Meme Büyütme Estetiği ile Hayalinizdeki Görünüme Kavuşun!

Meme büyütme ameliyatı, günümüzde en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Ameliyat aracılığıyla meme boyutundan memnun olmayan kadınların cerrahi işlemler sonucunda diledikleri boyutta memeye sahip olmasın sağlanmaktadır.

Dış görünüş açısından oldukça önemli değişikliklere sebebiyet veren bu operasyon, kilo alıp verme, hamilelik veya yaşlanma gibi nedenlerle meme görünümünden memnun olmayan kadınlara uygulanabilmektedir. Meme küçülmesi birçok farklı neden sonucunda meydana gelebilmektedir fakat çözümü olmayan durumlar arasında yer almamaktadır.

Sizi Arayalım

  Meme Büyütmede Crisalix Teknolojisi

  Meme büyütmede crisalix teknolojisi uygulandığı takdirde kişi 3D (3 Boyutlu) teknoloji ile ameliyat sonrasında nasıl bir meme boyutuna ve şekline sahip olacağını görebilmektedir. Bu teknoloji sayesinde kişinin beklentilerine uygun meme şekline sahip olma ihtimali artmaktadır. Kişi meme şeklinin yanı sıra operasyon öncesinde hangi silikon türünün kullanılacağına dair bilgi sahibi olur.

  Ameliyat Sonrasında Neler Olur?

  Ameliyat süresinde değişikliklerin görülebilmesi mümkündür. Silikonun özelliği ameliyat süresinde değişikliklere neden olabilmektedir. Lokal anestezi uygulandığı için ameliyat sırasında herhangi bir ağrının hissedilmesi mümkün değildir. Ameliyat sonrasında çok ciddi olmayan ağrılar meydana gelebilir fakat bu ağrılar kısa süre içerisinde kaybolur. Meme ve çevresinde birtakım şişlikler meydana gelebilir, bu şişlikler yaklaşık bir hafta içerisinde yok olur. Şişlikler ortadan kalktığında memenin yeni şekli ortaya çıkar. Ameliyat sonrasında birtakım izlerin meydana gelmesi olasıdır fakat bu izler ameliyatın gerçekleştiği ilk yıl tamamen ortadan kalkar. Ameliyat sırasında gerçekleştirilen dikişler yaklaşık bir hafta içerisinde kaynar ve alınmasına ihtiyaç duyulmaz.

  Komplikasyonlar Nelerdir?

  Ameliyatla ilgili görülmekte olan en önemli komplikasyon, tıbbi literatürde kontaktür olarak geçmekte olan durumdur. Kapsül sertleşmesi sonucunda gerçekleşen bu durumu önlemek için ameliyat sırasında kişinin vücuduna uygun büyüklükte silikon protezi yerleştirilir. Ameliyat sonrasında meydana gelebilecek olan komplikasyonlar arasında meme başında meydana gelebilecek duyu değişiklikleri, hafif derecede morluklar ve enfeksiyon kapma ihtimali yer almaktadır. Bu komplikasyonların görülme ihtimali oldukça düşüktür.

   

  Ameliyatsız Meme Nasıl Büyütülür?

  Ameliyatsız meme büyütme yağ ve doku maddeleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra ameliyatla meme büyütme işlemi gerçekleştirmek istemeyen kişiler Aquafilling yöntemiyle de diledikleri meme şekline sahip olabilmektedirler. Ameliyatsız meme büyütmede durumun kalıcılığı kullanılan ürünün kalitesiyle doğru orantıya sahiptir. Dolgunun yanı sıra yağ kullanıldığı takdirde de kalıcılık kullanılan yağın kalitesiyle doğru orantıdadır. Bu işlem oldukça kısa sürede gerçekleşmektedir ve kişi gündelik yaşantıya oldukça kısa sürede dönebilmektedir.

  Bu işlemler haricinde herhangi bir fiziksel aktivite veya masajla memenin büyütülmesi mümkün değildir fakat meme şekillendirilebilmektedir. Meme bölgesine uygulanan masaj aracılığıyla kan dolaşımının hızlandırılması sağlanır ve meme hacim kazanır.

  Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Gerçekleştirilir?

  Ameliyatsız meme büyütme operasyonu lokal anestezi altında gerçekleşmektedir ve kişi operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmemektedir. Aquafilling olarak bilinmekte olan jel şeklindeki dolgu maddesinin meme altına yerleştirilmesi sonucunda işlem başarılı bir şekilde gerçekleşir. Aquafilling, memenin daha dolgun ve düzgün bir şekle sahip olmasını sağlamaktadır.

