Sizi Arayalım

BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen brezilya popo estetiği, kalçaların görünümünü büyütmek veya değiştirmek için tasarlanmış bir estetik prosedürdür. Bu prosedür, düz, şekilsiz veya orantısız kalçalara hacimli kıvrımlar eklemenin güvenli ve basit bir yoludur. BBL ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık olarak 2 ila 3 saat arasında gerçekleştirilir. Vücudun uygun bölgesinden çıkarılan yağ hücreleri yeniden şekillendirme prosedürleri için kullanır ve istenilen şekli oluşturmak için yağ kalçaya aktarılır.

Brezilya Popo Estetiği, kalçalarına daha fazla belirginlik katmak isteyenler için harika bir seçenektir. Brezilya popo kaldırma operasyonu sadece bölgesel yağlanma sorununu çözmez, aynı zamanda kişiye istediği popo şekli ve boyutunu sağlar. Operasyondan hemen sonra bir miktar ödem oluşabilir. Ödem düzeldiğinde, yeniden şekillendirilmiş kalçanın hacminde ve görünümünde yaklaşık %20 oranında azalma gerçekleşebilir.

Bunun en büyük nedeni aktarılan yağ hücrelerinin bir kısmı tutunmayı başaramamasıdır. Bu nedenle operasyondan hemen sonra birçok hasta beklediğinden daha hacimli kalçalara sahip olduğunu ifade etse de aslında bu nihai sonucun başarılı bir şekilde sağlanası için uygulanan bir önlemdir. Tutunamayan yağ hücreleri vücuttan atıldıktan sonra istenilen kalça görünümüne kavuşulur.  Tüm bu süreçte hastanın aktarılan yağ miktarını korumak için bazı talimatlara uyması önerilir.

İşte BBL Hakkında Cevabı En Çok Merak Edilen Sorular;

Transfer edilen yağların ömrü ne kadardır?

Bu kişiden kişiye değişir. Ancak; BBL ameliyatı sonrası talimatlara dikkatle uyulursa, aktarılan yağların %80’i ödemin çözülmesinden sonra hayatta kalacaktır.

Transfer edilen yağların hayatta kalmasına yardımcı olmak için ne yapabilirim?

Kalan yağ miktarını artırmak için ameliyat korsesinin giyilmesi önemlidir. Sağlıklı yağları içeren dengeli bir beslenme programına uyulmalıdır. Özellikle otururken en az 3-4 hafta BBL yastığı kullanılması gerekmektedir. Sigara ve tütün ürünlerinden uzak durmak yağ hücrelerinin hayatta kalmasına yardımcı olur.

Bu kilo vermeme yardımcı olur mu?

Estetik cerrahi, adından da anlaşılacağı gibi, bireyin estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu prosedürlerin hiçbiri kilo vermenize yardımcı olmaz, ancak muhteşem kontürlere sahip olmanıza yardımcı olur.

Yara izi kalır mı?

En içte ve kapalı bölgelere açıklık olarak ciltte iz bırakmayacak şekilde derinliği olmayan küçük kesiler yapılır. Size reçete edeceğimiz yara izi önleyici kremler ile ameliyat sonrasındaki iz gelişimini minimuma indirilir.

Ameliyat sonrası dikişlerin alınması gerekecek mi?

Normalde tüm dikişler deri altına yerleştirilir ve BBL ameliyatından sonra alınmasına gerek yoktur.

İşe ne zaman geri dönebilirim?

Bu, hastanın işine bağlıdır. Sorunsuz bir BBL operasyonundan sonra bir hafta sonra işe dönebilirsiniz. Genellikle oturma pozisyonunda yaptığınız bir masa başı işiniz varsa en az üç hafta BBL yastık kullanmanızı öneririz.

Tekrar egzersize başlamam ne kadar sürer?

BBL ameliyatından hemen sonra hemşire gözetiminde kısa yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Ve lütfen ilk hafta kısa yürüyüşlere devam edin. Bu iyileşme döneminden sonra normal yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Altıncı haftada hızlı yürüyüşe ve yüzmeye başlayabilir veya hafif egzersizlere başlayabilirsiniz. Sekizinci haftadan itibaren cerrahınızın onayı ile spor aktivitelerine başlayabilirsiniz.

Ne zaman duş alabilirim?

Aksi belirtilmedikçe ameliyattan 2 gün sonra duş alabilirsiniz. Duştan sonra, tamamen kuruduktan hemen sonra vücut kompresyon giysinizi tekrar giymeniz gerekir.

Kilo alırsam, çıkarılan yağlar geri gelir mi?

Bu işlem sırasında yapılan liposculpture ile müdahale alanındaki bölgesel yağ hücrelerinin çoğunu ortadan kaldırır. Bununla birlikte, bir miktar yağ hücresi orada kalacaktır. Ameliyattan sonra kilo alırsanız kalan yağ hücreleri şişecektir. Yani çıkarılan yağ hücreleri tamamen çıkarılmıştır, eğer kilo alırsanız kalan az sayıdaki yağ hücresi genişleyecektir.

Kilo verirsem kalçalarım küçülür mü?

BBL ameliyatı sonrasında önemli miktarda kilo verirseniz kalçalarınıza aktarılan yağ hücreleri, vücudunuzun geri kalanındaki yağ hücreleri gibi küçülür. Bu aynı zamanda kalçalarınızın küçülmesine de neden olabilir; ancak hiçbir zaman operasyondan önceki gibi görünmeyecekler.

İlgili İçerikler
Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?
Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır? gibi...

Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?
Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?

Burun estetiği olarak bilinen rinoplastiyi düşünenler bu operasyonu önceden...

Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Son Düzenleme : 21.10.2023