Sizi Arayalım

Hem cilt temizliği hem de tedavisi amacıyla gerçekleştirilen cilt cihaz uygulamaları için çeşitli medikal cihazlardan destek alınır. Cilt bakımı, gözenek sıkılaştırma, dövme silme ve leke tedavisi de dahil olmak üzere çeşitli sorunların giderilmesi için kullanılan cilt cihaz uygulamaları, cilt problemlerine hızlı ve etkili bir çözüm olmuştur. Peki son yılların yaygın tercih edilen cilt cihaz uygulamaları arasında bulunan altın iğne uygulaması nedir ve altın iğne nasıl yapılır?

Cilt Cihaz Uygulamaları Nelerdir?

Q Switch Tedavileri

Q Switch kısa sürede güçlü atımlar yapabilen bir lazer cihazıdır. Gelişmiş bir teknoloji ile uygulanan Q Switch tedavileri ile cilt üzerindeki leke ve dövmeler silinebilirken, cilt gençleştirme ya da tırnak mantarı tedavisi uygulanabilir. En temel avantajı ısı kaçışının çok az olması nedeniyle çevre dokuların zarar görmemesidir. Peki önemli cilt cihaz uygulamaları ve Q switch tedavileri arasında yer alan fraksiyonel lazer nedir ve nasıl uygulanır?

Fraksiyonel Lazer

Altın iğne uygulaması olarak da bilinen fraksiyonel lazer cerrahi bir girişim gerektirmez. Bir dizi mikro lazer ışını kullanılarak gerçekleştirilen fraksiyonel lazer uygulamasında, cildin en üst katmanının hemen altında mikro hasarlar oluşturularak cilt sorunlarının onarılması amaçlanır. Özel cihazlar ile gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde güneş lekeleri, ciltteki renk değişiklikleri, yara izleri ya da dövmeler silinebilir, cilt gençleştirme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Fraksiyonel lazer ameliyat izlerinin hafifletilmesi için de en sık başvurulan cilt cihaz uygulamaları arasında yer alır.

HIFU

Yüksek yoğunluklu odaklı ultrason olarak da bilinen HIFU cilt sıkılaştırma ve yüz germe gibi konularda etkili olan ameliyatsız bir cilt bakım yöntemidir. HIFU cilt cihaz uygulamaları ile cildin en alt tabakasına ses dalgaları gönderilerek bölgedeki kolajen üretimi arttırılır. Bu sayede cildin toparlanması, sıkılaşması sağlanır. Ameliyat ile gerçekleştirilen cilt bakımı yöntemlerinin etkili bir alternatifidir. Peki yüksek ısı kullanılarak gerçekleştirilen Exilis 360 saten yüz germe işlemi nasıl yapılır ve etkili mi?

Exilis 360 Saten Yüz Germe İşlemi

Cerrahi olmayan bir yüz germe uygulaması olan Exilis 360 saten yüz germe işleminde cildin altındaki dokular yüksek ısıya maruz bırakılır. Bu sayede kolajen üretimi desteklenerek cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaksızın dokuların sıkılaşması sağlanır. Aynı zamanda bu cilt cihaz uygulamaları ile cilt üzerindeki deformasyonlar da giderilebilir.

Hollywood Spectra Lazer Karbon Peeling

Dört dalga boyuna sahip bir karbon peeling cihazı olan Hollywood Spectra lazer karbon peeling ile cilt üzerindeki pek çok sorun tedavi edilebilir. Dermal/epidermal pigment tedavisi, gözenek sıkılaştırma, cilt tonu dengelenmesi, tüy sarartma, tırnak mantarı tedavisi, ote nevus, akne ve akne izlerinin tedavisi bu cilt cihaz uygulamaları sayesinde mümkündür.

Cilt Cihaz Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Cilt cihaz uygulamaları son yıllarda cerrahi uygulamalara güçlü bir alternatif oluşturmuştur. Başta fraksiyonel lazer olmak üzere, tüm cilt cihaz uygulamaları ile gerçekleştirilebilecek olan başlıca tedaviler şunlardır:

Lazer Dövme Silme

Q Switch Nd:YAG lazer cihazı kullanılarak gerçekleştirilen lazer dövme silme işlemi cilt dokusuna minimum şekilde zarar verir. Uzun ve zahmetli bir süreci kapsayan bu tür cilt cihaz uygulamaları her zaman etkili sonuçlar vermeyebilir. Özellikle açık renkli boyalarda 45 ila 60 günlük aralarla gerçekleştirilen birden fazla seans gerçekleştirilmesi gerekebilir.

Peki rosacea tedavisi nedir ve rosacea tedavisi nasıl uygulanır?