  Ameliyatsız Meme Büyütme Ne Zaman Gerçekleştirilmeli?

  Göğüs sarkmasının ileri boyutta olmaması durumunda da ameliyatsız meme büyütme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat ileri durumdaki sarkmalar için bu işlem yeterli olmayacaktır. Dolgun ve hacimli meme sahibi olmak isteyen veya sahip olduğu meme boyutundan memnun olmayan kadınlar bu operasyonu geçirmek için uygundur. Operasyon aracılığıyla meme boyutu 1 ya da 2 beden büyütülebilmektedir.

  Yeni Meme Boyutuna Nasıl Karar Verilir?

  Kişinin yeni meme boyutuna operasyonu gerçekleştirecek cerrahla birlikte karar vermesi önerilmektedir. Kişi hangi boyutta memeye sahip olduğuna dair bilgiyi ilk olarak cerrahla paylaşmalıdır. Sonrasında ise cerrah tarafından kişinin vücut ölçüsü alınarak vücuda uygun meme ölçüsü belirlenir. Beklentinin belirlenmesi ve cerraha belirtilmesi başarılı bir sonuç alınması için oldukça önemlidir.

  Meme Büyütme Sırasında Silikon Nereye Yerleştirilir?

  Silikon meme protezi, kesi yolu işlemiyle meme dokusu altına veya meme altındaki göğüs duvarı kasının altına yerleştirilir. Kas altı, subfasiyal ya da dual plan yönteminden biri tercih edilerek hastanın ameliyatına geçilir. Kas altı ve dual plan olarak yerleştirilen protezlerde silikon daha fazla korunur.

  Meme dokusunun altına ya da göğüs duvarındaki kasın altına silikon meme protezi yerleştirilebilmektedir.

  Ameliyatsız Meme Büyütme Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  Lokal anestezi nedeniyle işlem sonrasında meme bölgesinde şişliklerin görülebilmesi olasıdır. Bu şişlik dolgu nedeniyle meydana gelmemektedir. Ameliyat sonrasında kişilere meme bölgesini sıkacak şekilde dar sütyen kullanmamaları tavsiye edilir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi meme büyütme sonrasında da kişi kendisini yoracak fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdır. Meme büyütmenin emzirme açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Süt bezleri ve meme başı meme büyütme operasyonundan etkilenmemektedir. Bu nedenle işlem sonrasında kişi emzirmeye devam edebilir.

  Ameliyatsız Meme Büyütme Sonrasında Meme Doğal Durur Mu?

  İşlem sonrasında kişinin meme bölgesinde herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmaz ve memenin görüntüsünde herhangi bir yapaylık meydana gelmez. Yalnızca operasyon sonrasında birtakım kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar ise kendiliğinden geçmektedir. Operasyon sırasında herhangi bir kesi uygulanmaz ve böylelikle herhangi bir yara izi memede görülmez. Bu durum da dışarıdan herhangi bir operasyon geçirilip geçirilmediğinin anlaşılmasını engellemektedir. Operasyon geçirilmiş olan memeye temas edilmesi durumunda da memede herhangi bir yapaylık hissedilmeyecektir. Meme sertlik derecesinde ise operasyon sonrasında herhangi bir farklılık görülmez.

  Memedeki Dolgunluğun Kaybolması

  Birtakım durumlar nedeniyle memedeki sarkmalar ve küçülme meydana gelebilmektedir. Sarkma ve küçülmeler aşırı kilo alımı, kaybı, yaşlanma gibi nedenlerle görülür. Kilo alınması veya verilmesi yerleştirilen dolguyu etkilemektedir. Dolgu oldukça uzun süre etkili olmaktadır. Dolgunun kalitesine göre etkili olduğu sürede değişiklikler meydana gelebilmektedir. Ortalama 5 yıl etki süresi olan dolgularda bu süre sonrasında herhangi bir sarkma meydana gelmez. Operasyon sırasında vücuda enjekte edilen karışım, zamanla vücut tarafından emilecektir. Bu durum da enjektenin etkisinin ortadan kalmasına neden olacaktır. Böylece memede dolgunluğun kaybolması meydana gelir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Meme boyutundan memnun olmayan kadınlar ile hafif meme sarkmasına sahip olan kadınlara meme büyütme ameliyatı uygulanabilir. 17 yaşının üzerinde olan tüm kadınlar meme büyütme ameliyatı için uygundur.

