daha kolaydır. Hastalar aynı gün içerisinde yani işlem sonrasında çıkış yapabilirler. İple yapılan kepçe kulak estetiği, kepçe kulak estetiği ameliyatı gibi ömür boyu kalıcıdır. Hastane ya da klinik ortamında temiz koşullarda ve alanında uzman plastik cerrahlar  tarafından gerçekleştirilmesi hastanın sağlığı ve işlem sonrası süreçler için önemlidir.

Kepçe Kulak Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kepçe kulak estetiği olmadan önce dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır:

 • Alanında uzman plastik cerrah yani uzman bir doktor tarafından muayene edilerek problemin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir.
 • Daha sonrasında hangi yöntemin uygulanacağı yüz yapınıza, kulak yapınıza, şekline ve açısına göre belirlenir.
 • Özellikle kepçe kulak estetiği ameliyatından en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımı durdurulmalıdır.
 • Aynı zamanda kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek ve içeceklerin tüketimi ameliyattan bir hafta önce bırakılmalıdır.
 • Son hafta Alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
 • Estetik ameliyatların öncesinde ve sonrasında komplikasyon riskini düşürmek için bilinen bir hastalık, ilaç alerjisi ve hastalık şüphesi varsa doktora bildirilmelidir.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Kepçe kulak estetiği riski az, kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir ama sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için işlemden sonra dikkat edilmesi gereken birtakım konular vardır:

 • Kepçe kulak estetiği ameliyatı sonrasında iyileşme süresi hastanın yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 1-2 haftadır.
 • İple kepçe kulak estetiği cerrahi bir işlem yapılmadan uygulandığı için iyileşme süresi daha kısa olabilir.
 • Sağlıklı beslenilmeli, enfeksiyon riski oluşturmamak için kulak ile temas edilmemelidir. Bununla birlikte ilk 3 gün banyo yapılması önerilmez.
 • Kepçe kulak estetiği sonrasında kulak şeklinin oturması için ilk hafta hem gündüz hem de gece, 1-2 hafta kadar da gece kafa bandı takılması önerilir.
 • Ağır bir işlem olmadığı için hasta birkaç gün dinlendikten sonra iş hayatına dönebilir.
 • Ameliyattan sonra yoğun fiziksel aktivitelerin yapılmaması, kulakların dış etkenlerden korunması ve darbe almaması önemlidir.

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diğer estetik işlemlerde olduğu gibi kepçe kulak estetiği hakkında da merak edilen pek çok konu vardır. Bunlar:

 • Kepçe kulak görünümü işitme ile ilgili herhangi bir probleme yol açmaz, yalnızca fiziksel görünüş ile ilgilidir. Kişinin özgüvenini ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Çocuklarda akran zorbalığına ve kabul görmemeye neden olabilir. Bu yüzden kulak görüntüsünden memnun olmayan hastalar tarafından tercih edilir.
 • Buna bağlı olarak kepçe kulak estetiği sonrasında da herhangi bir işitme kaybı yaşanması mümkün değildir.
 • Genel ve lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için ağrı ve acı hissedilmez.
 • Risk yüzdesi düşük ve basit olan bu işlem ile erken yaştan itibaren müdahale edilebilir. Erken yaşta müdahale etmek hem çocuğun psikolojik gelişimi açısından hem de kıkırdak dokunun daha kolay şekil alması açısından önemlidir.
 • Kepçe kulak estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar olsa da hasta rutin hayatına kısa süre içerisinde devam eder.
 • Genellikle 1-2 hafta içerisinde olmakla birlikte uygulanan işlemin hangi yöntemle yapıldığına, yaşa ve kişinin kendi vücut yapısına bağlı olarak iyileşme süreci farklılaşabilir.
 • İple kepçe kulak estetiğinde, cerrahi bir işlem yapılmadığı için kepçe kulak estetiği ameliyatına göre işlem süresi ve iyileşme süresi daha kısa olabilir.
 • Kepçe kulak estetiği sonrası açılma 1-2 mm’ye kadar normaldir. İşlem bu açılma hesaba katılarak gerçekleştirilir. Fakat hastanın kepçe kulak estetiği sonrası doktorun vermiş olduğu talimatlara uyması önemlidir. Örneğin: Hasta ameliyat sonrası yapılması gerekli olan prosedürlere uymadıysa, bantları doktorun bilgisi dışında ve kontrolü dışında çıkarttıysa kulak şeklinde bozulmalar görülebilir.
 • Başlangıçta ödem görülebilir, zamanla kulaktaki ödem azalır ve doğal bir görünüm elde edilir. İyileşme sürecinde doktor takibini aksatmamak önemlidir.
 • Kulak kepçesi estetiği kulak arkasından yapıldığı için işlem izi fark edilmez.
 • "Kepçe kulak estetiği ne kadar kalıcıdır?" sorusu sıkça sorulur. Bu işlem ömür boyu kalıcıdır. Hastalar bandajı çıkardıktan sonra istedileri kulak görünümüne kavuşurlar.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları Nedir?

Kepçe kulak estetik fiyatları birden fazla faktöre göre değişkenlik gösterebilir. Kepçe kulak estetiği: Hastanın kulak yapısı, uygulanacak olan işlem, yapılacak olan teknik ve işlemi gerçekleştirecek uzman doktora göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin: İple kepçe kulak estetiği fiyatları ve kepçe kulak estetiği ameliyatı fiyatları kullanılan teknikler, uygulama süresi gibi çeşitli etkenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Bununla birlikte estetik işlemin tek ya da iki kulağa uygulanıyor olması da kepçe kulak estetiği fiyatında etkili olabilir.

Oldukça basit ve risk oranı düşük bir estetik işlem olmasına karşın işlem sonrasında herhangi bir problemlemle karşılaşmamak için önceliğiniz fiyat değil işlemin alanında uzman ve güvenilir plastik cerrah tarafından yapılması olmalıdır. Kepçe kulak estetiği hakkında alanında daha fazla ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024