Rosacea Tedavisi

Genellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan, küçük kırmızı kızarıklıklar ya da irin dolu şişlikler ile kendisini gösteren rosacea ya da gül hastalığı cilt cihaz uygulamaları sayesinde tedavi edilebilir. Kişilerin hayatını olumsuz şekilde etkileyen bu hastalığın tedavisi lazer cihazları ile yapılan cilt bakım uygulamaları aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi

Güneş, sıcak hava, travma ya da gül hastalığı gibi nedenler, yüzde kırık kılcal damarların ince çizgi şeklinde ortaya çıkmasına neden olabilir. Lazer cihazları kullanılarak uygulanan lazer kılcal damar tedavisi sayesinde kırık kılcal damarlar vücut tarafından emilerek yüze estetik görünümü geri kazandırılmış olur. Kişilerin hayatını olumlu yönde etkileyen cilt cihaz uygulamaları arasında yer alır.

Leke Tedavisi

Her ne kadar kimyasal peeling ya da enzimatik peeling gibi yöntemlerle leke tedavisi gerçekleştiriliyor olsa da bu yöntemler fraksiyonel lazer ya da Q Switch lazer ile gerçekleştirilen cilt cihaz uygulamaları kadar etkili sonuçlar vermez. Söz konusu cilt cihaz uygulamaları lekelere neden olan melanin maddesinin yok edilmesini sağlayarak cilt üzerindeki lekelerin silinmesine yardımcı olur.

Ben Tedavisi

Cilt cihaz uygulamaları sayesinde cilt üzerindeki benlerden kurtulmak mümkündür. Hastaların cilt tipine uygun şekilde planlanan ben tedavisi sonrasında, yok edilen benler çok büyük olmadığı sürece herhangi bir iz kalmaz. Ben tedavisi için gerçekleştirilen cilt cihaz uygulamaları ile tek seansta 30 ila 40 ben tedavi edilebilir.

Melazma Tedavisi

Bir hiperpigmentasyon hastalığı olan melazma fraksiyonel lazer ya da Q switch lazer kullanılarak gerçekleştirilen melazma tedavisi ile ortadan kaldırılabilir. Cilt cihaz uygulamaları ile gerçekleştirilen cilt bakımı ciltteki hiperpigmentasyon sorununu çözerek yüzdeki estetik olmayan görüntünün ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Yara İzi Tedavisi

Cilt hastalıkları, kaza ya da ameliyat gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan yara izleri, lazer tedavisi ve çeşitli cilt cihaz uygulamaları sayesinde tedavi edilebilir. Özellikle lazer tedavisi cilt altında kolajen üretimini destekleyerek hem yara izlerinin hem de cilt üzerinde oluşan kabarıklığın azalmasına yardımcı olabilir. Fraksiyonel lazer ya da Q Switch lazer ile gerçekleştirilen yara izi tedavisi genellikle etkili sonuç verir.

Gözenek Sıkılaştırma Uygulaması

Fraksiyonel lazer uygulaması ile cildin en alt tabakasına lazer ışınları gönderilir ve cildin ısınarak kontrollü şekilde hasar alması sağlanır. Bu işlem ile cilt altındaki kolajen üretimi tetiklenerek gözeneklerin küçülmesi, cildin sıkılaşması sağlanır. Gözenek sıkılaştırma tedavisinde kullanılan cilt cihaz uygulamaları, cerrahi olarak gerçekleştirilen tedavi yöntemlerine oranlar çok daha kolay ve etkilidir. Gözenek sıkılaştırma uygulaması belirli aralıklarla tekrar edilebilir.

Hydrafacial Uygulaması

Etkili cilt bakım uygulamaları arasında yer alan hydrafacial uygulaması yaşlanma karşıtı bir dizi işlemi içerir. Kişilerin cilt tipine uygun şekilde planlanan hydrafacial cilt bakımı vakumlu vortex sistemi ile cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda akne, siyah nokta, ölü deri ve lekeler giderilirken yorgunluğa bağlı kırışıklıklar ortadan kaldırılır. LED ışık uygulaması ile cilt sıkılaşır, bakteriler yok edilir. Ayrıca cilt cihaz uygulamaları cilt üzerindeki siyah noktaları ve ölü deriyi temizler. Bu sayede cilt çok daha temiz ve parlak bir görünüme sahip olur.

Cilt Cihaz Uygulamaları Fiyatları

Cilt cihaz uygulamaları için fiyatlar uygulanacak olan yönteme ya da cilt üzerindeki sorunların boyutlarına göre farklılık gösterir. Dolayısıyla hem cilt üzerindeki sorunların tespit edilmesi ve hem de uygulanacak olan yönteme karar verilebilmesi için bir hekim kontrolü gerekir. Eğer siz de cilt üzerindeki sorunların tespiti için bir doktor kontrolü planlamak ve cilt bakım fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.