  Hayır, operasyon simetrinin bozulmasına neden olmamaktadır. Aksine, memede asimetri var olduğu takdirde bu durum operasyonla simetrik hale getirilebilmektedir.

  Meme büyütme ameliyatı öncesinde kişinin yemek yememesi gerekmektedir. Ameliyattan önce, ameliyatı gerçekleştirecek doktora hastanın beklentileri mutlaka aktarılmalıdır. Hasta beklentileri doğrultusunda hangi boyutta protez kullanılacağına karar vermelidir.

   

  Kişi özellikle operasyon sonrasındaki ilk üç hafta spor yapmaktan kaçınmalıdır.  Ameliyat gerçekleştirildikten sonra iki aya kadar kişinin sauna, buhar banyosu gibi durumlardan kaçınması gerekmektedir.

  Kişi özellikle operasyon sonrasındaki ilk üç hafta spor yapmaktan kaçınmalıdır.  Ameliyat gerçekleştirildikten sonra iki aya kadar kişinin sauna, buhar banyosu gibi durumlardan kaçınması gerekmektedir.

  Ameliyatın emzirme üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında gündelik yaşantıya dönme süreci oldukça kısa olmaktadır. Kişiye yalnızca ilk üç gün dinlenmesi ve kendini yormaması tavsiye edilir.

  Operasyon süresinde değişiklik görülebilmekle birlikte yaklaşık olarak 1-2 sürmektedir.

  İmplant seçimi hastanın vücut ve meme yapısı, belirlemiş olduğu meme boyutuna göre gerçekleştirilir.

  Büyüme ve gelişme süreci baz alındığı için 17 yaşına kadar meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilmemektedir. Bunun dışında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

  Ameliyattan bir hafta sonrasında doktor tarafından kontrol gerçekleştirilmektedir. Bu kontrol sonrasında kişinin duş alması için herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

  Kesi boyutunda değişiklikler görülebilmekle birlikte kesilerin yaklaşık 4 cm boyutunda olduğu bilinmektedir. İmplanta bağlı olarak kesi boyutunda değişiklikler meydana gelir.

  Herhangi bir ilaç kullanımı gerekmemektedir fakat ağrıların kişinin gündelik yaşantısını etkilemesi takdirinde doktor bilgisi dahilinde kişi ağrı kesici alabilir.

  Yuvarlak implantın alt ve üst kısmı eşit dolgunluğa sahiptir.

  Protezin süt kanalları üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Meme yapısında değişikliklerin meydana gelmesinden ötürü emzirme döneminden 6 veya 9 ay sonrasında meme büyütme ameliyatının gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

   

  İlk 10 gün boyunca kişiye korse sütyen kullanması tavsiye edilmektedir.

  Ödem meydana gelebilir fakat bu durum oldukça kısa sürede geçecektir.

  Protezin patlaması durumu oldukça nadir bir şekilde görülmektedir. Bu durum meydana geldiği takdirde memede şekil bozukluğu, dokusunda farklılıklar, ağrı gibi durumlar görülür. Bu durum gerçekleştiği takdirde kişinin mutlaka bir uzmana danışması gerekmektedir.

  Ameliyatın ücreti kullanılacak implantın türü ve boyutu gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişinin muayene sonrasında bu bilgileri alması daha doğru olmaktadır.

  Hayır, hastanede istirahat etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu olmamaktadır.

  Kolda hafif ağrıların meydana gelebilmesi mümkündür. Bu ağrılar ağrı kesicilerle önlenebilecek şiddette meydana gelirler.

  Evet, kişinin operasyon öncesinde aç olması gerekmektedir.

  Ameliyattan bir ay sonra kişinin koşu veya herhangi bir sporu yapması için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Fakat ilk ay kişinin özellikle kendisini yoracağı fiziksel etkinliklerden kaçınması gerekmektedir.

  Tüm operasyonlarda şart olmamakla birlikte uzman tarafından gerekli görüldüğü takdirde operasyon sırasında dren kullanılmaktadır.

  Meme protezinin kullanım süresi kullanılan ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

  Temas ile memede silikon olduğunun anlaşılması neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte görme yoluyla da silikonun varlığının anlaşılması oldukça zordur.

  TOP